Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brzdové kotouče a destičky

+33
petr novy
ivvan
Karlučo
Pule
Pajin
hudy
hagarko
monas.cz
palladin
michalsonboss
Děda
Rostini
Nomed
Lukyn
maky
Vranik
Kopy
lenin2001
ScenicNoir
_Mickey_
Lazak
Popenec
nera738
scenic1.5dci
Prašík
Koci
bambinot
svar
berko
xxmirek
sali
mistrli
Grandík
37 posters

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  maky Tue May 10, 2011 12:41 pm

Sakra Popenec, nešil, abys měl klid, tak si ty kotouče zvaž, měly by mít přibližně stejnou váhu, ale to ofrézování je opravdu jen vyvážení...maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  maky Tue May 17, 2011 11:17 am

Čus popenec, týden je za námi, a žádné zprávy z hradu, tak jak dopadla sága brzdových kotoučů, už ti to brzdí???, nebo stále pátráš???, podej info, maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Popenec Tue May 17, 2011 12:52 pm

Nazdar Maky

áááále ještě jsem to neměnil Rolling Eyes Nevím no... Nechce se mi to dávat do servisu, kde za tu výměnu budou chtít asi dost peněz, ale samotný si na to taky moc netroufám. Takže asi tak. Jsem v pasti, ale až se rozhoupu, tak se neboj, že bych se nepochlubil Wink

Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Tue May 17, 2011 6:30 pm

Klidně se rozhoupej. Nemáš se čeho bát. Přední třmeny stlačíš větším šroubovákem,, sundáš, vyměníš kotouče a to celé zpět. Zadky jsou trošku horší, tam musíš stláčet a šroubovat zároveň. Přesně je tu někde výš popsaný postup. Když to zvládnu já, tak už potom každý Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Popenec Tue May 31, 2011 7:09 am

Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc. V té knize jak na to píšou, že tu matku zadního náboje musím dát novou? MUSÍM??? Dávali jste ji novou, nebo stačí použít tu starou? A jak je to s těmi utah. momenty. Samozřejmě momentový klíč nemám... Stačí to prostě dorvat na sílu, jo?

Musím to prostě udělat sám, protože mi ten týpek co mi dělá auto řekl, že pokud to nejsou kotouče a desky od něho, tak to neudělá. Prý by na to nemohl dát záruku a nelajzne si kdyby se něco stalo, že brzdy jsou to nejzákladnější na autě. No nevím, ale jak si nechce vydělat tak jeho pešek. Jakmile budu mít chvíli volno, tak se do toho pustím...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Lazak Tue May 31, 2011 7:36 am

Normálně to dotáhni na sílu, tak jak to budeš cítit. Matku novou dávat nemusíš, je to docela brnkačka. Pokud chceš tak se stav a mrkneme na to spolu. Ten týpek asi něco šňupe, jinak si to nedovedu představit. Určitě bych už k někomu takovému nejel s nějakým problémem. Dohodím ti tady borce z Polska co dělá za pár peněz a dělá dobře. Navíc ti můžu dát kontakt kde za dobrý peníz seženeš skoro všechno na auto.

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  sali Tue May 31, 2011 5:23 pm

Týpek asi nic nešňupe poslední dobou běžný přístup servisů. Krize jim sebrala kšefty tak hrají na provize za materiál, takže u nás běžná praxe snad ve všech servisech na hodonínsku kde sis koupil díl tam ať ti ho namontují, nebo-li dej nám vydělat za materiál a budem dělat, jinak táhni.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Popenec Tue May 31, 2011 5:32 pm

No já ho považuji za docela borce, protože mi vyřešil problém s tou elektrikou a to nedokázal ani připosraný Renault servis. Taky si myslím to co psal Sali, že pokud není matroš od něho, tak se mu do toho nechce. Kupa práce (já myslím, že to je tak max. na 2 hoďky) a jen zaplacená hodinovka. Bohužel no.... Ale kdybych to kupoval od něho, tak bych se určitě nedostal na oněch 7500kč za všechny ty věci.

No co, alespoň se něco naučím. A pokud ne, tak to bude problém. Ono rozebrat většinou jde všechno (už jako děcko jsem dokázal rozebrat cokoliv) ale horší je to dávat dokupy Very Happy
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Tue May 31, 2011 5:43 pm

Ono je takový blbuvzdorný- nejde to poskládat špatné ( pokud si neotočíš desky) Very Happy . No a když nemáš jistotu, tak fotit, fotit, fotit. Pak už nejde nic pokazit cheers
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Popenec Sat Jun 11, 2011 5:26 pm

Tak konečně mám hotovo. Trvalo to 3 hod. Nastalo pár problémů.... Předek byl udělaný za chviličku, ale ten zadek byl poněkud horší... Hlavně jsme neměli na zadní brzdy klíč na ty dvě hvězdičky, co jsou zezadu. Ale nakonec jsme na to napasovali 13 ořech a šlo to i s ním. Nejhorší bylo zasunout zpět ten pístek...

Jinak brzdit to zatím moc nebrzdí, ale určitě to sedne. Trochu jsem se lekl, že je náboj kola po 15 km. dost zahřátý. Doufám, že jsme ty zadní šrouby co drží ten kotouč moc nepřitáhli. Momenťák nemáme, tak to bylo dost od oka. Ještě mě čeká výměna oleje, ale to už zvládnu sám Very Happy

Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Wed Aug 17, 2011 5:13 pm

Dnešní akce- výměna zadních kotoučů. Nebyly ani tak sjetý, spíš se ozývaly ložiska a rádio už hlasitěji nehraje. Po rozebrání hlučnějšího ložiska se ani nedivím, že bylo slyšet. Na ukázku venkovní šálky. http://svar.rajce.idnes.cz/lozisko/ Ten hezčí, lesklejší je venkovní polovina a ten vyzobaný je vnitřní. Pokud by se někomu podařilo nebo chtělo shánět solo ložisko, tak označení je FC 40696 S10 . Potřebný nářadí: zvedák, něco na založení kola, klíč na kola, gola 36- platí pro GS- 30 mm čep, gola 13 na třmen a torx vnitřní E 18, svěrka a sikovky na zatažení pístu. Čas 1 hodina i s nadáváním
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty .

Příspěvek  lenin2001 Fri Sep 16, 2011 3:08 pm

Tak jsem se pustil do výměny destiček a kotoučů na zadní nápravě. Mé "pustil" ale zkončilo dříve, než jsem myslel. Povolil sem dva šrouby velikosti 13 na třmenu, to abych se dostal na destičky. Tady žádný problém nebyl a šlo to kupodivu dobře. Ale... můžu vědět, kam chodíte chlapi posilovat, že jste dokázali pohnout tím zatraceným pístem??? Sikovky, svěrka, ale nic z toho nepomohlo. Pohnul se asi o 1 mm, ani o mikro víc. Automatická brzda samo vypnutá, takže jsem zkončil na tom, že vlastně nové destičky stejně do třmenu nedostanu. Takže to vidím tak, že hold odpojím lanovod k aut. brzdě, demontuju trubičku na brzdovku a hold to zkusím někde na ponku. Neřešeil jste už někdo něco takového, že se to ani nehlo???
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Fri Sep 16, 2011 3:49 pm

Už se to tu řešilo. Musíš použít "dvojhmat". Něčím, třeba svěrkou, zatláčet pístek do třmenu a sikovkama otáčet pístkem doprava za neustálýho dotahování svěrky. Existuje udělátko, který toto umí na jeden zátah http://www.anglia-trading.cz/univerzalni-stlacec-brzdovych-pistu-sada-8ks-draper-p-3918?zenid=jmlqlp29frf70fp6dt1kfsft44 Jestli jsem to pobral dobře, tak nemůžeš pootočit pístkem. Zkus oddělat manžetu, jestli není lehce přirezlý. Pokud ano, stříkni tam trochu brzdovky nebo WD a nech to přes noc působit. Pak přeběhni smirkem do leskla a musí to jít.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty moje chyba

Příspěvek  lenin2001 Fri Sep 16, 2011 3:53 pm

Tak chyba je na mé straně. Nějak sem si neuvědomil, teď když to čtu tak už ano, že se tím pístkem musí otáčet. A to já nedělal. Jinak pístek by měl být v poho, manžetu jsem kousem oddělal, a je lesklá jak dětské pozadí. Tak si dáme repete. Díky za odpověď.
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Fri Sep 16, 2011 3:54 pm

Rádo se stalo Question
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  hagarko Sun Jan 29, 2012 4:33 pm

Nazdar chcem sa spýtať či už niekto menil predné kotuče na Gran scenic 1,6-83kW,lebo sa neviem z toho vymotať niekde píšu že treba priemer 280 mm a niekde 300 mm a nechce sa mi dávať dole koleso a merať.(ale asi budem musieť Sad )Diki za radu.
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Sun Jan 29, 2012 5:43 pm

Všechny grandy mají průměr 300 mm.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  sali Mon Feb 27, 2012 1:29 pm

Dámy a pánové od pátku nelituju jediné koruny co jsem dal za brzdy a nové tlumiče. V pátek cestou z práce předjíždím auto a jak tak zrovna vjedeme do lesa tak nám do cesty vlezl kanec velký jak půl stodoly. Brzdový asistent a rozsvícení výstražných světel v případě panického brždění fungují! Vpředu kotouče+desky ATE, vzadu Ferodo + rok staré tlumiče Renault a do teď mi hlava nebere na jak krátké vzdálenosti to naštěstí dokázalo zastavit.
hoj sali Surprised
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Mon Feb 27, 2012 4:11 pm

K té úspoře si přičti k dobru reakční schopnost mezičlánku mezi volantem a sedačkou Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  hudy Mon Feb 27, 2012 11:02 pm

a ten, kterého jsi předjížděl, měl co za vůz a na jak velkém kusu on zastavil?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  sali Tue Feb 28, 2012 9:30 am

Nejmenší verze Fiat Ducato model 02-05, brzdil odhadem z rychlosti 80 km/h. Brzdit začal o kousek dřív, protože prase šlo z prava, tak ho mohl vidět o vteřinu dvě dřív než já. A zastavil o skoro dva metry dál. Já sem jel lehce přes 90 km/h
konec dobrý fšecko dobré alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Tue Feb 28, 2012 9:53 am

Mohl být v Mělníku se šípkovou nebo se zelím, ale to by vyšlo asi trochu draho scratch
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Pajin Sun Apr 01, 2012 1:15 pm

Zdravím chlapi chystám se shodit zadní brzdové kotouče a vyčetl jsem že je třeba dát nové matice tak se ptám kde se dají koupit samostatně ( ne v sadě s ložiskem) případně jaký má rozměr (stoupání) nebo můžu použít ty původní. Mám krátkého Scenica II
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Sun Apr 01, 2012 6:07 pm

Neměl by být problém použít starou matku. Ono se jí zas tak moc nestane, když jde ven. Utahovací moment je 220 Nm ( 22 kp/m). Měl jsem venku kotouče, matky šly zpět staré a jezdilo úplně stejně jak před tím a když jsem kotouče měnil tak byl problém je povolit. Chce to velký golovky


Naposledy upravil svar dne Mon Apr 02, 2012 4:29 am, celkově upraveno 1 krát
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Pajin Sun Apr 01, 2012 6:30 pm

Já si to taky myslel ale raději jsem se ujistil takže DÍK za odpověď Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 104611
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 4 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru