Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

žárovka

+24
pepabor
_Mickey_
mistrli
maky
Popenec
MartinLM-SK
bobik
lenin2001
honzikf
Vacekzl
bambinot
Láďa
Ruda
Kopy
DV
sali
mildaus
hudy
xxmirek
Frodo
ScenicNoir
Lazak
svar
berko
28 posters

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

žárovka Empty žárovka

Příspěvek  berko Wed Sep 17, 2008 2:20 pm

tak už jsem měnil i druhou žárovku H7,tentokrát na straně řidiče a řeknu vám asi už částečně tuším jaké jsou porodní bolesti.Ruka odřená,klouby odřené ale za asi 45min boje jsem ji tam dostal mršku cheers geek Very Happy
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  svar Wed Sep 17, 2008 8:53 pm

Až ji budeš měnit tak na pátý pokus, tak to bude otázka 4 minut a jedeš dál
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  Lazak Thu Sep 18, 2008 6:37 am

Já při výměně žárovky sundávám nárazník, tu na straně spolujezdce ještě jak takž zmáknu s nárazníkem ale na straně šoféra musí nárazník dolů.... tady udělali pánové z Francie chybu. Mad
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  ScenicNoir Thu Sep 18, 2008 9:49 am

Kvůli pravé žárovce se má vyndat hrdlo nádobky ostřikovače, kvůli levé baterka. Sice jsem žárovku ještě neměnil, ale zkoušel jsem si to a přístup tam celkem je, zdá se mi. No uvidím až jí budu měnit opravdu.

Každopádně když jsem v návodě přečetl že na výměnu žárovky se má jít do servisu, tak jsem nevěřícně kroutil hlavou. Evil or Very Mad

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  svar Thu Sep 18, 2008 2:28 pm

Možná mi to jde docela dobře, protože u 1,5 je asi víc místa před baterkou. Poprvé jsem zapřáhl syna s malýma rukama a byl na dálkový ovládání, teď už zvládám v poho sám.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty žárovka

Příspěvek  berko Fri Sep 19, 2008 9:33 am

mám 1,9dci 96kw a nárazník se sundávat nemusí,stačí vytáhnout hadici od sání a placu na výměnu žárovky na straně řidiče je tam dost ale není tam vidět
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  Frodo Fri Sep 19, 2008 2:27 pm

Kluci, já budu trochu rebel, ale proč se s tím mám trápit já? Nevím jak se tam leze, nemám na to čas! Když mi zhasne žárovka, nemám nárok zastavit uprostřed cesty a v obleku se v tom hrabat. Na GPS vyhledám nejbližší Renault servis, cestou tam zajedu, dám si kafe a za cca 250,- a 10 minut to mám s prací a novou žárovkou. Neřeším kraviny, které za mne může vyřešit servis. Jen jednou mne ještě u Megana zastavil měšťák, že mi nesvítí žárovka. Když jsem mu řekl, že jedu do servisu, myslel si, že jsem blbec - do té doby, než jsem mu otevřel kapotu a on marně hledal, kde je ta žárovka. Ono se tam totiž leze skrz podběh. To jsem ale nepřiznal, že to vím, slíbil jsem že zastavím v prvním servise a byl klid. Takže já na žárovky prdím, na to je servis!!!! Laughing
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  xxmirek Sat Sep 20, 2008 1:50 pm

Zdravím Vás kolegové,
i já jsem již měl tu čest měnit žárovky v předních reflektorech. A musím říci, že se opravdu jedná o zážitek. Nejprve zjistit kde vlastně je žárovka uložená, potom jak se k ní dostat ....... Tady se opravdu konstruktéři vyřádili !!!!!!! Nedokážu si dost dobře představit, měnit žárovku třeba v noci a za deště někde na silnici. Tady je asi problém sundávat i přední nárazník. Když jsem již u těch žárovek, jak se¨mění žárovka v předních mlhovkách ? Ne že bych to potřeboval ale někdy se to může hodit. Přeji všem spoustu kilometrů bez výměny žárovek. xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  ScenicNoir Tue Oct 07, 2008 7:50 pm

Dnes jsem zjistil, že taky jezdím v jednookém autě. Takže mě zítra čeká výměna žárovky na straně řidiče. Byl jsem zvědavý, jestli to bude auto hlásit, protože některá auta hlásí i poruchu osvětlení SPZ (Laguny třeba), nehlásilo nic.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty žárovka

Příspěvek  berko Wed Oct 08, 2008 7:52 am

hodně štěstí a trpělivosti,at' dílo podaří kolego geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Taky vám nesvítí pravá zadní mlhovka ?

Příspěvek  ScenicNoir Wed Oct 08, 2008 8:43 pm

Tak to mám za sebou. Vyměnl jsem potkávačku na straně řidiče. Byl jsem překvapený jak to šlo hladce, ani ne deset minut. Baterku jsem vyndavat nemusel, da se tam strcit ruka ze strany. Sice tam neni absolutne nic videt, ale po hmatu jde zarovka snadno vyndat. Pri zandavani tam je zase videt svetlometem.

Pri te prilezitosti jsem zjistil ze mi nesviti prava zadni mlhovka. Zarovka tam je dobra ale jaksi k ni nevede drat v kabelovem svazku, neni ani pin v konektoru. Je jiste ze je to tak schvalne, ale proc ?

To auto me proste neprestava prekvapovat.

Taky vám nesvítí pravá zadní mlhovka ?

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Taky vám nesvítí pravá zadní mlhovka

Příspěvek  berko Wed Oct 08, 2008 9:09 pm

taky jsem ji chtěl dát jinou ale dočetl jsem se že to je jenom šméčko a funguje jenom na straně řidiče.-)) cheers bounce
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  Frodo Thu Oct 09, 2008 1:52 pm

Stejnou zkušenost jsem měl na Meganu. Ta pozice není zapojená, je prázdná, nikdo neví, proč to není dotažené do konce, ale já bych se nedivil, u Renaultu už je málo věcí, které mne překvapí Twisted Evil
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  svar Thu Oct 09, 2008 2:09 pm

Nesvítila mi mlhovka, tak jsem pátral proč. Finále bylo docela překvapení. Na originál tažném je v zásuvce odpojování mlhovky při zapojení zástrčky. No a v tom spoji bylo hnízdo oxidace. Tomuto předcházelo rozdělání celého čalounění v zadní části. Teď už vím na co se nachystat při další akci čištění bez rozdělávání. To propojení pravé mlhovky s levou se dá bez problémů dodělat, pokud auto nehlásí samo spálené žárovky. Je to tak údajně preventivně pro ostaní typy, co si hlásí samy. Evil or Very Mad
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  ScenicNoir Fri Oct 10, 2008 7:58 am

Frodo: Neřekl bych že to je nedotažené do konce. Evidentně je to tak schválně, ale proč to nevím, napadlo mě že leda kvůli legislativě v některých zemích nebo kvůli jinému nesmyslu takového typu.
A žárovka tam je protože vnitřek světlometu je stejný vlevo i vpravo a zvenku by bylo trochu vidět že tam chybí žárovka, zákazníci by jí pak chtěli.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  ScenicNoir Fri Oct 10, 2008 8:02 am

svar napsal:To propojení pravé mlhovky s levou se dá bez problémů dodělat, pokud auto nehlásí samo spálené žárovky. Je to tak údajně preventivně pro ostaní typy, co si hlásí samy. Evil or Very Mad
Tomu moc nerozumím. Proč by funkce hlášení spálených žárovek neměla být slučitelná se dvěma mlhovkama ? A co je na tom preventivního, copak ten světlomet pasuje i na jinej typ auta ?

Má nějakej Scenic hlášení spálenejch žárovek ?

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  svar Fri Oct 10, 2008 9:56 am

Údajně to má něco společnýho i s proudovým zatížením
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  xxmirek Sun Oct 12, 2008 3:55 pm

ScenicNoir napsal:Tak to mám za sebou. Vyměnl jsem potkávačku na straně řidiče. Byl jsem překvapený jak to šlo hladce, ani ne deset minut. Baterku jsem vyndavat nemusel, da se tam strcit ruka ze strany. Sice tam neni absolutne nic videt, ale po hmatu jde zarovka snadno vyndat. Pri zandavani tam je zase videt svetlometem.

Pri te prilezitosti jsem zjistil ze mi nesviti prava zadni mlhovka. Zarovka tam je dobra ale jaksi k ni nevede drat v kabelovem svazku, neni ani pin v konektoru. Je jiste ze je to tak schvalne, ale proc ?

To auto me proste neprestava prekvapovat.

Taky vám nesvítí pravá zadní mlhovka ?

Díky za postřeh.
affraid Taky jsem se díval, jelikož se blíží období ranních a večerních mlh,zda mi svítí přední a zadní mlhovky. Narazil jsem na stejný problém, pravá zadní mlhovka nesvítí. Kontoloval jsem napájení,bylo to bez proudu. Takže jsem hledal příčinu. Ale na nic rozumného jsem nepřišel. Zvažoval jsem v pondělí návštěvu v Renaultu. Ale jak to tady čtu, návštěva by byla bezvýsledná. Takže taková zajímavá imitace. Jak by to ale bylo v případě silniční kontroly. Jelikož všechny světla musí na vozidle svítit. Jak tedy vysvětlím policistovi,že ta žárovka nesvítí z důvodu originál nezapojení a ne že je žárovka spálená.... To bude asi oříšek, jakou výmluvu, ale věrohodnou, tomu policistovi podat.
No uvidím, zatím mě ale nekontrolovali, aled teď mě ještě napaá - co na STK ??? Tam taky kontrolují osvětlení vozidla....
Nechám ale spekulací a úvah, přeji všem hodně km v podzimním období. xxmirek cheers cheers cheers
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty zadny strachy pred policii

Příspěvek  hudy Sun Oct 12, 2008 11:29 pm

Pred policajtem neni treba se bat ze jedna mlhovka nesviti, povinna je jen jedna a to na strane bliz ke stredu vozovky. Vsimni si kolik malo aut kdyz ma rozsvicenou mlhovku tak mu svitej obe. Otec u Toleda mel opak nez ma Renault - zapojene me obe dve, ale v te napravo nebyla zarovka, takze stacilo prsem vymackonout v objimce diru (slo o predem naperforovany plastovy kousek) a vlozit zarovku a sviti mu obe mlhovky (minuta prace a cca 10 Kč za žarovku, kdovi kolik by si za zprovozneni i druhe mlhovky nauctoval servis)
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  xxmirek Mon Oct 13, 2008 3:33 pm

hudy napsal:Pred policajtem neni treba se bat ze jedna mlhovka nesviti, povinna je jen jedna a to na strane bliz ke stredu vozovky. Vsimni si kolik malo aut kdyz ma rozsvicenou mlhovku tak mu svitej obe. Otec u Toleda mel opak nez ma Renault - zapojene me obe dve, ale v te napravo nebyla zarovka, takze stacilo prsem vymackonout v objimce diru (slo o predem naperforovany plastovy kousek) a vlozit zarovku a sviti mu obe mlhovky (minuta prace a cca 10 Kč za žarovku, kdovi kolik by si za zprovozneni i druhe mlhovky nauctoval servis)

Asi máš pravdu to co píšeš. Ono dnes jsou policajti tak zmatení, že neví jestli má auto od výrobce zapojené mlhovky na obou stranách. A aby se neztrapnili, tak se raději ani nezeptají. To co jsem psal, bylo spíše přemýšlení nahlas - nebo písmemně.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  mildaus Tue Oct 14, 2008 4:05 am

Ahoj , včera jsem to kontroloval za mlhy ...stejnej problém ...mlhovka svítí pouze na straně řídiče Sad

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  sali Fri Nov 28, 2008 6:30 pm

ScenicNoir napsal:
svar napsal:To propojení pravé mlhovky s levou se dá bez problémů dodělat, pokud auto nehlásí samo spálené žárovky. Je to tak údajně preventivně pro ostaní typy, co si hlásí samy. Evil or Very Mad
Tomu moc nerozumím. Proč by funkce hlášení spálených žárovek neměla být slučitelná se dvěma mlhovkama ? A co je na tom preventivního, copak ten světlomet pasuje i na jinej typ auta ?

Má nějakej Scenic hlášení spálenejch žárovek ?

nějaký Scenic tu kontrolu mít bude v týdnu jsem se ptal na cenu tažného a paní po mně chtěla vědět jestli mám na autě check control, že jestli jo tak to ať radši koupím jiné auto, elektrika se tahá až někde z palubovky za pomoci origo kabeláže od renaultu a když jsem ji řekl že to chci v 13ti pinu tak málem omdlela, po konzultaci s prodejcem bylo zjištěno že mám obyčejnou elektriku bez check control, takže by to mohli zvládnout jenom těch 13 pinů jí nějak pořád děsí ??

na to že svítí mlhovka jenom na straně řidiče upozorňují v návodu k obsluze, alespoň v tom co jsem stáhnul z netu to bylo
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  Frodo Sun Dec 07, 2008 2:14 pm

Tak jsem náhodou při zastávce na pumpě zjistil, že svítím jen na levé světlo. Nejbližší servis Renault mi GPS ukázala v Boskovicích, tak jsem se tam cestou zastavil. Po 20ti minutách mě servisák volal, že je hotovo. Když nastartoval, rosvítilo se pravé, ale levé bylo slepé. Takže ještě jednou! Náhoda, ale ušetřila mi další zastávku v servise. Za jednu výměnu (práce a žárovka) chtěli 420,-, což mi připadlo trochu moc, tak mi dal slevu - za 390,-. Když pak měnil ještě druhou, mávnul nad placením rukou. Takže více než 50ti procentní sleva! Laughing
Jinak Rencek šlape jako hodinky - po 6. měsících jsem líznul 25tis km.
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  ScenicNoir Tue Dec 09, 2008 6:12 am

Frodo napsal:Za jednu výměnu (práce a žárovka) chtěli 420,-, což mi připadlo trochu moc, tak mi dal slevu - za 390,-. Když pak měnil ještě druhou, mávnul nad placením rukou. Takže více než 50ti procentní sleva! Laughing

Normální ceny: žárovka je za 100,- 5 minut práce za 33,-, celkem 133,-

ceny Renault: žárovka za 191,40 5 minut práce, 5 minut vyplnění všech papírů, 10 minut telefonování se zákazníkem 228,- celkem 420,- akční sleva na všechny modely (jen do konce roku) 30,- celkem 390,-

ceny Renault v roce 2013: světlomet 6781,- práce 1300,- sleva za leasing při zaplacení 20% na místě 281,- pak 11 splátek po 1000,- celkem 12616,-

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  mildaus Tue Dec 09, 2008 9:22 am

tak už to mím taky za sebou ...podkávačka u řidiče , práce levou rukou , nic tam není vidět ,ale za 15 min. byla vyměněná ... čekal jsem to horší Smile mildaus

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka Empty Re: žárovka

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru