Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Display

+109
DrlaM
lukas48
PRADedaR
tesla.ic1
Efendy
petr novy
PetrGrand
Karlučo
patospatos
sestra6
whoareyou
jirik_h
pivot
mamuti
RadimB
Samuelsson
Maxim
Papaja68
goldwingtom
martin.kazik
Ruda
svihy
ketupa
krtek225
mrarek
JINDRA82
JArty
anderkoj
JirkaCH
jirkas
Jirin_CZ
kpartl
Popenec
Karel
Horacio
Prašík
hanulenac
herflik
Mamut
Georgess
duff
Romanky
ppeto
pirduch
Kopy
Prochyx
loosos
rybar.miroslav
autotachometr
jarynp
mosap
Tony
scenic1.5dci
cekora
mifii
bambinot
d2d
maky
Pavel
Děda
Nomed
honzikf
hudy
hreho
cekru
pablou
brano_
grand20_16v
milan620
Ren_Scenic
Koci
Lionet
žaky
klap-in
mkb
Romanky1
peter1976
Maros Jurkovic
ScenicNoir
Paveld
Grandík
technak
XAO
ivangs
vildas
okura
marcuss333
MartinLM-SK
stteveke
gazer
sali
jaris
Palda
pepabor
xxmirek
drmi
mildaus
alino
miro22
karon
paul
berko
ppomezn1
koprda
velrybar90
svar
Jony
RaCeK
Lazak
113 posters

Strana 9 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Prašík Fri Sep 23, 2011 8:02 am

Ahoj
pepabor prosím tě a kde jsi to nechal opravit? Ptám se pro případ až mě to jednou potká.

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  pepabor Sat Sep 24, 2011 1:30 pm

Prašík napsal:Ahoj
pepabor prosím tě a kde jsi to nechal opravit? Ptám se pro případ až mě to jednou potká.
Ahoj ve Spáňově u pana Suchýho tel.777932380 nekde tady v odkazech jsem ho našel.
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Horacio Sun Oct 02, 2011 7:53 pm

Tak mám také tmu,ještě občas zabliká,zapípá.

Prosím tedy o nějaký kontakt na display v Libereckém kraji. Moc Děkuji. Horácio. 1,9DCI 2005. V Renaultu mě řekli -display 25 000 kč. Stalo se to po výměně baterky,možná náhoda,baterka měněná v Renault servisu-2500 i s prací.

Horacio

Poeet p?íspivku : 23
Registration date : 23. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Zdechl mi také

Příspěvek  Karel Sun Nov 06, 2011 5:50 pm

Prosím o radu. Může někdo napsat jak se demontuje obložení displeje?

Karel

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 20. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  svar Sun Nov 06, 2011 6:06 pm

Celý obložení je jenom naklapnutý. Napřed ho podebereš lehce šroubovákem zhora mezi "pěnou" a plastem a vyskočí ven z držáků a pak podobným způsobem spodní díl. Neboj se trochu zabrat, když se tomu nebude chtít. Pak se ukáže displej, který je na dvou šroubkách, ty povolíš a celý vyklopíš.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Popenec Fri Dec 16, 2011 11:13 am

Pánové,

mám otázku. Těm co displej umírá, tak se nulují hodiny to vím, ale mě to poslední dobou dělá něco jiného. Pořád mám nastavené podsvětlení stejně. Ať jedu v noci nebo přes den, pořád mi to svítí stejně a ani do toho nehrabu. Poslední dobou se mi ale stává, že příjdu do auta a displej je úplně s jasem na minimu. Musím tím kolečkem poštelovat a nastavit si jas opět podle sebe. To jsou už taky příznaky pomalého umrtvení? Neutral
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Romanky Fri Dec 16, 2011 1:23 pm

Opravil jsem asi 17.pristrojovek ,ale na toto si nikdo nestezoval ! Bylo by lepe vyskouset pristrojovku samostatne na emulatoru, nebo si nekde pujcit to kolecko na nastaveni svitu pristrojovky, bud bude vada v kolecku ovladacim nebo v pristrojovce.je tezko poradit takto na dalku, pokud si clovek nezmeri nejakou zmenu na tom kolecku ! Snad se nekdo ozve, to kolecko jde plynule dolu i nahoru svitem ? zacal bych asi tak ze kdyz to bude hodne svitit a nepujde regulace tak ten knoflik odpojit a melo by to zhasnout cely podle me ! Zitra budu opravovat jednu pristrojovku tak to vyskousim a dam odpoledne vedet !

Romanky

Poeet p?íspivku : 9
Location : Jihlava
Registration date : 14. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Popenec Fri Dec 16, 2011 5:22 pm

No vyzkoušet na nějakém emulátoru (sakra ani nevím co to je Smile ) to asi nemůžu. Náhradní kolečko si nemám od koho půjčit, takže pešek. Prostě dokud to svítí a já to můžu nastavit, tak to asi prdím. Během cca. 14 dnů se mi to stalo 2x. Jinak osvit se dá nastavit v pohodě, ale nevím jak si mám představit pojem plynule. Já zlehka točím kolečkem a chvíli to nic nedělá, pak se to najednou o kousek rozzáří atd. takže mě spíš příjde, že to rozsvěcuje zlehka skokově, než plynule.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  maky Fri Dec 16, 2011 6:21 pm

No a to je známka že je reostat na tom kolečku v limbu... máš velkou naději, že displej je OK, el uvidíš co řekne mistr Romanky, ale zatím držím palce
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  svar Fri Dec 16, 2011 8:27 pm

Jo, tipnul bych to na špatný reostat nebo vyhřátý konektory
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Romanky Sat Dec 17, 2011 12:25 am

Rozsvecuje zlehka skokove no to by vypadalo na reostat, pokud snim kazdou chvily nekdo toci ,tim padem by byl opotrebovany. Nejsou tam zadny proudy zatizeni jako byvalo u zarovek podsviceni,takze nemuze dochazet
k vyhrati konektoru, tady se uz nejedna o Ampery ale tady jsou miliampery.

No emulator psal jsem to vseobecne , vysvetlim pro vsechny co si to prectou,pristrojovka je buzena z jedne jednotky ktera je v aute, a pristrojovka se neda na stole rozsvitit, protoze to buzeni sbernice Can nema a napeti 12V nestaci ! Proto jsem si koupil emulator ktery nahradi signal stejne jako by byla pristrojovka v aute - simulace , to je jen info,kdo se nezabyva opravy pristrojovek, nema cenu se o toto zajimat a kupovat to.

PS : Zitra napisu chovani odpojeni reostatu ! Dnes mi dorazilo dalsi auto na opravu pristrojovky ,tak muzu podat info a odpojit reostat.

Romanky

Poeet p?íspivku : 9
Location : Jihlava
Registration date : 14. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Romanky Sat Dec 17, 2011 11:12 pm

Taky pozor reostat nejde ovladat kdyz nejsou zapnute potkavaci svetla ,, tak aby to nebyl tvuj pripad ze nekdy nesvitis a pristrojovka pak je jinak podsvicena, kdyz svitis a nesvitis potkavacimi svetly,,nekdo uz ma automaticky rozvicovani svetel po nastartovani ! Tocil jsem reostatem a taky to trochu pri pridavani i ubirani podsviceni krokovalo nepatrne,,neda se rici ze to slo plynule.

PS: Pokud by slo o zavadu ktera by ti vadila casem, tak pak nekdo z okoli bydliste at se ti na to nekdo podiva,treba by pomohla diag. a spojit se s pristrojovkou ! Me i obcas posilaji pristrojovky postou na opravu.
Omlouvam se mel jsem toho dnes hodne a zapomel jsem ve spechu odpojit reostat !

Romanky

Poeet p?íspivku : 9
Location : Jihlava
Registration date : 14. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Úspěšná oprava displeje v Českých Budějovicích

Příspěvek  kpartl Tue Jan 17, 2012 5:49 pm

Na tuto diskuzi jsem narazil náhodou asi před rokem a říkal jsem si, že jsem zvědavý, kdy mě problémy s displejem také potkají. No a před pár dny jsem se dočkal ;-) Displej mi vždy asi tak 3 minuty po nastartování studeného auta zhasnul a znovu se rozsvítil, ovšem s vynulovanými údaji. Po přečtení této diskuze jsem tedy kontaktoval pana M. Pionteka z Kamenného Újezdu, který má dílnu v Českých Budějovicích, domluvili jsme se na opravě a dnes už mám displej zase funkční. Přijel jsem, pan Piontek si displej vymontoval a já zase odjel. Druhý den jsem si pro něj přijel, opravený displej mi zase namontoval, já zaplatil 4000,- Kč a mám na to prý doživotní záruku. Pan Piontek se prý nebrání uvedení kontaktu v této diskuzi, takže doufám, že neporuším nějaká pravidla diskuze, když ho tu zveřejním: 721 269 600.

kpartl

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 12. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Jirin_CZ Sun Feb 05, 2012 10:08 pm

x


Naposledy upravil Jirin_CZ dne Thu Nov 01, 2012 7:34 am, celkově upraveno 1 krát
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Romanky Mon Feb 06, 2012 9:01 am

pro maky

Příspěvek maky za Fri Dec 16, 2011 6:21 pm
No a to je známka že je reostat na tom kolečku v limbu... máš velkou naději, že displej je OK, el uvidíš co řekne mistr Romanky, ale zatím držím palce.

PS: Takze po odpojeni reostatu pristrojovka sviti normalne na 100% podsviceni, takze po odpojeni musi stale svitit nesmi podsviceni intenzita se menit i pri jizde ci vypinani a zapnuti svetel. pokud se meni jas displeje je vada v pristrojovce.

Romanky

Poeet p?íspivku : 9
Location : Jihlava
Registration date : 14. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  jirkas Mon Mar 05, 2012 11:30 am

Tak jak tak pročítám těhle 15 stránek, vypadá to, že mi palubka asi mává na rozloučenou. Very Happy

Včera jsem byl na benzince luxovat mazlika. Potřeboval sem kousek popojet kůli hadici od vysavače a tak sem si cuknul s otevřenejma dveřma. Najednou cvak, pískání a palubka zhasla. Nejdřív jsem myslel, že to bylo těma dveřma a že sem nějak zamotal elektronice hlavu, ale při odjezdu z benziky tma. Po pár kilometrech se to rozsvítilo, ale hodiny na nule. Srovnal jsem je, zaparkoval a šel domů. Ráno sednu do auta, jedu do práce a po pár kilometrech zase tma a po dalším kilometru zase funkční. Cestou z práce se to opakovalo a samozřejmě po každým výpadku vynulovaný hodiny. Našel jsem tady na fóru i na internetu celkem dost finančně zajímavých podnětů na opraváře, nicméně se chci zeptat, ( protože příspěvky jsou tu už nějaký pátek ), zda někdo neobjevil nějakého cenově zajímavého opraváře v okolí Kolína. ( Kolínsko, Kutnohorsko, Nymbursko, případně Praha ). Díky za případný podnět.
jirkas
jirkas

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Jirin_CZ Mon Mar 05, 2012 11:40 am

x


Naposledy upravil Jirin_CZ dne Thu Nov 01, 2012 7:35 am, celkově upraveno 1 krát
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  jirkas Sun Mar 11, 2012 7:05 pm

Díky za nabídku ... nakonec jsem sehnal přímo v Kolíně .... pár vypálenejch švábů, cenovka i s prací 4.000, do druhýho dne hotovo, protože museli čekat na součástky .... pokud by někdo z Kolínska potřeboval kontak, stačí napsat :-)
jirkas
jirkas

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty reset displeje

Příspěvek  JirkaCH Wed Apr 18, 2012 12:23 pm

Ahojte,
vím že už to tady bylo mnohokrát, ale po přečtení jsem z toho trochy zmatený.
Můj problem je následující.
Při zmáčknutí tl.START, proběhne vše jak má. Displej se rozsvítí na cca 2s všemi znaky (test),
poté zhasne na úroveň toho co má zobrazovat.
Tady zčíná problém, po cca 4-7min. se rozsvítí kompletně celý jako při startu, po cca 2s opět
zhasne na úroveň toho co má zobrazovat, jenže jsou vynulovány hodiny a informace v pal.počítači
jsou buď zmatečné nebo vynulované, krom počítadla celkových km. Nějaké poblikávání že by zhasl
celý to ne. Tento jev se opkuje. Nastavím-li hodiny, a nedojdeli k rozsvícení, dojedu domů a vypnu motor,
tak ráno při staru jsou hodiny a údaje v pal.počítači v pořádku. A vše se opakuje až nastartuji a jedu.
Prosím zkuste mi poradit, je to taky začátek tmy???
předem děkuji
Jirka CH.
JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Romanky Wed Apr 18, 2012 8:21 pm

Myslim si ze vada bude v eeprom , chtelo by to zkusit konfiguraci orig. diag. A popripade programatorem rucne nahrat eeprom orig. s chodici pristrojovky, a ze se nuluji hodiny a na druhy den ne bude vada zdroje.

Pokud by se toto opravilo zdroj a eeprom a nepomohlo by to tak bude pak vada procesoru, a to je pak neopravitelny, protoze se procesor neda koupit.Pak jedine pristrojovku z vrakoviste a prehrat veskery data
z puvodni pristrojovky. Muzu rici ze jsem uz opravil 17 ks , ale tuto vadu jsem nemel.Doufam ze pises o pristrojovce s podelna , v pravo tlacitko na nastaveni hodin, vlevo velky displej a v pravo maly.

PS : Mam tu taky jednu pristrojovku co pise stale Francouzsky - Tabule neni v configuraci, muzu delat diag co chci
prepnout jazyk na Anglistinu a stale je jazyk ve Franc. Je to proste sekle a neukazuje ani KM, servis oleje INP.spotrebu paliva taky ne,
tlacitkem u volantu nejde prepinat funkce, kdyz nastartuji tak jine veci chodi OK, akorat neni nahlet do PC info !!!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/38/p10100.jpg/

Romanky

Poeet p?íspivku : 9
Location : Jihlava
Registration date : 14. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Jirin_CZ Wed Apr 18, 2012 9:28 pm

Romanky napsal:Myslim si ze vada bude v eeprom , chtelo by to zkusit konfiguraci orig. diag. A popripade programatorem rucne nahrat eeprom orig. s chodici pristrojovky, a ze se nuluji hodiny a na druhy den ne bude vada zdroje.

Pokud by se toto opravilo zdroj a eeprom a nepomohlo by to tak bude pak vada procesoru, a to je pak neopravitelny, protoze se procesor neda koupit.Pak jedine pristrojovku z vrakoviste a prehrat veskery data
z puvodni pristrojovky. Muzu rici ze jsem uz opravil 17 ks , ale tuto vadu jsem nemel.Doufam ze pises o pristrojovce s podelna , v pravo tlacitko na nastaveni hodin, vlevo velky displej a v pravo maly.

PS : Mam tu taky jednu pristrojovku co pise stale Francouzsky - Tabule neni v configuraci, muzu delat diag co chci
prepnout jazyk na Anglistinu a stale je jazyk ve Franc. Je to proste sekle a neukazuje ani KM, servis oleje INP.spotrebu paliva taky ne,
tlacitkem u volantu nejde prepinat funkce, kdyz nastartuji tak jine veci chodi OK, akorat neni nahlet do PC info !!!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/38/p10100.jpg/

Co pise origo diag...? Nehlasi zadnou chybu...?
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Romanky Wed Apr 18, 2012 9:45 pm

Ne diag . Clip nehlasi nic, Pristrojovka a UCH a vsechny jine je OK, bez zavad ! Mam tuto vadu poprve tak jsem zvedavy co kde se stalo. Zkousel jsem i odpojit celou baterku v aute ,nepomohlo. Proste tam je stale ten napis,
a nejde prepinat, radio jde ovladat i zobrazeni stanic jde. Jeste jsem zapomel stale tam sviti STOP vedle automaticke brzdy ! Je to divna vada.
Foto : info o pristrojovce vypis eeprom konfigurace v ni.

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/163/infoopristrojovce.jpg/

Romanky

Poeet p?íspivku : 9
Location : Jihlava
Registration date : 14. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Jirin_CZ Wed Apr 18, 2012 10:40 pm

Co vsechno na ni nejde...? Ukazuje rychlost..? Teplotu vnejsi a motoru apod...?
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty reset displeje

Příspěvek  JirkaCH Thu Apr 19, 2012 6:34 am

[quote="Romanky"]Myslim si ze vada bude v eeprom , chtelo by to zkusit konfiguraci orig. diag. A popripade programatorem rucne nahrat eeprom orig. s chodici pristrojovky, a ze se nuluji hodiny a na druhy den ne bude vada zdroje.

Pokud by se toto opravilo zdroj a eeprom a nepomohlo by to tak bude pak vada procesoru, a to je pak neopravitelny, protoze se procesor neda koupit.Pak jedine pristrojovku z vrakoviste a prehrat veskery data
z puvodni pristrojovky. Muzu rici ze jsem uz opravil 17 ks , ale tuto vadu jsem nemel.Doufam ze pises o pristrojovce s podelna , v pravo tlacitko na nastaveni hodin, vlevo velky displej a v pravo maly.

Ahoj,
ano jedná se přistrojovku jak píšeš. jen pro upřesnění hodiny se vynulují jen když se ten displej rožne a zhasne na původní znaky.
Jinak byl jsem včera v servisu, na diagnostice chyba žádná. Tak jsem si alespň nechal vyjmout krycí plasty displeje.
Nedalo mi to, a displej jsem dnes ráno v práci kuchnul. Opatrně jsem odsál displej, pod lupou jsem prošel všechny spoje, ale podežřelý
jsem nenašel žádný. Tak nevím.

Kdyby jsi byl ochotný a máš-li možnosti třebá přehrát EEPROM mohli bychom se na to podívat.
Mohl by jsi mi prosím dát na sebe kontakt nebo se ozvat? chalupsky.jiri@volny.cz

dekuji.
JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  ScenicNoir Thu Apr 19, 2012 8:55 am

Romanky napsal:PS : Mam tu taky jednu pristrojovku co pise stale Francouzsky - Tabule neni v configuraci, muzu delat diag co chci
prepnout jazyk na Anglistinu a stale je jazyk ve Franc. Je to proste sekle a neukazuje ani KM, servis oleje INP.spotrebu paliva taky ne,
tlacitkem u volantu nejde prepinat funkce, kdyz nastartuji tak jine veci chodi OK, akorat neni nahlet do PC info !!!
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/38/p10100.jpg/
To hlaseni neznamena ze neni v konfiguraci, ale ze pristrojovka neni zkonfigurovana. Matne si vzpominam, ze jsem kdysi cetl v dialogisu, ze se nova pristrojovka po namontovani do auta musi nakonfigurovat. Mozna jsou jen poskozene data v pameti. A jeste me napada, jestli to nesouvisi se stavem ktery se v dialogisu jmenuje "vozidlo v rezimu uskladneni", nebo tak nejak.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 9 Empty Re: Display

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru