Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

elektrická parkovacia brzda

+71
Domiq07
martin.kazik
zbynda
artur76
karloscz
Slovak
pepek
ppeto
starecek
jano.cizik
vykypetr
Karlučo
ls2807
petr novy
mrarek
stb
Miloš
Popenec
svar
Mamut
Vacekzl
grand20_16v
jirkaol
daveL
Pule
danstav
Michal Hanák
Tasek
boco
koprda
berko
R-ježek
Jirin_CZ
Krvesaj
Břuch
ScenicNoir
edgu1
AldoCrato
Vranik
pvb
milan967
vlvacha
lukas48
Ruda
vlkr
Rostini
misa.k
Děda
Prašík
palladin
Koci
hudy
scenic1.5dci
Frodo
serpa
sali
kris
Lukyn
mildaus
maky
fanax
_Mickey_
vecino
mistrli
mkb
bambinot
Nomed
XAO
Kopy
pepabor
nera738
75 posters

Strana 12 z 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  jano.cizik Sun May 03, 2015 1:50 pm

a aku mas diag? Lebo ak to nie je CliP tak s nou vela nespravis

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  ls2807 Sun May 03, 2015 2:10 pm

V145 can clip z číny, Dielenský manuál, myslíš: jak na to. To mam ja tiež. Ja by som teraz potreboval niekoho aby sa pozrel na riadiacu jednotku el. brzdy ( plošák) na foto v tomto odkaze

http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=134347
ls2807
ls2807

Poeet p?íspivku : 21
Location : Košice - okolie, SR
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Sun May 03, 2015 5:09 pm

Tak ve čtvrtek přišly nové lanovody a celej nedockavej jsem je šel namontovat. Montáž bez problémů ,odbrzdeni a zabrzdění také. Jenže palubka svítí jak vánoční stromeček. Parking brake fault + service+ žlutý trojúhelník+ červený stop+ blikající P v červeném kolecku. A ještě nejde přepínat palubní PC. Nicméně ručka funguje. Asi budu muset navstivit mechanika a projevem to diagnostikou.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  jano.cizik Sun May 03, 2015 5:16 pm

nie ...  dielensky pre renault servis a tam sa riesi len vymena celeho kusu (ako to aj v renaulte robia) a konfiguracia noveho takze s tym plosakom ti nepomozem

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Mon May 04, 2015 5:03 pm

Dnes jsem nechal auto napichnout na diagnostiku a vymazat chyby. Mechoš rikal ze po ručním odbrzdeni v kufru se musí vymazat chyba pres dia. A poblaznena palubka byla elektrická anomalia, u Renaultu normální.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  jano.cizik Mon Jun 01, 2015 8:23 pm

po tom ako sa mi posledne zasekol zhrdzaveny lanovod a pribrzdovanim prehrial a zvlnil kotuc som sa rozhodol dat brzdu do kopy brzdu som rozobral a lanovody som poslal do firmy Hydratech v Galante kde mi ich zrepasuju za slusnych 80 eur

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  ls2807 Sun Jun 07, 2015 1:29 pm

jano.cizik napsal:prave som dostudoval manual a je tam toho dost co treba nastavit ale s CliP je to hracka - treba tam este zapisat pred vymenou nejake udaje spojky ale kedze ty sa s jednotkou nevies spojit tak ...  treba po vymene jazdit a aspon 30 x  preradit medzi 4.  a 5. stupnom aby kjednotka vedela ako spojka zabera inac bude odbrzdenie v kopci nepresne - tak sa tam pise
. Ahoj. Včera som namontoval novú riadiacu jednotku do vozidla. Ako som predpokladal treba ju pomocou Clipu nastavit. Novú riadiacu jednotku mi  CLIP pekne načítal, ale vypisuje mi to tam, že niektore jednotky nekomunikuju s riadiacou jednotkou automatickej brzdy. treba nastaviť multiplexnú sieť prostredníctvomdiagnostiky multiplexnej siete. Prosím porad čo ďalej. Pomocou Clipu ju viem pekne ovládať, zabrzdiť, odbrzdiť, ukazuje mi silu doťahovania a pod. len sa neviem spojiť s ostatnými riadiacími jednotklami.
Tak som sa napokon odhodlal dať vozidlo na prehliadku do autorizovaného servisu Tempus Car na ul. Rastislavovej v Košiciach. Vozidlo som tam, doniesol s tým, že som vymenil riadiacu jednotku z iného vozidla a vypisuje mi chybu multiplexnej siete (DF 052). Po vykonaní diagnostiky mi bolo oznámené, že pokiaľ sa nejednalo o novú riadiacu jednotku, tak to nebude fungovať a ani sa to nedá nastaviť tak, aby brzda fungovala ako predtým. Udajne bude fungovať len pomocou ovládacej páčky ( nie automatický - pri rozbehu odbrzdí a pri vypnutí motora zabrzdi). Udajne je to tým, že riadiaca jednotka sa už nedá preprogramovať a je tam VIN z iného vozidla. Pri uvedenej diagnostike im vypísalo chyby DF 052 a DF 039. Pri vystavovaní faktúry bolo následne zistené, že vozidlo podlieha zvolávacej akcií práve k automatickej brzde (akcia označená 0B7k z roku 2007) a mala by platiť na všetky riadiace jednotky automatickej brzdy od roku 2005. Následne ma zobral garančný technik ( vedúci servisu) do svojej kancelárie, kde mi následne oznámil, že na moje vozidlo z dôvodu neopráveneného zásahu nie je možné uplatniť zvolávaciu akciu. Udajne preto, že je tam riadiaca jednotka z iným Vin číslom. Po prehliadnutí starej riadiacej jednotky bolo zisdtené, že aj táto už bola od zakúpenia vozidla menená, avšak nebolo to zaznamenané v servisnej evidencií Renaultu ( rok výroby starej riadiacej jednotky bol 02/2008), to znamená, že rovnako by sa na ňu nevsťahovala zvolávacia akcia. Týmto by som chcel každého upozorniť, ak majú problém s riadiacou jednotkou automatickej brzdy aby s ňou nič nerobili, ale navštívili autorizovaný servis a uplatnili si zvolávaciu akciu na odstránenie chyby. Rovnako, ak je pravda, že iná riadiaca jednotka z iného vozidla nebude rovnako pracovať ako ta pôvodna, tak nech si zabezpečia novú prostredníctvom autorizovaného servisu ( cena cca 650 €). Teraz ešte otázka: Má niekto skúsenosti s výmenou riadiacej jednotky z iného vozidla? Hovoria pravdu v servise, že nikdy nebude fungovať tak ako pôvodná s pôvodným VIn číslom? Alebo mám ešte hľadať chybu niekde inde? Chyba s oznáčením DF 052 hovorí niečo o kábloch na multiplexné vedenie od riadiacej jednotky, ale neviek čomu, udajne ich treba premerať? Prosím dajte vedieť, ak ma niekto s tým skúsenosti. Brzda zatiaľ funguje len prostrednístvom ovládacej páčky pri zapnutom motore a naďalej svieti servis a P v trojuholníku s hláškou Elektorinická chyba. Dík za prípadne info.


Naposledy upravil ls2807 dne Sat Jul 18, 2015 4:20 pm, celkově upraveno 1 krát
ls2807
ls2807

Poeet p?íspivku : 21
Location : Košice - okolie, SR
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  jano.cizik Sun Jun 07, 2015 7:34 pm

mozem ti poslat vsetko okolo diag brzdy v pdf

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  ls2807 Mon Jun 08, 2015 5:51 am

jano.cizik napsal:mozem ti poslat vsetko okolo diag brzdy v pdf
Ďakujem. Posielam ti mail na ktorý to môžeš poslať.
Kontaktné údaje:
ls2807@gmail.com
tel. 0905991086

Ďakujem.
ls2807
ls2807

Poeet p?íspivku : 21
Location : Košice - okolie, SR
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  jano.cizik Mon Jun 08, 2015 7:16 pm

mas to tam tak dufam ze pomoze

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  jano.cizik Sun Jun 14, 2015 8:34 am

tak lanovody vymenene este boli odhnite dva silentbločky ktore drzia brzdu v tom drziaku - 2 eura za obidva ked som to zalozil tak vsetko z palubovky zmizlo ale clipom som vsetko este vymazal takze ak to zlozite a daco svieti dalej asi je nieco zle

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  ls2807 Sun Jul 19, 2015 6:11 am

Tak som sa napokon odhodlal dať vozidlo na prehliadku do autorizovaného servisu Tempus Car na ul. Rastislavovej v Košiciach. Vozidlo som tam, doniesol s tým, že som vymenil riadiacu jednotku z iného vozidla a vypisuje mi chybu multiplexnej siete (DF 052). Po vykonaní diagnostiky mi bolo oznámené, že pokiaľ sa nejednalo o novú riadiacu jednotku, tak to nebude fungovať a ani sa to nedá nastaviť tak, aby brzda fungovala ako predtým. Udajne bude fungovať len pomocou ovládacej páčky ( nie automatický - pri rozbehu odbrzdí a pri vypnutí motora zabrzdi). Udajne je to tým, že riadiaca jednotka sa už nedá preprogramovať a je tam VIN z iného vozidla. Pri uvedenej diagnostike im vypísalo chyby DF 052 a DF 039. Pri vystavovaní faktúry bolo následne zistené, že vozidlo podlieha zvolávacej akcií práve k automatickej brzde (akcia označená 0B7k z roku 2007) a mala by platiť na všetky riadiace jednotky automatickej brzdy od roku 2005. Následne ma zobral garančný technik ( vedúci servisu) do svojej kancelárie, kde mi následne oznámil, že na moje vozidlo z dôvodu neopráveneného zásahu nie je možné uplatniť zvolávaciu akciu. Udajne preto, že je tam riadiaca jednotka z iným Vin číslom. Po prehliadnutí starej riadiacej jednotky bolo zisdtené, že aj táto už bola od zakúpenia vozidla menená, avšak nebolo to zaznamenané v servisnej evidencií Renaultu ( rok výroby starej riadiacej jednotky bol 02/2008), to znamená, že rovnako by sa na ňu nevsťahovala zvolávacia akcia. [b]Týmto by som chcel každého upozorniť, ak majú problém s riadiacou jednotkou automatickej brzdy aby s ňou nič nerobili, ale navštívili autorizovaný servis a uplatnili si zvolávaciu akciu na odstránenie chyby. Rovnako, ak je pravda, že iná riadiaca jednotka z iného vozidla nebude rovnako pracovať ako ta pôvodna, tak nech si zabezpečia novú prostredníctvom autorizovaného servisu ( cena cca 650 €).[/b] Teraz ešte otázka: Má niekto skúsenosti s výmenou riadiacej jednotky z iného vozidla? Hovoria pravdu v servise, že nikdy nebude fungovať tak ako pôvodná s pôvodným VIn číslom? Alebo mám ešte hľadať chybu niekde inde? Chyba s oznáčením DF 052 hovorí niečo o kábloch na multiplexné vedenie od riadiacej jednotky, ale neviem k čomu, udajne ich treba premerať? Prosím dajte vedieť, ak ma niekto s tým skúsenosti. Brzda zatiaľ funguje len prostrednístvom ovládacej páčky pri zapnutom motore a naďalej svieti servis a P v trojuholníku s hláškou Elektorinická chyba. Dík za prípadne info. .
ls2807
ls2807

Poeet p?íspivku : 21
Location : Košice - okolie, SR
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  jano.cizik Sun Jul 19, 2015 9:53 am

to sa mi nezda clipom musi ist prepisat vin

jano.cizik

Poeet p?íspivku : 65
Age : 41
Location : Spišská Belá Slovensko
Registration date : 16. 11. 13

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Sun Jul 19, 2015 9:58 am

Určité to jde. Proč by se jinak prodávala kompletní elektronika na bazarech.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  ls2807 Sun Jul 19, 2015 2:18 pm

Karlučo napsal:Určité to jde. Proč by se jinak prodávala kompletní elektronika na bazarech.
To VIN si CLIPko načíta automatický a upozorni Ťa na to pri konfigurácií brzdy - nastavení sklonu, váhy vozidla a pod. Podľa mňa je to len výhovorka Renault servisu, aby si kupil novú riadiacu jednotku, resp. nie je to v súlade s technickým popisom Renaultu. Aj v dielenskom manuáli je uvedené, že riadiacu jednotku je možné vymeniť len na žiadosť - chválenie techline. A nakoľko sa jedná o prvok bezpečnosti, tak iné možnostui sú zo strany Renault servisu neprípustné. Ja osobne si myslím, že sa to dá prostredníctvom CLIpu urobiť, len rád by som sa dozvedel, či sa to niekomu podarilo aj bez zmeny VIN čísla v riadiacej jednotke. Pokiaľ by sa toto tvrdenie potvrdilo pátral by som po chybe ďalej. Ale ak je to pravda, že to nikdy nebude správne pracovať, tak by som to zabalil a uspokojil by som sa aj s ručným zaťahovaním a odbrzďovaním vozidla a žiariacimi kontrolkami na palubnej doske.
ls2807
ls2807

Poeet p?íspivku : 21
Location : Košice - okolie, SR
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Sun Jul 19, 2015 2:47 pm

Tady je přesný popis chyby co máš ty
.DF052-multiplexní vedení-přechodná-1.def-problémy řídící jednotky parkovací brzdy s příjmem multiplexních hlášení.řj nedostává žádné multiplexní informace nebo přesněji 2 řj nekomunikují s parkovací brzdou.
Máš tedy dvě možnosti. Vlézt pod auto a podívat se jestli není nějaký kabel co vede z elektroniky ruční brzdy přerušen nebo najít nějakého schopného mechanika, co to dokáže zprovoznit.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Mon Sep 14, 2015 12:36 pm

Minulý týden mi po měsíci od výměny bowdenů dojel známý, že mu hlásí stop a servis. Po troše pátrání jsem došel k tomu, že sice bowdeny jsou po repasu, ovšem firma se nezabývá délkou bowdenu- byl kratší, ale akorát lana. Tím pádem byla větší vůle lanka v uložení na páce a jednotka hlásila chybu ve snímači tahu, který neměl žádný mechanický odpor. Po vymezení vůle a usazení na přesno už byl klid a přístrojovka mlčí.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  starecek Tue Sep 15, 2015 11:51 pm

Zdravím chlapy, po repasi lanovodů ručka pořád přidržďuje, při odbrždění zůstanou páky na brzdičích cca 5mm od dorazů a kola přibržďují, pokud manuálně odbrzdím v kufru, lanka doskočí k dorazům a mají ještě nějakou vůli, po opětovném zatažení na první stupeň nebo i druhý (kopec, dotažení větší silou) vše funguje jak má, ale při odbrždění se páky brzdičů opět nevrátí až k dorazům ( je jedno, jestli odbrzdím manuálně nebo v automatickém provozu), prolezl jsem mnoho fór, ale výsledky nebo řešenípodobného problému chybí, pomozte prosím Pepa

starecek

Poeet p?íspivku : 9
Age : 48
Location : Kladno
Registration date : 10. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Wed Sep 16, 2015 3:55 am

Nasad na lanko pero aby odtahovalo paku. https://grandscenic.forumczech.com/t1187-oprava-zaseknutych-lanovodu-poloautomaticke-rueni-brzdy. Jak to vypadá je na posledním obrázku.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  starecek Wed Sep 16, 2015 4:47 am

Špatně jsi mě pochopil, pružina již nemá za co tahat, oba lanóvody jsou nové a vše promazáno, když na jedné straně dotáhnu páku k dorazu, dojde na druhé straně k většímu zabrždění. Celý systém lan je krásně volný, problém mám v počtu otáček mechanizmu při odbrždění, kdyby se čas odbržďovacího režimu prodloužil, nebo kecá tahové čidlo, ukazuje nulu, ikdyž fakticky ještě není, nevím zda existuje nějaký reset. V renaultu provedli nějakou kalibraci, ale ta řeší sílu jednoho a druhého utažení, ale odbrždění asi ne. I tak velmi děkuji za alespoň nějakou reakci. Pepa

starecek

Poeet p?íspivku : 9
Age : 48
Location : Kladno
Registration date : 10. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Wed Sep 16, 2015 6:12 am

Aha, tak to jo. Myslel jsem, ze ti visí páky a lanovody jsou volně. Edit: už vim, stačí rozdelat krabičku co do ni vedou lanovody a ten jeden lanovod vysroubovat ze servopohonu o par otáček. Dával sis to tam sam?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  starecek Wed Sep 16, 2015 9:54 am

Jo sám a pět otáček multišroubu.

starecek

Poeet p?íspivku : 9
Age : 48
Location : Kladno
Registration date : 10. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  starecek Wed Sep 16, 2015 5:46 pm

Chlapy, napadá mě již z nouze, jakou vůli máte mezi kuličkou a pákou brzdiče po nouzovém odbrždění. Pepa

starecek

Poeet p?íspivku : 9
Age : 48
Location : Kladno
Registration date : 10. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  svar Wed Sep 16, 2015 6:34 pm

Co jsem si užil svoje s lanama, tak poslední doaldění, kdy fungovala brzda správně, tak vůle v páce byla max nějakou desetinku. Před tím bylo lanko v páce volný- 8 mm. Jinak ta mrška pořád nechtěla fungovat a vyhazovala hlášku. Ještě mě napadá, že to vyhazovalo hlášku v zatáčce. Netuším proč, když byly vyšroubovaný na doraz.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Karlučo Wed Sep 16, 2015 7:10 pm

Starecek: když jsem měnil lanovody tak jsem odmeril cca 5 cm co lezla šroubovice ven a tak dal i nové. Jedna páka nedosedla na doraz, tak jsem dal již zmíněné pera a elektronika si to už sama přebrala. Od koho mas nové lanovody?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 12 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 12 z 16 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru