Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

+14
Efendy
mistrli
hudy
svar
Děda
Lazak
kris
_Mickey_
berko
Agavero
sali
citron99
maky
proste_ja
18 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  citron99 Fri May 27, 2011 9:56 pm

maky napsal:Teda berko ty se nezdáš, ale co umíš provést s mou bránicí, to je bomba!!!! jako bych měl v zadku vibrátor..... Milej citronku, to asi funguje, když to používáš, ale co tomu říka lak na autě, když přes něj táhneš to zasr.nou hadici????????

Maky guma laku zas až tak neublíží, daleko horší je to z parkovišť jakéhokoliv druhu. A jak už jsem tady někde psal, vzhled není moje priorita, po denodenním městským provozu to ani jinak nejde Mad
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  hudy Fri May 27, 2011 10:58 pm

To je stejně bžunda, jak když má člověk některý věci zautomatizovaný, vůvec si neuvědomuje co dělá (jestli drží nebo nedrží). Po přečtení příspěvků jsem taky začal tápat v paměti jestli držím nebo ne. A zjistil jsem že nedržím, protože v zimě vždycky zasunu, zajistím a než naplním, jdu omývat čelní okno. Akorat se mi asi dvakrát stalo, když to vypnulo a trochu dýl mi trvalo než jsem k pistoli přiskočil abych po povytažení ještě doplnil takzvaně na hrdlo, že stojan už nechtěl dát ani kapku, se nejspíš z nějakých bezpečnostních důvodů vypnul uplně.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  maky Sat May 28, 2011 10:45 am

Zdarec mládencí, a hlavně Lazáku, je vidět, že máte ještě mezery ve vzdělání a estetickém cítění, za mejch mladejch let se říkávalo, lepší když dobře visí, než když blbě stojí... Naučíme slečnu dělat stojku a potom jen lehounce dotyčný předmět do předem připraveného otvoru nasypeme. taky jedna měla problém s velikostí a tak při zasouvání hadice řvala " ty mě nešukáš, ty mně půlíš, protože ty nemáš ptáka, ty máš labutí krk a na konci kynutej knedlík"....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Sat May 28, 2011 11:32 am

KUA Maky ty si řízek Laughing
Je tu s vámi docela prdel, asi se mi tu bude líbit What a Face
Ještě k tématu - je možné že na různých čerpačkách mají různě silné pistole (jako že ji někde strčím do hrdla celou a někde ne)? Na to by snad měla být nějáká norma nebo alespoň předpis aby to bylo všude stejné, né? Snad musí být všechny hrdla u našich Sceniců stejná (myslím stejná u nafťáků a stejná u benzínu). Tak proč tam někdo pistoli dostane a někdo ne. Asi záleží kdo má jakou sílu. Shocked

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  _Mickey_ Mon May 30, 2011 6:51 am

Clovece nech toho. Nebo se zacne o Scenikarich rikat, ze jsou divny, protoze kazdy pred tankovanim vytahne supleru a zacne merit a zapisovat rozmery hadice :-D
Jinac asi jo, kdyz to nejde silou, zkusime to jeste vetsi silou.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  mistrli Mon May 30, 2011 8:09 am

Zdar,jak již tady psal výše "hudy" tak některé pohyby a činnosti má člověk zautomatizované tak,že je ani nevnímá. Uvědomil jsem si to včera při tankování a vzpoměl na toto téma. Takže:
1. Zastavím u stojanu a vypnu motor
2. Navlíknu rukavice a naliju do nádrže VIF
3. ZASUNU PISTOL DO HRDLA ZMÁČKNU POJISTKU A NECHÁM TÉCT NAFTU
4. ODCHÁZÍM ke kufru a ukládám do přihrádky odměrku s VIFem (balím do sáčku,pěkně smrdí)
5. Přicházím k nádrži a čekám na první vypnutí,pak ještě 2x docvrnknu
6. Vyhazuju rukavice a jdu platit Sad affraid
7. Odjíždím...
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  Agavero Mon May 30, 2011 7:06 pm

Přesné, výstižné, jako kdybych to psal i já.

Agavero

Poeet p?íspivku : 9
Location : Jablonec nad Nisou
Registration date : 06. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  Efendy Mon May 30, 2011 7:40 pm

Jelikož je scenic můj první nafťák a o VIF jsem nevěděl nic dokud jsem si nepřečetl tento příspěvěk, zeptám se používáte konktétní značku aditiva nebo koupíte cokoliv?

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  sali Tue May 31, 2011 5:15 pm

kdo by myslel, že mistrli kecá nebo že krátký scenic to má jinak tak tady je i fotečka
Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 T705266_tankovaniscenicII
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  maky Wed Jun 01, 2011 10:42 am

Tak sem dnes tankoval na Černým Mostě pod Ikeou, přesně jak nafotil Sali, zastrčit to jde na 4 ozub( do necelé poloviny pistole), celá jak bylo dobrým zvykem nejde, ale i tak drží. Ale mám dojem , že na některých pumpách nají pistole s osazením a ty mám dojem nejdou zastrčit tak aby držely samé.( ten konec pistole co se zasouvá do hrdla je zúžený oproti té druhé polovině pistole asi o 1cm na průměru, mám dojem, že to sou ty první pistole na natural, když začínal????)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  Frodo Fri Jun 03, 2011 8:35 pm

Tý jo, to je debata! To mě nikdy nenapadlo! Prostě Mistrliho postup a není co řešit! Vživotě jsem nemusel hadici při tankování držet a to čerpám 5x měsíčně...
Lovu zdar kluci!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  berko Sat Jun 04, 2011 5:53 am

začínám si myslet že ostatní poruchy na GS jsou proti tomuhle problému úplná prkotina,takovou pičovinu jsem nikdy neřešil... pirat
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  _Mickey_ Sun Jun 05, 2011 7:25 pm

:-D
Zitra se chystam tankovat, tak snad nezapomenu...drzte mi palce.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  Lazak Sun Jun 05, 2011 8:24 pm

Mickey já ti to říkám pořád, že tě měl táta hodit do hadry.... lol! lol! lol!

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jun 06, 2011 1:30 pm

Teda lidi, tak jsem normalne dneska uspesne natankoval...krom toho, ze jsem nabral nejaky ten jejich Shell setrici sajrajt a polil si kufr aditivem (se picnu), tak jsem bez soustredeni zandal pistoli do nadrze, pustil ji......a ......potom jsem si vzpomnel, ze ji mam sledovat....a normalne tam drzela, nevypadla :-)
Tudiz, jestli nekomu neco vypadava, neni to chyba Scendy, ale nekde mezi stojanem a dirou (do nadrze).

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  Rostini Tue Jun 07, 2011 7:08 pm

Zdarec granďáci no to jsem se dlouho tak nepobavil Very Happy jak při tomto topiku. Neváhal a taky jsem si to musel vyzkoušet a zašel natankovat nikdy jsem tomu nevěnoval takovou pozornost ale paní pokladní si museli snad klepat na čelo co to ten blbec zkoumá no nic méně jsem zasunul cca 4 zub zaaretoval a posunul o zub zpět a nafta natekla až do plna bez jediného vypnutí ale tankuji různě po republice a některé stojany tlačí naftu rychleji a proto hrdla se zahltí a potom vypínaj scratch Tak asi v tom bude ten zakopaný pes. A nebo ještě může být hadice skříplá ale to asi nééé žejo. No a jde se zase jezdit Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 19836 proto aby jsem mohl znova natankovat Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 388709
Tak zatím zduř. Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 38652
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  pepabor Sun Jun 26, 2011 4:34 pm

Ahoj tankovaní mě jde taky uplně normalně ale takovej dotaz jak dostaváte aditiva do nadrže? Ja mam vždycky oblemcaný but auto a nebo ruce kuly té (skur..) klapce.
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  berko Sun Jun 26, 2011 4:52 pm

do kanystru dam aditiva a naliju do něj nějakou naftu ,jinak to je práce pro dva..jeden drži tu klapku a druhej se ho pokouší tim aditivem nepolít Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 38652
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  _Mickey_ Sun Jun 26, 2011 7:19 pm

Mamina donesla z prace 60 ml strikacku + hadicku na cevkovani :-D
Natahnu VIFa do strikacky, rukou v igelitove rukavici (standardni soucast na benzine Shell) odklopim krapitko vicko v nadrzi, supnu tam hadicku, vyprazdnim strikacku a tankuju.
Takze kdo mate zeny zdravotni sestry jako ja, je to jasny ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  Rostini Sun Jun 26, 2011 9:22 pm

No a co to nalejt do hubice tankovací pistole scratch
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  maky Mon Jun 27, 2011 5:06 am

No zkus to, ale myslím si, že než překonáš tlak toho uzávěru, tak ti ti vyteče mimo, já sem si to rozlil do dvou flašek a pak to tam prdnu a vyleju. teda aspoň ze začátku udělal sem to u 6 nádrží, pak sem na to káknul a neleju tam nic...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jun 27, 2011 6:35 am

Nalejt to do pistole jsem taky zkousel a polil jsem cely auto.
Moje reseni funguje a kdyz neco neudelam blbe a nerozleju to do kufru, tak je to pohoda :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  Rostini Mon Jun 27, 2011 8:16 pm

Hmmm scratch
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  hudy Fri Jul 08, 2011 10:47 pm

Ja to řeším tak, že tankuju u Globusu Ultradiesel a ten prý má aditiva už v sobě obsažena.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  maky Sat Jul 09, 2011 6:25 am

Jo a nebo taky figu borovů, ojebávají nás kudy chodíme (teda jezdíme), viz další případ povedených pumpařů na liberecku, a není nikde odvolání,,,hlavně že si stát na každým litříku sebere 20kč....na ta zázračná aditiva sem přestal věřit jako na phádky, ( viz nedáný test aditiv a zázračných přísad do paliva v motorevue).
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 2 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru