Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naftový filtr pro 1.5 dci 74 kW r.v. 04

2 posters

Goto down

Naftový filtr pro 1.5 dci  74 kW r.v. 04 Empty Naftový filtr pro 1.5 dci 74 kW r.v. 04

Příspěvek  goro Tue Oct 20, 2009 7:47 pm

Zdar
nemužete někdo popsat výměnu naftového filtru ( jak se k němu dostat už popsáno bylo - jako ke všemu velmi blbě), mám na mysli vlastní výměnu tj. odpojení hadic, napojení hadic - jaký postup, je třeba filtr nějak odvzdušnit- zaplavit naftou před nastartováním, ponechat nějakou hadici odpojenou při zaplavování nebo si to natáhne samo ?

Jaký filtr použít - v roce 04 používal Renault 2 druhy filtru pro 1.5 dci 74 kW -a to buď s přípojkou vodního senzoru, nebo bez něj podle jakého klíče to montovali? Bohužel ton vypadá, že tam mám tu dražší variantu filtru, tedy se senzorem, lezou mi z boku filtru dráty. Co to mělo za smysl, že stejný motor ve stejném roce někdy senzor měl a někdy ne? Je interval výměny filtru 60 000 km pro oba filtry shodný ? V návodu píší ,že se má vyměnit, nebo aspoň z něj vypustit vodu. Nemá třeba ten se senzorem vyšší životnost - jeho cena přes 2tis. kč by tomu odpovídala ? Já tam konkrétně mám tento :B9LW (153) 8200186218 R6351050 Jaká tomu odpovídá náhrada ?

Diky za radu
goro
goro

Poeet p?íspivku : 4
Location : Brno
Registration date : 12. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Naftový filtr pro 1.5 dci  74 kW r.v. 04 Empty Re: Naftový filtr pro 1.5 dci 74 kW r.v. 04

Příspěvek  svar Thu Nov 19, 2009 3:21 pm

Tak už mi filtr došel do krizového stavu. Jedu stylem cukatury. Výměna není zas až tak hrozná. Hadičky jsou na spojkách, takže stačí zatlačit na pojistku a hadička jde sundat (blbě, ale jde). Není nutný zaplavování filtru, natáhne si naftu a odvzdušní se sám. Mám fitr bez signalizace, Delphi R 6351060, obj. číslo 08200186217-A. Myslím, že když to čidlo nebudeš zapojovat, tak pokud se konektory nespojí, tak by nemělo ničemu vadit. Zkus ho odpojit před demontáží a chvilku s tím jet, co ukáže
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru