Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

5 posters

Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

Příspěvek  jelopa Mon Jul 31, 2017 9:31 am

Dotaz: na základě čeho auto vyhodnotí potřebu vyměnit olej v motoru? Druhý den po návratu z Chorvatska mi auto píše "Check oil soon". Cesta byla dlouhá, ale v noci kdy venkovní teplota nebyla vysoká, motor držel krásně teplotu, není důvod si myslet, že byl olej nějak přehřátý - spíše klidná jízda na spotřebu (průměr 6,3). Olej byl v autě cca 3500km od výměny. Samozřejmě, že ho hned vyměním, ale nerozumím tomu proč se mu tam nelíbí. Díky za fundované příspěvky. Rok 2005, celkově najeto cca 85tis.

jelopa

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 20. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty Re: GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

Příspěvek  jelopa Mon Jul 31, 2017 9:46 am

Tak jsem asi chytřejší. Nejedná se o sníženou kvalitu oleje, ale o nastavený interval výměny, který asi nebyl přenastaven při poslední výměně. Pokud mi to někdo potvrdí, budu rád.

Viz toto :

Limit pro výmìnu oleje/údrŞbu
(Viditelné zobrazení s blíŞící se potøebou doplnìní oleje.)
Vzdálenost, kterou zbývá ujet do pøíští servisní prohlídky.
MùŞe nastat nìkolik pøípadù:
• Limit je menší neŞ 1 500 km nebo bìhem dvou mìsícù nastane datum pøíští
servisní prohlídky. Je zobrazena zpráva „PLÁNOVANÁ VÝMÌNA OLEJE“
doprovázená symbolem (po celou dobu zobrazení „limit pro výmìnu oleje“,
jinak po dobu 15 sekund).
• Limit pro výmìnu oleje je roven 0 kmnebo nastalo datum servisní prohlídky.
Zpráva „PLÁNOVANÁ VÝMÌNA OLEJE“ je zobrazena, pokud je zvolené
zobrazení „limit pro výmìnu oleje“ doprovázeno blikajícím symbolem .
Vynulování displeje po provedení prohlídky odpovídá programu údrŞby
Limit pro výmìnu oleje/údrŞbu nesmí být vynulován, dokud nebude provedena
prohlídka podle servisní kníŞky. Pokud se rozhodnete provést výmìnu døív,
neprovádìjte vynulování tohoto údaje. Tím zamezíte pøekroèení èasového limitu
pro výmìnu ostatních dílù v souladu s programem údrŞby.
Pro reinicializaci limitu pro výmìnu oleje/údrŞbu stisknìte dlouze po dobu cca
10 sekund jedno z tlaèítek pro vynulování zobrazení, aŞ do pevného zobrazení
limitu pro výmìnu oleje.

jelopa

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 20. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty Re: GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

Příspěvek  svar Mon Jul 31, 2017 11:48 am

Servisní interval se nastavuje základ přes diagnostiku. Máš několik možností. 2 roky a 30 nebo 15000 km, rok a 15 nebo 10000 km. Vynulování přes tlačítka na páčce stěračů při výměně oleje. Novoz výměnu signalizuje měsíc nebo 1500 km dopředu. Podle toho co píšeš, tak interval nebyl snulovaný při výměně.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty Re: GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

Příspěvek  jelopa Fri Aug 04, 2017 8:37 am

Přesně tak.
Posledně jsem olej měnil já. Teď jsem to přenastavil přes páčku. Automaticky tam skočilo 30tis interval. Já měním 1/rok bez ohledu na nájezd (stejně to vychází na všech autech co mám max. na 6 tis Very Happy ). Díky Svare.

jelopa

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 20. 06. 16

Návrat nahoru Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty Výměna motorového oleje

Příspěvek  Pule Wed Jul 03, 2019 8:55 am

Ahoj všichni, chtěl bych se zeptat, jaký motorový olej tam nyní,když mají naše auta zase o něco více najeto, používáte?
Stále předepsaný: ELF Evolution 900 SXR 5W-40 5L anebo jste s vyšším věkem auta přešli na něco jiného, více mazlavého?
Připomínám, že mám benzín 1.6
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 325
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty Re: GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

Příspěvek  svar Sat Jul 06, 2019 11:04 am

Pro benzíny je doporučený i olej 10w40- polosyntetika. Klidně bych ho tam dal. Přechod na polosyntetiku je bezproblémový.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty Re: GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

Příspěvek  T_o_m Wed Jul 24, 2019 10:11 am

Používám ELF 10W-40 STI 700
Mám Scenic II 1.6 83kW a vše OK

T_o_m

Poeet p?íspivku : 8
Registration date : 21. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty Re: GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

Příspěvek  Pule Tue Jul 30, 2019 7:09 am

Tak.
scratch Poprvé v životě se mi stalo, že se mi nepodařilo uvolnit olejový filtr na tom meganovi II, co máme na dojíždění. Je tam ještě méně místa než u Scenica. Kdysi jsem si sice koupil řetězový klíč, ale jeho použití (alespoň v mém podání) obvykle vede minimálně k malé deformaci filtru. Nicméně se obávám, že zdeformuji filtr a stejně ho nevyndám. Tudíž, přemýšlím o koupi nějakého lepšího udělátka. Můžete mi poradit, jaké udělátko koupit na uvolnění olejového filtru. Něco s čím máte super zkušenost a nikdy to nezklamalo??? Nejsem servis, takže žádnou raketu do toho cpát nechci, ideálně do pár stovek. Díky za tipy


Tak nakonec se povedlo. Hodně tomu pomohlo, když jsem rukojeť toho řetězáku několikrát obmotal izolepou. Pak ten řetěz nemá kudy utéct a je to "hračka". bounce


Naposledy upravil Pule dne Mon Aug 05, 2019 9:26 am, celkově upraveno 1 krát
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 325
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty Re: GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

Příspěvek  maky Tue Jul 30, 2019 10:19 am

Ničeho se ty neboj, směle to vezmi tím řetězákem, nic lepšího stejně nekoupíš, a nějaká deformace není proti ničemu, stejně ho vyhodíš.. No a v nejhorším, vzít velkej šroubovák a kladivo a pěkně prorazit, vyteče něco oleje a společně s řetězákem to dáš.. musíš !!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu Empty Re: GS 1,6-16V motorový olej si žádá výměnu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» turbo
» Olej
» olej

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru