Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

+10
Popenec
palladin
VitaKri
berko
honzikf
Frodo
citron99
koprda
maky
_Mickey_
14 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  maky Mon Apr 04, 2011 7:42 pm

Ba,ba, jak píšete, z víka kufru teče za krk a v sobotu si o něj otevřel hlavu můj 195cm vysokej synovec ( tak snad odmaturuje, když se mu v ní rozsvítilo, ), žárovky taky souhlas, mám toho Seata a taky porod, baterka,nebo filtr ven, jinak zlomený ruce. Ale jak píše Palladin o té Tatře 815, tak nemám zkušenost, ale na vojenském cvičení v roce 1975 sem si zajezdil s tatrou 813 s pontonem i bez, a musím říci pánové to bylo svezeníčko, že osobáky v té době se mohly stydět, a taky se skvěle jezdilo s T805, no a s haklem také paráda, když se člověk nebál a vzal ho rajčákama, tak to byl vohul. no ale to je mimo misku....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  Sedli Mon Apr 04, 2011 9:11 pm

Taky mi vadí jedna věc. Mám tam aero stěrače (od výroby). V létě, když jedu v určitou hodinu proti slunku, tak kloub stěrače vrhá stín na čidlo osvitu klimatizace (nebo jak se to jmenuje - uprostřed na palubovce pod oknem) a v autě je "vedro". Tady kluci uděli chybu... Ale jinak si na auto nemůžu stěžovat. Jinak dvoustupňové otevírání dveří nemá ani r.v. 2009 - otevírá se to na max. pořád. Mám 185 a hlavou neštrejchám. Jinak s bočním oknem problém nemám. Když jsem na parkovišti porovnával mého Scenica a jiného (r.v. 2006) tak moje guma kolem čelního skla má o hodně větší rantl, takže bordel od stěračů vyběhne po gumě na střechu a boční okna jsou suchá ;-)
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  palladin Tue Apr 05, 2011 4:30 am

Mne sa občas stane, že sa mi auto "schová" za A stĺpik. Keď dochádzam do križovatky a auto prichádza z prava.
Možno ovládanie zrkadiel mohlo byť na dverách pri ovládaní okien.
Ja mám 178cm a s kufrom nemám problém...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  Popenec Tue Apr 05, 2011 5:47 am

Ha... a mám další bolístku na jinak fajném autě.

Zařadit dvojku z jedničky, nebo trojky. Je to naprostý porod hlavně ráno, když je to úplně studené. Kdyby šlo řazení jako v tatíkově Fábii, tak to bych neřekl ani slovo, ale takhle.... Mad
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 05, 2011 5:56 am

Jo razeni...to je vec... :-(
Uz jsem vymenil i olej v prevodovce a melo to jen kratkodoby ucinek. Chvili jsem se radoval, jak to jde krasne a po case zase stejne blbe.
Musim uznat, ze otcova 11 let stara Felicie radi lehceji a presneji.
Pritom sluzebni Modus taky radi jak z praku.
Asi je to jedna z oblasti, kdy byli francouzsti soudruzi na vine, kdyz nemeli :-(

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  koprda Tue Apr 05, 2011 8:49 am

dvoustupňový otvírání pátých dveří mám..schválně to změřím a napíšu sem jaký jsou výšky od země... bounce
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 05, 2011 8:53 am

Simte koprdo a jak to funguje?
Zmacknes cudl, otevres kufr a ono to nekam samo vyjede. Zaberes vic a vyjede to jeste o kus nebo jak?
Pripadne to je nejak nastavitelny, kam az to ma vyjizdet?

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  koprda Tue Apr 05, 2011 8:57 am

otevřu dveře kufru a oni pomalu vyjedou do horní polohy ( = první poloha )..pokud na ty dveře zatlačím ( směrem vzhůru ), tak překonám odpor a tlumiče pustěj dveře ještě o nějakých cca 10 cm výš ( = druhá poloha )..pak už můžu tlačit jak chci a tlumiče to nepustěj, třetí poloha není Laughing
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 05, 2011 9:03 am

Tyjo, to musim zkusit, doufam, ze mi dvere napadnou na kebuli nebo neco neurvu. Pri mym stesti :-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  VitaKri Tue Apr 05, 2011 9:29 am

Tak skutečně v manuálu pro Scenic II po faceliftu je napsaná poznámka (na straně 3.45), že je možné použít druhou polohu a v manuálu pro Scenic II před faceliftem toto napsáno není.
Jinak jsem se koukal do Dialogysu a na autě před faceliftem jsou jiné "vzpěry" (nebo tlumiče nebo jak to nazvat). Jinak je tam vše stejné, to znamená, že pokud by se tyto vzpěry vyměnili (např. z vrakáče neboť originál 1 nová stojí asi 1800,-), tak by to mohlo fungovat.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 05, 2011 9:31 am

Tak v tom pripade nic zkouset nebudu, bo by mi maximalne spadlo viko kufru na hlavu :-)
A na vymenu vzper se vyprdnu, bo pro to nenalezam uplne prakticke vyuziti.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  maky Tue Apr 05, 2011 12:34 pm

Zdarec, tak sem honem vyběhl a zjistil, že autíčka do faceliftu, mají s dvoupolohovým otevíráním víka smolíčka...., při plném otevření od hrany víka k vozovce mám 185 cm, a více nepůjde ani s dlouhýma plynovýma vzpěrama ( tak se to totiž jmenuje), protože naše panty mají malou vůli ( 1-2 mm k vnitřní ploše dveří a hrana dveří je 2 mm od horního rámu dveří!!!! jinak se odře barva!). No a k tomu řazení, musíme si vysvětlit co je to nesnadné řazení????, ono to jde buď ztuha ( šaltrpáka z jedné polohy do druhé) pak stačí namazat převody, protože i ty suché gumové průchodky plné prachu pěkně drhnou. Nebo a to je o velkých penězích to dělají jen některé rychlostní stupně a za určitých rychlostí( jedno řazení nahoru, nebo dolu), a to by mohly být synchrony.To se dá odzkoušet buď dvakrát šlápnout spojku při řazení nahoru (ze 2 na 3) nebo s meziplynem při řazení dolů ( ze 3 na 2). No a třetí ale nepravdě podobná varianta je , že máte v rychlostce nevhodný olej ( velká viskozita za studena).
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  mistrli Tue Apr 05, 2011 5:51 pm

Tak jsem taky kontroloval ty 5 dveře a zjistil,že i po 2 letech ještě o autu nevím vše. Rok výroby 12/2006 po faceliftu a opravdu 2 poloha funguje lol!
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 05, 2011 6:23 pm

A k cemu ze to je dobry? :-)
Ze kdyz se to otevre do prvni polohy, tudiz niz, tak se o to nekdo baci? ;-)
Jenom mirne rypu...celej ja.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  koprda Tue Apr 05, 2011 7:30 pm

v první poloze - hrana víka kufru 184 nad zemí, ve druhé poloze 193 cm nad zemí... takže pokud někdo říká, že měří 175 cm a tříská se o otevřený pátý dveře do hlavy, tak:

- buď nemá scénica Laughing Laughing

nebo

- neměří 175 cm Laughing Laughing
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  hudy Sat Apr 09, 2011 11:15 pm

Mě vadí, že když ve tmě parkuju k obrubníku, tak i když sklopím pravé zrcátko na pravé zadní kolo, tak vidím jen tmu a nikoliv mezeru, jak daleko jsem od obrubáku.

Už jsem si koupil svítící LED pásek kterej nalepím do podběhu nad kolo, a se zařazenou zpátečkou se rozsvítí...
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  honzikf Wed Apr 13, 2011 1:09 pm

Zapomněl jsem - hagusy. Má je jenom cross verze, ale na Grandu by taky bodly.

honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  Popenec Thu Sep 08, 2011 9:30 am

Já jsem teď nedávno jel ve Fordu Focus 99 a zjistil jsem, že můj Scénic nemá oproti tomu Focusu v podstatě žádné boční vedení na předních sedačkách. Ani mi to vlastně nikdy nepřišlo, ale po tom co jsem v tom Focusu jel, tak zjišťuji, že mi to docela chybí. Takže tohle je pro mě další nedostatek.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku? - Stránka 2 Empty Re: Co vam chybi nebo nevyhovuje na autiku?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru