Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

+14
Efendy
mistrli
hudy
svar
Děda
Lazak
kris
_Mickey_
berko
Agavero
sali
citron99
maky
proste_ja
18 posters

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Mon Aug 08, 2011 5:56 am

Zdravím zase po delší době....
vím, že už je to mimo mísu ale již jsem vyzkoušel spoustu pump jak u nás tak po cestě na dovolenou (Rakousko a SK) a bohužel mi nikde nejde zastrčit tankovací pistole zcela do tankovacího otvoru. Zastrčím ji tam max po první zoubek. Sama se však v hrdle neudrží a i když ji držím v ruce, tak se mi často vypíná (jak nafta stříká zpět na pistoli). Nedělám z toho mega problém jak tady mnozí z vás psali, ale je to víc než nepříjemné držet pistoli v ruce a doufat, že nafta nevystříkne až na mě. Mám auto z Itálie a tam mají asi užší pistole na naftu. Rolling Eyes

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  sali Mon Aug 08, 2011 5:48 pm

Já mám Scenica taky pro italský trh a jak vidíš dával jsem fotku, na které je vidět, že v tom problém není.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Tue Aug 09, 2011 5:34 am

Hmmm tak jsem asi lama, no. Když není problém v italském autě, tak bude asi problém ve mě. Crying or Very sad

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  maky Tue Aug 09, 2011 7:27 am

No prostěja, ještě mě napadá taková zhovadilost, jestli náhodou někdo do toho auta nenamontoval uzávěr z benzíňáku,??? ta pistole je opravdu ještě tenčí ...... ale to už asi přeháním, co myslíš?:?? je potřeba vzít šupléru a změřit díru do nalévacího hrdla a my to porovnáme s našima autama.... jinou cestu nevidím . Maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Tue Aug 09, 2011 7:45 am

Maky, to mě též napadlo, bo vím, že benzínové pistole jsou ještě slabší, ale kdo by takovou kravinu dělal?
Jedině že to auto bylo původně benzínové a někdo do něj dal nový naftový motor. Vše vyměnil jen na tuto
kravinu zapomněl. What a Face

S tou šuplerou máš pravdu hned večer to změřím (jestli se tam sní vejdu).


proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  maky Tue Aug 09, 2011 12:08 pm

No benzínové přestavět na disel to nejní tak jednoduché, ale mohlo se původní někomu rozbít a z nouze tam dal hrdlo z benzíňáku, no s tou šuplérou se tam nevejdeš jistě, ale třeba nějaký špunt, kolík, nebo něco kulatáho ( né hovno) a pak změřit. Já bohužel jestli nezapomenu budu moci až ve čtvrtek, bo auto má mladej a zítra je vezu do Vídně. tak držím palce ať ti to tam nespadne......
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Wed Nov 23, 2011 9:19 am

Nazdar pánové tak vás asi opět pobavím...... já sem byl ale řádně nasrán Mad
Ráno jsem přijel na pumpu, vezmu pistoli a strkám do nádrže a najednou hups, něco prasklo. Tak ji vyndám a koukám, že se mi rozletěla ta klapka, která uzavírá nádrž. Rukou se mi podařilo vytáhnout jen jakési pérko, byl jsem zmrzlej a naštvanej tak jsem odjel domů kde jsem kleštěma vytáhl ještě takovou bílou kulatou plastová placičku. Bohužel tam byla i chromová krytka, která mi však spadla do hrdla. Pak jsem se vrátil na benzinku, kde se mi sice pomaliličku podařilo trochu nafty natankovat, ale jak je hrdlo přicpané tou chromovou krytkou tak to byl docela mazec. O to hůř, že jsem spěchal bo jsem jel s dcerkou na kontrolu do nemocnice, Scenic byl bez nafty a já neměl k dispozici jiné auto. Rolling Eyes

No a nyní se ptám, zda vás nenapadá jak a čím hrdlo uvolnit (jak vyndat tu chromovou krytku)

Jak vypadá nádrž u našich aut? Je v jednom kuse nádrž i hrdlo, nebo je to z více kusů? Toto je již mimo mísu, bo jsem si zvykl při tankování držet pistoli, ale nemůže být můj "problém" s úzkým hrdlem způsoben tím, že třeba předchozímu majiteli praskla nádrž a on třeba sehnal a namontoval nádrž z benzínového auta, které má užší hrdlo. Teda pokud je nádrž i s hrdlem v jednom kuse a hlavně má stejné rozměry jako z benznu.

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  svar Wed Nov 23, 2011 10:20 am

Hrdlo jde sundat samostatně. Sundáš kolo, uvolníš plasty v podběhu, povolíš hadičky, ve dvířkách nádrže v blatníku odšroubuješ dva šrouby co drží hrdlo a vytáhneš ho.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Wed Nov 23, 2011 12:00 pm

svar: OK díky moc, když budu mít večer čas, tak se do toho zkusím pustit. Snad to zvládnu.


proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Wed Nov 23, 2011 10:27 pm


Tak jsem se stím právě dopral ale bohužel jsem nevyhrál. Crying or Very sad
Podařilo se mi částečně oddělat hrdlo, ale stejně jsem ten plíšek nevyndal. Od dvířek jsem to oddělal v poho ale dole jak se to napojuje na nádrž se mi podařilo rozpojit jen tu silnější trubku. Ta slabší je asi přepad či co, že? Ta se mi rozpojit nepovedla. Tam je taková divná plastová spojka, která vůbec nechce povolit. Nicméně jsem tento svod již naklonil, protáhl jsem jim drát a nakonec i hadici, ale stejně jsem ten plíšek nevyšťouchal ven. Ze zoufalství jsem to zkoušel i luxem vyluxovat, ale také nic. Nenapadá vás někoho jak ho dostat ven?
Načrtl jsem taký rychlý náčrt jak to tam vypadá. Plíšek se mi usadil hned za tím prvním zůžením v místě kde je naopak místa hodně. Takže se mu nechce ven jednou ani druhou stranou. Napadá mě už snad jen zkusit ho poposunout silným magnetem, ale buch ví zda je to železo nebo z čeho vlastně ta krytka je.
Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Problem

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  maky Thu Nov 24, 2011 6:02 am

Zdar proste-ty, sem zahlídl, že v LIDLU mají takovou soupravu sroubováků a u toho je takovej bazmek, prodloužený kleštičky, nebo jak to nazvat... proste rukovět , tyčka a na konco jsou ty čelisti je to asi 30cm dlouhý a ta souprava stojí asi 190 kč???, nebo to bylo v Peny taková souprava zrcátek a ty kleštičky( tak okolo 200) ted nevím ale viděl sem to a jinám nechodím...no a teď sem vyzkoušel tu krytku magnetem a není to železo, magnet nefunguje!!!!!!! tak držím palce ať máš úspěch
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Thu Nov 24, 2011 8:43 am

Ahoj, koukám do letáku od LIDLU.... nemyslel jsi to na straně 12 v pravo dole "soustava se zrcadlem a magentem" ale to je bohužel bez kleští.
http://www.lidl-pageflip.com/cz.html?kid=JGXI8y


Jinak má poslední naděje byla že to něják půjde tím magnetem. Pokud to ale teda není železo, tak už mě nic nenapadá.

Asi bych to odvezl ať mi to někde někdo vytáhne. Jenže mi nejde rozpojit ta menší hadička, která nevede přímo do nádrže.
Nemám montážní díru ani zvedák, takže mám auto jen na heveru (teda teď už podepřené špalkama), takže je tam přístup úplně na hov...

Nemáte někdo takové ty výkresy, jak jsou do detailu vykreslené všechny možné hadičky, koncovky šroubky atd?

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  svar Thu Nov 24, 2011 10:44 am

Návody a nákresy včetně popisu najdeš a stáhneš tu https://grandscenic.forumczech.com/t362p15-jak-na-to-gran-scenic . Možnost vytažení dlouhým peánem, ale to musíš mít někoho ve zdravotnictví, tak jak je nemusím, tak na toto je zdravotnictví dobrý, mají vynikající vercajk
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  maky Thu Nov 24, 2011 10:56 am

Sakra já to někde viděl, docela bych přísahal, že je to ta sada, ale máš pravdu ty kleště tam nejsou, a v peny mají prd, tam sem se byl podívat, no pak ti zbývaá jestli na tu krytku vidíš, tak buď zdravotnický pean, nebo nějakou tyčku na ní nalepit oboustranou lepící pásku a zkusit to nalepit a vytáhnout... magnet opravdu nefungfuje, to sem ráno ověřoval a magnet nedrží.....nebo na nějakou tyčku přidělat krokodýlku, nití zajistit rozevřenou a po nasazení nít uvolnit a vytáhnout?????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Thu Nov 24, 2011 1:58 pm

No ten pean mě též napadl. Dřív jsem chodil na ryby takže jsem ho používal na vytahování háčků z hub ryb Very Happy (teda nepoužíval ale měl jsem ho používat). Jenže to zůžení je cca 10 cm od okraje, takže ten pean by musel mýt packy delší než těch 10cm. A to ten můj určitě neměl.

Maky to stou nití jsem moc nepochopil. Jak jsi to myslel?

Před chvilkou jsem mluvil s kamarádem a prej měl doma nějáké cca půlmetrové péro, které nakonci bylo zakončeno nějákým jakoby pavoukem. A když se stím něják zatočilo či co tak že to jakoby rozpažilo a když se zatočilo dál, tak to jakoby zase zklaplo. Tak uvidím, zda to někde doma najde. Toto je zatím moje poslední naděje Sad

Každopádně díky moc za váš zájem o můj trabl ;-)

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  svar Thu Nov 24, 2011 2:07 pm

Varianta další, ale asi neužitečná. Oddělat úplně a vytřepat poklady. Ta hadice, co drží, tak musí jednou povolit. Mírný násilí není na škodu. Twisted Evil
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Thu Nov 24, 2011 2:22 pm

No kdyby to šlo oddělat tak už bych to měl dávno oddělané. To bych pak mohl třeba i prostříknout vapkou nebo stím tak dlouho třískat do země až by to vypadlo Very Happy Kua když šel ten žebrák dovnitř tak musí jít i ven. Jako zkoušel jsem to mírným násilím a nakonec i krapet větším a fakt to nejde. Ono se tam hrozně špatně čimkoli dostává a mám pocit, že když zaberu ještě více, tak že tu spojku zničím. Určitě to má nějákej systém, kterým se to rozdělává, ale nevím jaký.

Safra, zrovna teď když mám v práci tolik práce a doma rozdělanou další. Holt když se daří tak se daří. Mad

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Thu Nov 24, 2011 2:48 pm

Asi jsem debil, ale teď koukám na fotky.....
Ten plíšek co mi tam spadl je tak velký jak to bílé kulaté na fotu č.1. Když ale koukám na foto č.2 tak mi přijde, že ten otvor je menší než ten plíšek. Takže tam snad ani nemohl propadnout. Určitě tam někde je, bo tam hrká. Napadlo mě ale zda nespadl do toho druhého slabšího potrubí. Vím že je slabší, ale dle fotek to vypadá, že alespoň zkraje je také rozšířené.

Co myslíte? Je to úplně zcestné?

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 2011-11-24%2012.26.47

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 2011-11-24%2012.27.54

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 2011-11-24%2012.26.18

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 2011-11-24%2012.26.34

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Thu Nov 24, 2011 2:50 pm


proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  budulajs Thu Nov 24, 2011 11:28 pm

k tomu ,,péru,,
já si ho koupil v Bauhauzu, stálo to tuším 39,- kč a je to dost praktická věcička, doporučuji!
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Fri Nov 25, 2011 5:41 am

Tak přátele děkuji za rady a nápady! Včera se mi ten xindl podařilo vyndat. Tím pavoukem to vůbec nešlo, tak jsem se naštval a použil jsem víc než větší sílu na rozdělání té odvzdušňovací hadice jak radil Svar a nakonec se mi ji podařilo rozpojit. Takže jsem vydělal celé hrdlo ven a asi půl hodiny sním chodil, klepal, pootáčel, ... no a nakonec to vypadlo. Takže dobré to.

Ještě jednou tedy díky všem! Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 388709

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Zm%C4%9Bnit%20velikost%20z%202011-11-24%2018.29.30

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  maky Fri Nov 25, 2011 5:54 am

tak tady hoši vidíte relativitu života: Jak takové aluminiové prd dokáže zaměstnat desítky chlapů jako hora, holt kdy bůh dopustí i motyka spustí.... Dobrá práce seš borec a opět se potvrdilo, pevná vůle a trocha vší síly dokáže i zeměkoulí pohnout!!!! Jooo a nezapomeň zjistit příčinu tvého problému se zasunutímmmm
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Fri Nov 25, 2011 7:13 am

Maky to máš pravdu, díky za podporu. ;-)

No a můj problém se zasunutím..... to už tu nebudem snad ani řešit. Stejně ze mě máte jen prd** Very Happy
U všech předchozích aut jsem vždy zasunul pistoli, zablokoval a nechal natočit až do plna a zatím jsem třeba umyl okno, nebo jen tak koukal po holkách. Nyní musím tankovat holt tak že pistoli držím, no. Nevím čím to je ale už to neřeším.


Jinak ještě jen pro vysvětlení jak mi tam ten chromovej žebrák zapadl (samozřejme je větší než ta díra kterou měl prolézt) Jenže když jsem to hrdlo oddělal úplně a vrazil do něj úzkou baterku abych se podíval jak to tam vypadá tak jsem zjistil, že mám prasklou přepážku ve stěně, ve které je právě ten otvor pro zasunutí pistole. Nejen že tam je prasklina ale je tym i vylomený kousek, právě kterým ta krytka propadla dál do hrdla. Předpokládám, že tato díra nemá na nic vliv. Je to vlastně jen další otvor z "první komory hrdla" do "druhé". Malinko je to vidět na této fotce:
Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Zm%C4%9Bnit%20velikost%20z%202011-11-24%2012.27.54

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  proste_ja Fri Nov 25, 2011 8:12 am

... když už tady otravuji.
Když jsem večer opravil auto tak jsem se chtěl otočit na benzínku pro naftu, ale bohužel baterka byla úplně vybitá takže jsem nenastartoval. Přes noc jsem ji nabil a už je vše ok, jen mí svítí tento nápis. Můžete mi někdo přeložit co to zase je?
Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Zm%C4%9Bnit%20velikost%20z%202011-11-25%2006.12.25

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  _Mickey_ Fri Nov 25, 2011 8:16 am

No ja mam sice kompjutr v anglictine, ale meldung je zprava, takze si tipuju, ze to je normalni hlaseni, ze nejsou zadne chybove stavy.
Dyt to je standard ne? To palubni pc hlasi, kdyz se nic nedeje...aspon me teda.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování - Stránka 3 Empty Re: Scenic II 1.9DCi - úzké hrdlo tankování

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru