Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EGR ventil

+27
budulajs
petr novy
lantra
Boox
R-ježek
Tony
mrarek
Děda
maky
roman64
berko
Rostini
mistrli
bambinot
medabeda
jaris
jouza83
DV
bodik65
RaCeK
mildaus
MartinLM-SK
hudy
velrybar90
Lazak
svar
xxmirek
31 posters

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  MartinLM-SK Thu Apr 16, 2009 3:46 pm

Pozdravujem,
EGR ventil - Stránka 2 02motorapsluenstvpdfado.th
uvedený obrázok je skutočne z motora K9K, a732 dal som ho sem pre lepšiu predstavu čo chcem urobiť na motore F9Q, nepodarilo sa mi vśak stiahnúť obrázok tohto motora.

Pre DV :
- píšeš, že to vo svojom vozidle bez problémov rozoberáš (tzn., že zdemontuješ EGR ventil z modulu/z domečka/) vieš mi povedať prečo to výrobca zakazuje a ešte udáva na str. 865, že EGR ventil je pevne spojený s modulom? Je tam dáke špecialne tesnenie, alebo iný problém?
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty ERG ventil

Příspěvek  DV Thu Apr 16, 2009 4:34 pm

Zdravím,
mezi ERG ventilem a mechanickým ventilem je ocelová podložka a těsnění. Nevím proč to výrobce zakazuje, když tam nic jiného není. Z el. ventilu se vysunuje jehla, která otvírá otrvírá vlastní ventil. Bez demontáže el. ventilu se nedá vyndat modul vetilu.
DV
DV

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  jaris Sat Apr 18, 2009 3:47 pm

HOY, taky se mi před časem objevila stejná hláška (psal jsem o tom někde jinde). Mechanik zjistil vadnou žhavičku a zároveň vyčistil EGR. Takže vlastně nevím, co byla původní příčina scratch , ale hlavně je od té doby klid. Spotřeba ve čtyřech dospělých (samá vesnice a páteční provoz, žádná dálnice, průměr 59km/hod) mám 5.5l takže spokojenost. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  MartinLM-SK Sat Apr 18, 2009 4:36 pm

Takže toto je tá potvora s "domečkem" u motora F9Q ???
EGR ventil - Stránka 2 Egr.th
Viac sa už rozobrať nedá ?
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty VentilEGR

Příspěvek  DV Sat Apr 18, 2009 7:13 pm

Zdravím,
ano, víc již není potřeba rozdělávat.
Pro JARISE, když je vadná žhavice, tak se hláška objevuje jen u studeného motoru, po zahřátí se neobjeví.
DV
DV

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  xxmirek Thu Apr 23, 2009 8:01 pm

Zdravím,
jen tak pro info všem. Hláška se mi již téměř 10 měsíců, od koupi , neobjevila. Takže nevím co bylo v počátku problém že si mi chyba objevovala. Možná to bylo jen změnou majitele. lol! lol!

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Apr 29, 2009 5:51 pm

Hláška palubného PC ABGASSYSTEM DEFEKT. Voľne preložené ako chyba výfukového systému, alebo chybné emisie.
EGR ventil - Stránka 2 P1000578a.th

Čas na opravu :
cca 4 hodiny
Finančné prostriedky :
Čistiaci sprej Wynn's EGR 3 cca 10 € s DPH
Zakúpiť si ho môžete tu : http://obchod.top-oil.cz/katalog/zbozi/popis_zbozi.asp?klic_ma=3053
Bližšie info o čistiacom spreji na : http://obchod.top-oil.cz/www/prilohy/ostatni/prezentace/technicky_bulletin_egr3_cz.pdf
Potrebné náradie :
Kľúč vidlicový 10-11 13-16, malá GOLA sada, papierové utierky, malé zrkadielko, čistiaci sprej Wynn's EGR 3
EGR ventil - Stránka 2 P1000648t.th

Postup :
Ak chceme mať pohodlnú prácu a aký taký prístup k EGR ventilu vozidlo odstrojíme presne podľa návodu na čistenie odtokových kanálov https://grandscenic.forumczech.com/interier-f11/uschovne-priestory-v-podlahe-t98.htm
EGR ventil - Stránka 2 P1000567xh4.th

Zdemontujeme krycí plech nad vzduchovým filtrom, držia ho dve skrutky.
EGR ventil - Stránka 2 P1000585.th

Zdemontujeme zvyšok krycieho plechu a opatrne ho vytiahneme z pod ramien stieračov. Plech drží na štyroch skrutkách.
POZOR : pri vyberaní tohto veľkého kusu plechu dbajte na to, aby ste mali plastový kryt batérie založený. Je veľké riziko skratu ak by ste ním zavadili o + pól batérie a kostru.
EGR ventil - Stránka 2 P1000586.th

Uvoľnený prístup k EGR ventilu, pohľad z vrchu. Červenou je označená elektronická časť samotného EGR ventilu (môže sa demontovať), žltou modul, zelená šípka označuje prívod výfukových spalín.
EGR ventil - Stránka 2 Beznzvui.th EGR ventil - Stránka 2 P1000608cjc.th

EGR ventil je k modulu prichytený troma imbus skrutkami. Výrobca ho však v návode zakazuje demontovať z modulu (rozumej nedemontovať mechanickú časť EGR ventilu v module. Elektronická časť, tá čo trčí z modulu sa pri poruche vymeniť musí). Na obrázku je modul s mechanickou časťou, elektronická časť je demontovaná.
EGR ventil - Stránka 2 Egr.th

Ja som sa preto rozhodol odpojiť z modulu potrubie prívodu spalín. Potrubie je prichytené k modulu dvoma skrutkami. Po ich odskrutkovaní potrubie jednoducho rukou vytočte doľava. Tak získate prístup k pohyblivej časti EGR ventilu.
EGR ventil - Stránka 2 P1000597y.th EGR ventil - Stránka 2 P1000616.th

Pohľad do útrob modulu po odpojení potrubia prívodu spalín. Takto som to mal zanesené. EGR ventil sa nemohol otvárať a stále vypisovalo hore uvedenú chybu. Sem som nastriekal sprej. Treba chvíľu počkať, kým začne účinkovať a všetko rozpustí. Potom to vytrieť do čista a znova aplikovať a tak dokola. Čistil som to asi 5x za sebou.
EGR ventil - Stránka 2 P1000618.th EGR ventil - Stránka 2 P1000626.th

Niekto medzi modul a potrubie prívodu spalín dáva záslepku. Nahradí originál tesnenie s otvorom za také isté, ale bez otvoru (tzn., že spaliny neprechádzajú späť cez EGR ventil do motora na "prepálenie").
Nakoľko si však na tomto fóre všetci vážime a ctíme životné prostredie a nie sme pig tak toto nerobíme!!!
EGR ventil - Stránka 2 P1000638.th

Ešte kým to máme rozobraté a už sa vám zdá, že ste to dosť vypucovali môžete motor naštartovať. Nezľaknite sa, po naštartovaní Vám Scenik začne vrčať ako starý traktor, ale to preto, že nemáte ešte založené výfukové potrubie k modulu EGR ventilu. Ak ste správne pracovali tak Vám hláška zhasne tak ako mne Very Happy
EGR ventil - Stránka 2 P1000643w.th

Skôr ako sa pustíte do práce preverte si, či Vám EGR ventil naozaj nepracuje a spôsobuje uvedenú hlášku. Kontrola sa prevádza :
1. otvorte kaputu vozidla
2. zdemontujte kryt motora
3. lokalizujte EGR ventil
4. zverte niekomu kartu a nech naštartuje motor
5. tomu dotyčnému pripomente nech zošliapne spojku a vyradí rýchlosť, nakoľko stojíte hneď pred vozidlom. Nech nie ste po naštartovaní hneď pod ním
6. po naštartovaní motor vypnite a počúvajte. EGR ventil by mal 5x za sebou ťuknúť
Ak zaťuká chyba je niekde inde a riešenie možno v inom príspevku Wink

Naspäť to už poskladáte aj sami.
Veľa zdaru !

Ešte na záver ma napadla taká myšlienka. Ak to bude tiež niekto čistiť, skúste zdemontovať z modulu len elektronickú časť EGR ventilu. Pod ňou je klapka ktorú potom budete môcť zatlačením prstom otvárať a zatvárať a tak lepšie tú mechanickú časť EGR ventilu vyčistiť nakoľko sa dostanete so sprejom aj do druhej komory EGR ventilu.


Naposledy upravil MartinLM-SK dne Tue Jan 19, 2010 2:27 pm, celkově upraveno 19 krát
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  jaris Wed Apr 29, 2009 8:47 pm

HOY, Martine tady se nedá nic jiného, než chválit! EGR ventil - Stránka 2 388709 Podrobný, skvěle zdokumentovaný postup... :Jen víc takových. Snad jen, že by nebylo špatné ho umístit do Návodů study , kde ho v nouzi každý najde, aniž by musel procházet všechny příspěvky. Ještě jednou- SUPER. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  medabeda Thu Apr 30, 2009 5:08 am

Pěkný příspěvek cheers ŠIKULA EGR ventil - Stránka 2 388709
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty EGR ventil

Příspěvek  bambinot Thu Apr 30, 2009 7:10 am

Zdravím přátelé,
tak jsem si přečetl příspěvek od Martina,toho človíčka bych navrhnul na našeho dvorního "servismana" cheers cheers cheers Takhle detailně a ještě s fotem nám neporadí ani u Renaulta.Alespoň tady u nás,ty se kroutí nad sebemenším dotazem. affraid
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  xxmirek Mon May 11, 2009 7:05 pm

Ahoj Martine,
opět se skláním nad tvou fotodokumentací. Je to opět precizně nafocené a jednoduše, stručně ale věcně doplněné popisem. Takže jako již nejednou Ti dávám za příspěvek do diskuze čistou 1. Pokud máte někdo nějaký problém, takjej dejte na fórum.Martin to za nedlouho nafotí a fotky i s popisem sem pověsí. Martine ještě jednou za všechny díky a jen tak dále .....
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty EGR ventil

Příspěvek  mistrli Mon Jan 18, 2010 4:23 pm

Zdar,Martin už to tady popsal naprosto bezchybně ,ale dnes jsem našel tady tohle: http://www.renaultclub.cz/navod_na_vycistenie_egr_ventilu_-_megane_ii.html
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty RE : mistrli

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Jan 19, 2010 2:38 pm

Ahoj,

je to super návod. No čital som aspoň u môjho 1,9 dCi, že je zakázané vyberať tú mechanickú časť EGR ventila z modulu. Ako to vlastne je ??? Má s tým niekto skúsenosti ? Je to chladené vodou a ak to chce človek celé rozobrať je to vela práce. Ak by sa to mohlo rozobrať tak ako v príspevku od "mistrli-ho" tak by to bolo super.

EGR ventil je k modulu prichytený troma imbus skrutkami. Výrobca ho však v návode zakazuje demontovať z modulu (rozumej nedemontovať mechanickú časť EGR ventilu v module. Elektronická časť, tá čo trčí z modulu sa pri poruche vymeniť musí). Na obrázku je modul s mechanickou časťou, elektronická časť je demontovaná.
EGR ventil - Stránka 2 Egr.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  Rostini Fri Oct 22, 2010 8:27 pm

Zdravím domácí mechaniky
A tak jsem i já se stal obětí EGR ventilu. Tak jsem se do toho pustil začal s rozborkou toho nenutnějšího k vytvoření prostoru a už jsem začal nadávat to asi proto že mě tlačil čas a jak na potvoru se zrovna moc nedařilo. Ruce dorvaný a ejhle EGR ventil na mě kouká pro jistotu jsem zavolal mechanikovi a zdělil jsem mu problém na svém GS 96 kw a a ptal co by se mohlo přihodit kdyby jsem sám se to pokusil opravit on pravil nějaká tech data a co by se mohlo přihodit a pak to přišlo že musí nastavit přes diagnostiku i váhu vzduchu a překontrolovat emise atd. v tu chvíli jsem znejistil a pravím a za kolik by jste to udělal!
Cca 500kč . Neváhal jsem a z části dal do kupy a okmžitě jsem mu to tam odvezl a druhý den jsem si šel s 500kč pro GS. Auto tahne jako blbý super stav a teď jsem zvědavý na spotřebu. Doufám že půjde dolů. Je to sice dobrý když si to děláš sám že to máš na 100% a i ty zážitky které ti zůstanou vryty do paměti. Ale mechanici přeci jenom to všechno mají po ruce jsou zkušenější a ví co od toho mohou očekávat.
S pozdravem Rostini
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  berko Sat Oct 23, 2010 8:55 am

ahoj,kdepak je ten super mechanik?? scratch
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  Rostini Sat Oct 23, 2010 10:13 am

http://maps.google.cz/maps?ct=reset Na Nivkách tam je jeho dílna jestli chceš tel. dámtiho je to fakt šikovnej chlap a co hlavně ROZUMÍ autům.
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Thu Jun 02, 2011 1:05 pm

Už k tomu došlo. Konečně jsem se přesvědčil k zákroku vyčištění EGR ventilu. Dokumentace zde http://svar.rajce.idnes.cz/EGR_cisteni/ Na fotkách chybí akorát stav s trubkou sání od turba, ale tam není problém ji sundat, na jedné straně páska a na straně u turba drátěná pojistka , po vytažení jde s trubkou manipulovat. Zpětná montáž pouze naražení na hrdlo. Od otevření kapoty s pořizováním fotek a zpětného zavření slabá hodinka v rekreačním tempu Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty EGR ventil

Příspěvek  roman64 Fri Oct 28, 2011 5:32 pm

ma EGR ventil vliv na spotřebu ?
jakou ma funkci?
roman64
roman64

Poeet p?íspivku : 4
Age : 59
Location : LIBEREC
Registration date : 08. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Sun Oct 30, 2011 8:09 pm

Nasírat majitele renaultůůůů
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  svar Mon Oct 31, 2011 9:33 am

maky napsal:Nasírat majitele renaultůůůů
Souhlasím, ale chytré knihy říkají tolik: http://cs.wikipedia.org/wiki/EGR . Při nefunkčnosti se lehce sníží výkon a objeví se hláška na palubce, protože EGR je řízený elektronikou a má snímání polohy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  Děda Tue Jul 03, 2012 7:05 pm

Takže, při cestě na dovolenou se mi cca po 400 km rozsvítila hláška Check emission a rozsvítila kontrolka motoru, po cca 50 km se mi objevila hláška Check injektion, a snížil se drasticky výkon motoru. Tato hláška po cca 10 minutách přemlouvání zhasla a výkon se vyrovnal, přemlouvání proto, že jsem se snažil dojet na parkoviště. Cca po dalších 1000km hláška ceck emission zhasla, ale výkon motoru je stále lehce snížený.
Co mi chytré hlavy poradí, mám to řešit až doma po návratu, nebo raději vyzkoušet služby renault service v Bulharsku Idea Question Vím, že renault je v Burgasu.
Motor 1.9 85 kw.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  berko Wed Jul 04, 2012 3:43 am

ja bych tam asi zajel do servisu,maš tam FAP?
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  maky Wed Jul 04, 2012 5:29 am

No dedo, mě už střídavě, ted už převážně svítí hláška Check emision, a když sem se pokoušel rozdělat egr, tak sem zjistil, že bych musel rozebrat půlku auta, vadí mi tam nějaké chlazení, tak sem se ještě tolik nenaštval abych to rozebral, a auto stále jezdí už asi 20tis.km Koukám, že to máme stejný To víš těm 1,5 se to čistí egr, když v motorovém prostoru okolo toho jejich motorku ke steračům můžeš běhat,tak ať to v pohodě dojedeš domů, myslím si že to dáš bez problémů.. teda pokud to není tryska???? ( mě se nijak poznatelně výkon nesnížil)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  Děda Thu Jul 05, 2012 3:32 pm

Tenhle motor by fap mít neměl, alespon jak zde někdo psal to označení s E.
K tomu snížení výkonu, tak citelný to bylo, když svítili obě hlášky check emission a injection. to bylo jako kdybych táhnul ještě aspon dalších deset tun.
potom to bylo trochu línější, ale předjíždět se s tím dalo, no a od té doby šla spotřeba rapidně nahoru z 5,6 na 6,6 a to si myslím je dost.
No řešil jsem to s domácím, ten má granda jako taxika, tak prý se mnou do servisu zajede.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  berko Tue Jul 10, 2012 7:27 pm

tak jak to dopadlo?
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

EGR ventil - Stránka 2 Empty Re: EGR ventil

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» Ventil

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru