Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EGR ventil

+27
budulajs
petr novy
lantra
Boox
R-ježek
Tony
mrarek
Děda
maky
roman64
berko
Rostini
mistrli
bambinot
medabeda
jaris
jouza83
DV
bodik65
RaCeK
mildaus
MartinLM-SK
hudy
velrybar90
Lazak
svar
xxmirek
31 posters

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Thu Jan 02, 2014 11:36 am

Zdraec uzavírám téma můj egr, jel sem na to slovensko, natankoval plnou, vynuloval počítadla a vyrazil, po příjezdu domů spotřeba 6,6 litru na 100km, z Lysé do jihlavy po normál silnicích , z napojení na D1 u Jihlavy do Blavy po D1 a z blavy do Mederu po silnici 1 třídy , tak, že půlka dálnice půlka silnice????, ( auto 4 poctiví lidi a dost dobrej náklad... mám dojem na limitu nostnosti???)). Rychlostní limity na hranicích ( obec 52, silnice 95, a dálnice 140 dle tachometru???) za mně sem spokojen...( ucpanej egr!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  lantra Thu Jan 02, 2014 7:42 pm

Ahoj Maky, škoda, že jsi nepísnul, že máš cestu kol Jihlavy, mohli jsme dát kafe a ukázal bych Ti novou evoluci krytů zrcátek = už se chystám na sraz  Smile . Tož pěkné vycachtání a měj se. Ruda
lantra
lantra

Poeet p?íspivku : 94
Age : 55
Location : Jihlava
Registration date : 10. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  petr novy Sat Jan 04, 2014 7:06 pm

ahoj..ty spaliny by se měli rozpustit a spálit..nezkoušeli jste někdo čištění egr ventilu třeba nějakým čistícím sprejem ? Mám takovou věcičku, kterou stříknu do sání u felicie, a je to všechno čisté..pak reset přes diagnostiku..něco podobného teď dělají v servisu při čištění vstřikování..taky ti tam napojí krabičku s plynem a za dvojku máš vstřikování jako nové !! Tak přemýšlím, kam to stříknu u toho renaultu :-) 1,9 dci 88kw
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  berko Sat Jan 04, 2014 7:52 pm

to čistí i vstřikovače?
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  petr novy Sat Jan 04, 2014 9:09 pm

jj..dříve se to celé rozebíralo a čistilo..teď už jenom napojí nějaké zařízení..v Liberci to dělají tam, kde dělají plnění a čištění klimatizace...takže strach z vysokotlakých, vstřikovacích jednotek je zažehnán..stojí to teda dvojku..ale jak říkali, ty zvířátka, která žijí v biosložkaách nám kakají do nafty a tím se nám zalepují ty vstřiky ... i když netankuješ bionaftu..ono i v normální naftě je tenhle sajrajt..stejně tak, jako v benzínu máš ethanol..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  budulajs Sat Jan 04, 2014 9:53 pm

petr novy napsal:jj..dříve se to celé rozebíralo a čistilo..teď už jenom napojí nějaké zařízení..v Liberci to dělají tam, kde dělají plnění a čištění klimatizace...takže strach z vysokotlakých, vstřikovacích jednotek je zažehnán..stojí to teda dvojku..ale jak říkali, ty zvířátka, která žijí v biosložkaách nám kakají do nafty a tím se nám zalepují ty vstřiky ... i když netankuješ bionaftu..ono i v normální naftě je tenhle sajrajt..stejně tak, jako v benzínu máš ethanol..

vydřený vstřik žádná chemie nezachrání.... bohužel  Crying or Very sad 
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Sun Jan 05, 2014 11:05 am

No petře, jestli jsi myslel na vypálení spalin v mém egru ( mám ucpanej), tak je to nedorozumnění, egr mám vyleštěnej, namazanej a zaslepenej...chodí jako hodinky!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  petr novy Sun Jan 05, 2014 11:56 am

vlastně můj dotaz byl také na ten egr ventil a případnou prevenci.

moje otázka byla, cituji : "ahoj..ty spaliny by se měli rozpustit a spálit..nezkoušeli jste někdo čištění egr ventilu třeba nějakým čistícím sprejem ? Mám takovou věcičku, kterou stříknu do sání u felicie, a je to všechno čisté..pak reset přes diagnostiku..něco podobného teď dělají v servisu při čištění vstřikování..taky ti tam napojí krabičku s plynem a za dvojku máš vstřikování jako nové !! Tak přemýšlím, kam to stříknu u toho renaultu :-) 1,9 dci 88kw"

jen sem nechtěl rozebírat egr ventil, ale napadlo mě, do vstupu vstříknout něco, co usazené částice rozpustí..a posléze se rozpuštěné saze spálí v prostoru pístu..asi to pak trochu začoudí :-D

petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Sun Jan 05, 2014 1:34 pm

No viděl sem v servisu že do sání u Fiata dukáto před turbem vstříkli nějakej sprej, a z vejfuku vyletěli i havrani, ale u našeho egru bys to musel rozebrat na straně přívodu spalin do egru, což jsou ty dva šrouby na té vrapované trubce zezadu a tam to nastříkat a buď to nechat působit a zadělat, pak nastartovat a nestačit se divit, a nebo bejt frajer , tu vrapovanou trubku nechat odšroubovanou, dokloněnou a stříkat za běhu motoru, co to provede netuším????. Já to rozebral, vyčistil promazal, vyměnil ten elektoventil a zaslepil. Následně nechal vymazat chyby a mám pokoj.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Tue Jan 07, 2014 7:10 pm

A jak Ti to Maky jezdí, vidíš rozdíl? Poznám vypalování FAPu ? Svare, dal jsi teda nový EGR? Moc se nevyznám v od Svara -
 (Než jsem EGR vyměnil, taky byla menší spotřeba. Jelo jak čert. Sice se o moc nezvedla, ale.... Co ti leze z výfuku? Neměl by v tom být zas tak velký rozdíl, o něco tmavší kouř by měl jít ) Díky za vysvětlení. Wink
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Tue Jan 07, 2014 7:45 pm

Stejný jako dříve, byl zaseklej v otevřené poloze, akorát mi na palubce nic nesvítí a je pohoda...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  R-ježek Tue Jan 07, 2014 7:57 pm

Tak to je škoda že jsi si neužil ten pocit kdy jede najednou lehčeji. Ale to je asi jedno, hlavně že je to už v pohodě. Very Happy
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Tue Jan 07, 2014 9:59 pm

R-ježek napsal:A jak Ti to Maky jezdí, vidíš rozdíl? Poznám vypalování FAPu ? Svare, dal jsi teda nový EGR? Moc se nevyznám v od Svara -
 (Než jsem EGR vyměnil, taky byla menší spotřeba. Jelo jak čert. Sice se o moc nezvedla, ale.... Co ti leze z výfuku? Neměl by v tom být zas tak velký rozdíl, o něco tmavší kouř by měl jít ) Díky za vysvětlení. Wink
Ano, nový EGR už jezdí, starý sice fugoval, akorát nehlásil polohu, bylo rozsypaný snímání, takže jednotka si vyhodnocovala nesmysly, motor jde možná trochu pravidelněji, trošku to zlenivělo a ta spotřeba je spíš pocitová, víc mi jezdí synci, tak asi proto. Ten chod motoru je asi taky změněný s výměnou silentbloku, takže už si nepřekousnu jazyk a větší ticho v kabině zřejmě způsobilo celkový pocitový stav. S tím kouřem, pokud jde všechno do výfuku a nic se nevrací do sání, tak malinko víc by mělo kouřit, ale na druhou stranu, tobě to pobere FAP. Takže asi tak. Pokud ještě něco nesedí, tak to popíšu příště jinak....
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  mrarek Sat Jan 18, 2014 5:59 am

vložte kruhovou desku (2 mm tlustý) a svařované všude kolem.
motor bude silnější a nebudou kouřit. bude pružnější.
Už jsem przechałem 40 kkm  a je v pořádku.

EGR ventil - Stránka 5 Yf2v
mrarek
mrarek

Poeet p?íspivku : 38
Location : Polska
Registration date : 06. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Sat Jan 18, 2014 8:10 am

zdarec syncí, mrrarku, proč si zalepil jednu trubku na obou koncích nechápu???" ale sichr ist sichr " jak praví skopčácí, ale chci se tě zeptat jak se rozdělá ta spona co drží ty konce trubky ???, jsou na to nějaké speciální kleště??, nebo normál sikovkama?? a nezničí se při rozdělání a co dát eventuálně místo ní???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  petr novy Sat Jan 18, 2014 10:18 am

porad premyslim,jestli bych ten egr ventil preventivne take rozebral.pocitam ze ten jeden den i s vycištěnim to zabere..ale nechci to rozebirat a zjistit,ze je to zbytecne..i kdyz..preventivne jsem ted vycistil ty odvodnovaci kanalky u motoru a nestacil jsem se divit..no mozna zkusit pohnout tema maticema na egr ventilu,jestli to vubec povolim..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Sat Jan 18, 2014 10:32 am

Petře, nechci tě buzerovat, ale je dost potřebné aby ti někdo mohl poradit, napsat typ a rok a motor tvého auta, opravdu májí ty auta uplně jiný věci a pak se tu radí blbosti... a to prosím platí pro všechny..
No osobně já sem to rozdělat musel ale jde odpojit jen ta vrapovaná trubice do EGRu, ta co mrarek na fotce výše zaslepuje, já místo zaletování dal nerezovou záslepku ( vystřiženou z plechu podle té trubky) a dá se to kdykoliv vyndat!, no a potom se mi jen s velikou námahou podařilo sundat ten elektropohon. U těch hadic sem to na straně turba nerozdělával, páč ten spoj na tom chlazení se nedá rozebrat ( není přístup) a u turba je ta spona..tu nevím jak bez poškození rozebrat a jak jí zase zavřít.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  petr novy Sat Jan 18, 2014 6:04 pm

mel jsem na mysli prevence...cekal jsem odpoved,treba... "kazdy egr ventil se zanese..cca po 15 tis. km je dobre udelat rozborku a sborku..clovek se nestaci divit,jak prospesna muze byt tahle prevence..." jinak mam 1,9 dci 88 kw..asi jako vetsina na tomto foru :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  lantra Sat Jan 18, 2014 7:14 pm

Myslím, že Maky to myslel jen v dobrém, protože u každého motoru je to jiné. Velký vliv na zanesení má způsob použití. Pokud jezdíš krátké vzdálenosti třeba 10km do práce, pak je riziko zanesení větší, než kdyby to bylo 100km. Každopádně tady těžko doporučit nějaký interval prevence. Tož tak  Cool 
lantra
lantra

Poeet p?íspivku : 94
Age : 55
Location : Jihlava
Registration date : 10. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Sun Jan 19, 2014 7:26 am

Petře jak píše lantra, tak jsem to myslel opravdu v dobrým, jestli se podíváš a přečteš toto vlákno, tak se tu vyskytují sapo%n 3 druhy egrů, jen 1,9 dCi má nejmíň dva, ( teda pokud sem to zase díky popiskum pod příspěvky nespletl, ), jeden je celej zadělanej ( mám ho já a nejmíň sali ( natvrdo zadělanej ten elektrickej modul, nerozebíratelnej, ten je přišroubovanej na tom ventilu, kterej se některým povedlo vytáhnout z tělesa ve kterém je nalisováný, a pak ještě mám chladící kus ve kterém jsou spaliny ochlazovány vodou z motoru ten je taky nerozebíratelnej. tyto tři části jsou sešroubovány do jednoho celku a přes ty vrapované trubky je napojen na výfuk a na sání). To znamená, že se slušně na egru dostanu k té vrapované trubce na straně od výfuku a s bídou sem sundal po klení a posílání kamsi ten elektrickej modul.původně jsem myslel, že to vyměním jako celek, ale kvůli tem sponám na vrapovanejch trubkách sem to nedal! Tak sem ho jak se nejlíp dalo ten modul s ventilem vyčistil na autě a zaslepil sem ten přívod, vyměnil ten elektrickej modul a nechal vymazat hlášky!! Ale ještě sem nečetl,. že by někdo preventivně ????
NO a když si podíváš, tak R- ježek má 1,9 dCi /92, 2006, a má jiný , já mám ten co je na foto od Martina LM-Sk,a ten má 1,9 dCi 88kW. 2004, a mrrarek má 1,5  aten je také jiný???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  mrarek Sun Jan 19, 2014 10:06 pm

maky napsal:zdarec syncí, mrrarku, proč si zalepil jednu trubku na obou koncích nechápu???" ale sichr ist sichr " jak praví skopčácí, ale chci se tě zeptat jak se rozdělá ta spona co drží ty konce trubky ???, jsou na to nějaké speciální kleště??, nebo normál sikovkama?? a nezničí se při rozdělání a co dát eventuálně místo ní???
Doufám, že jsem to pochopil dobře Smile
1) svařování obou stran - 100% těsnost. nebo si může být jednou stranu
2) budete potřebovat speciální kleště. nebo si můžete udělat to bez speciálních kleští (je zapotřebí více času). varianta 3 - dát Objímka s Opel.
3) osobně znám několik SCII 1.5 dCi a 1.9 dCi. všichni ucpaný EGR.
pro mě - snížení spalovací motor, motor točí lépe, motor nekouřit při startu z křižovatky. i nalít olej 2T při tankování paliva - asi 150-200 ml/palivová nádrž
maky speciální plech z vašeho motoru (1,9 dCi 120 PS) vypadá takto:
http://allegro.pl/21-zaslepka-egr-renault-1-9-dci-f9q-90-km-120-km-i3868248442.html


Naposledy upravil mrarek dne Wed Dec 10, 2014 10:00 pm, celkově upraveno 1 krát
mrarek
mrarek

Poeet p?íspivku : 38
Location : Polska
Registration date : 06. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Mon Jan 20, 2014 7:03 am

S EGR jsem trošku jinde, protože ho mám na 1,5, takže přístup pěkně shora, 3 šroubečky a je venku. Tím pádem i nějaké preventivní čištění je celkem pohoda. O to horší případný zaslepení. Jsou tam jinak kanály.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Mon Jan 20, 2014 7:25 am

Zdarec syncí, Mrarku, tak s těma kleštěma sem to tušil, když sem si šáhnul na konec té trubky, a navíc je tam přístup jako k penězům!!
no ten odkaz na to těsnění tak za 15 zlotých slušná cena, já vystřhl z nerezu 1mm tl. a vyvrtání 2 9mm dír s pořádným vrtákem je také legrace!!!!, kdo nemá možnost a pořádnej vercajk ( ona nerez je přece jen tvrdší než nočníková ocel), tak bych volil variantu nákupu, za 17 zlotých s poštou (jestli tomu dobře rozumím,), není přemrštěná cena!! než se s tím doma trápit! No a to poježdění??? na spotřebě se mi zdá, že málo stoupla, ( asi o 1/4 litru???) a na kouřivosti sem také nic nezaznamenal, a výkon - sem starej dědek a tak vše pomalu....abych sebe a autíčko nechvátil!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  mrarek Mon Jan 20, 2014 8:10 pm

svar
jak vyčistit EGR, to všechno. opravdu stojí za to vyčistit!   Very Happy

je těžké.  ale to lze udělat!  Very Happy  zástrčka se vkládá do potrubí (vidět na fotografii allegro). dalo by se to udělat sám. plechu s tloušťkou 1,0 mm, acid odolný.


spona se šroubem s Opel


Naposledy upravil mrarek dne Wed Nov 05, 2014 9:20 pm, celkově upraveno 1 krát
mrarek
mrarek

Poeet p?íspivku : 38
Location : Polska
Registration date : 06. 08. 12

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Mon Jan 20, 2014 9:09 pm

Ahoj klucí, Mrarku, tak ta záslepka je přesně jako bych jí dělal já... akorát díry sem udělal jen 10 mm. průměr ( pro sichr abych se netrápil se strefením!!) , my tam máme 8mm srouby. No a ta příruba má jakej průměr neměříl si to Mrarku??? Zkusím podle čísla vysondovat... díky
No a nakonec to se vám to dělá!!! když okolo toho vašeho kolovrátku pod kapotou můžete běhat!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 5 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» Ventil

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru