Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kupa Scenic II

+15
Evgen
IvaniUS
honzikf
jirkas
citron99
bambinot
palladin
maky
Popenec
Lukyn
sali
Rostini
edgu1
_Mickey_
sameucho
19 posters

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Kupa Scenic II Empty Kupa Scenic II

Příspěvek  sameucho Tue Nov 02, 2010 6:39 pm

Je tu niekto kto sa vyzna v Grand Scenicoch? Wink ...mala provokacia aby som Vas vybudil k reakciam, prosim o prepacenie. Smile

Zalozil som novu temu hoci podobna tu uz je, ale je uz 'studena a nezije'.

Tiez uvazujem nad kupou rodinneho auta (sme 4 clenna rodina) a Grand Scenic II je popri Citroen C4 Grand Picasso a Forde S-MAX jednou z moznosti nad ktorou uvazujem. Donedavna som nad nim takmer nerozmyslal, ale vsimol som si ho pri potulkach bazarmi a ked som si don sadol, "chytil ma za srdce". Vonkajsi dizajn ma az tak neuchvacuje (ostatne spominane vozy sa mi pacia viac), ale z vnutra to bolo 'ono' (napriklad na rozdiel od C4GP). Prijemny posed vpredu aj vzadu. Vonkajsie rozmery 'tak akurat' do mojej garaze, kufor dostacujuci. Trochu som sa na tom povozil (1.5 dCi, 78kW) - no, zdalo sa mi to poslabsie, povedal som si preto, ze by som chcel radsej vykonnejsi motor. A hned som aj nasiel nieco co sa mi celkom paci: RENAULT Scénic Grand 1.9 dCi, 96kW, Privilége, M6, r.v. 7/2006, 128000km, ESP, servisna knizka, udajne garazovane, cena 7800,- Evri. Problem je, ze po presondovani na webe mam trochu obavu z kupy jazdenky zn. Renalult (caste poruchy, drahy servis a ceny ND) a specialne z tohoto motora, ktory je casto oznacovany (tusim spolu s 2.2 dCi) za problemovy. Presondoval som co sa na webe dalo, aj trochu na anglicky hovoriacich forach, ale co som nasiel ma velmi nepovzbudilo. Na druhej strane to beriem tak, ze na kazdu znacku su aj negativne nazory a ze viac pisu ti ktori maju problemy a zle skusenosti nez ti co problemy nemaju. Nepovzbudil ma ani pristup predajcu ktory mi odmietol poslat VIN cislo cez SMS (vraj na to nema peniaze) a cez email mi ho mozno posle ked bude mat cas. Rad by som preto pocul nazor Vas, ktori uz nejake tie skusenosti Grand Scenicom mate a vyznate sa.... Rocne toho vela nenajazdim (tak 15tisic km) avsak na denne dochadzanie do prace v meste (cca 20km) by este mala sluzit felicka a neskor, ked dozije, iny maly benzinacik. So Scenicom teda ratam na obcasne dlhsie cesty, ale ak sa 'iny maly benzinacik' nakoniec nebude dat obstarat, Scenic bude musiet jeho ulohu zastupit.

Zaujimal by ma predovsetkym Vas nazor na 1.9 dCi 96kW (FAP ?) vzhladom na najazdene kilometre. Ma niekto z vas skusenosti s tymto motorom po cca 130tisic km? Treba ratat s velkymi nakladmi na mozne bliziace sa poruchy? Aky nevyhnutny najblizsi servis by ma pri tomto stave km cakal?

Tiez sa chcem spytat na ESP. V aute v ktorom som pokusne jazdil udajne ESP bolo (podla letaku predajcu) avsak nikde na palubovke som nenasiel ziadnu indikaciu alebo tlacidlo na deaktivaciu ESP. Da sa laicky zistit ci tam to ESP naozaj je? Je mozne ze pri Scenicoch je zabudovane ale neda sa deaktivovat ako je to bezne v inych autach? Ako vam ESP funguje (nasiel som recenziu kde funkcnost ESP nebola hodnotena zrovna najlepsie)?

Auto ktore mam vo vyhlade je 5 miestna verzia. To mi celkom vyhovuje - 7 miest by som velmi nevyuzil. Vie mi niekto povedat ci takato verzia Scenica ma plnohodnotnu (alebo aspon dojazdovu) rezervu? Tiez by ma zaujimalo, ci je pri takejto verzii miesto ktore by inak zaberal 3. rad sedaciek k dispozicii ako vyuzitelny objem kufra oproti 7 miestnej verzii.

Predbezne dakujem za Vase nazory. Dalsie otazky mozno pridu pocas debaty.


Naposledy upravil sameucho dne Wed Nov 03, 2010 9:18 am, celkově upraveno 2 krát

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  _Mickey_ Tue Nov 02, 2010 8:03 pm

Ahoj.

Anzto nejsem zadny technik, odpovim ti na to, co vim, zbytek pridaji urcite ostatni.
Reci, ze pri koupi auta z bazaru bys mel vzit nejakyho mechanika a tak dale a tak dale...
Takze ja jsem pri 120 000km menil rozvody, a vyslo mi to i na kompletni brzdy (zadni i predni spolu s kotoucema). Rozvody bych byt tebou udelal urcite, brzdy zalezi jak budou vypadat. Jinac jsem (TUK, TUK, TUK) zadny technicky problemy nemel a doufam mit nebudu.
Motor mam 1.9 dCi 88kW, takze s FAP nemam zadny zkusenosti, bohuzel.
Jestli ma auto ESP/ASR jako ze myslim, ze bez toho se nedelaj snad ani, tak cudlik na deaktivaci je mozne nalezt vlevo u ridice hned vedle automaticke rucni brzdy, pokud ji to teda ma.
Kdyz ji to nema, tak je ten cudlik na stejnem miste, akorat tam neni ta brzda :-D
Moje auto ma 7 sedacek a domnivam se, ze kdyz tam mit sedacky nebudes, tak pokud das pryc plato kufru, tak tam budes mit proste vic mista na ruznosti...

Zatim me vic nenapada, tak treba nekdo neco doplni.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  edgu1 Tue Nov 02, 2010 8:23 pm

ahoj.tak co sa tyka motora ked uvazujes o 1,9 ,tak lepsi je starsi model 88kw.co sa tyka esp da sa vypnut ale po prekroceni 50km/h sa automaticky aktivuje.Ja mam granda 1.9 88kw 12.2005 kupil som ho pred rokom najazdil asi 15000 /teraz mam 120000/a zatial maximalna spokojnost /ale ked citam toto forum tak mi beha mraz po chrbte/.Spotreba 6,7 jazda prevazne mesto,takze super.
edgu1
edgu1

Poeet p?íspivku : 16
Registration date : 23. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  Rostini Tue Nov 02, 2010 10:18 pm

Ano když to všechno tady přečteš tak si uděláš svůj posudek na koupi tohoto vozidla. Já mám 1,9 96 kw 2005 28.12. uvedeno do provozu, a jsem naprosto spokojen mám ho od května dovoz Itálie po prostých úkonech a výměně spotřebních částí stabylizčních tyček výměně oleje filtrů doplnění klímy ...... nic zvláštního a špatného jsem neshledal zatím jenom pozitíva. Jooo rozvody ale ty až ve 120 000 a mám 78 000 ani né a mám najeto s ním cca7000. prostě jsem spokojen je to parádní francouz. Jinak mám rezervu dojezdovou a mám 7 mítné. Synek tam strašně rád jezdí i když jsme 4. Pěkně to tam houpe jako někde na muldách. Pozor ta třetí řada je opravdu jen pro děti cca do 160 cm Max. A není to na dlouhou jízdu max na 1 hod. jízdy pak trpí nohy . A FAP tím si nelam hlavu přečti si to na foru je toho tam dost. ale není to nic špatnýho.
S pozdravem dobré koupě zdraví Rostini
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sali Wed Nov 03, 2010 9:08 am

Taky přispěju svojí troškou do mlýna.

Nejdřív k tomu jak fungují fora. Kdo nemá podlémy tak přispívá maximálně do sekce galerie, nebo pokec.
Renault vyrobil několik set tisíc aut Grand Scenic 1,9 dCi a z toho několik stovek majitelů přispívá na fora problémy. Stejně se ve výsledku ukáže, že nejvíc problémů dělají hlavně ty auta, která si prošla výrazným stočením kilometrů, velkým třeskem a nebo se v tom vrtalo nějaké lejito co by mělo vrátit výuční list jestli nějaký má.

Když jsem koupil před lety Megana tak jsem po koupi prošel Megane forum a málem sem ho vrátil, když sem zjistil co by mě mělo čekat. Na autě máme k dnešku najeto vlastních 100tis. km + 120tis. od předchozích majitelů a světe div se bez problémů. Pouze spotřebák. Olej, filtry, tlumiče, brzdy, pneu. Základem úspěchu je koupit auto u kterého nejsou pochybnosti o historii. Cokoliv podezřelého jako třeba odmítnutí poslat VIN, divná serviska atd. znamená ruce pryč. Aut jsou plné bazary a ušetřit za každou cenu se později hodně prodraží.

Teď tedy k Scenicu samotnému motor 2,2 dCi byl podle všech krokem mimo, za to motor 1,9 dCi chválí i novináři jako povedený. Prohlásit, že jsou si do spolehlivosti podobné je víc než omyl. 1,9 dCi stejně jako všechny ostatní motory Renault má rád olej správné specifikace, na značce až tak nezáleží, důležité je dodržet předepsané vlastnosti, kvalitní naftu a za studena mu dát čas se ohřát a promazat. Tři jednoduché kroky k spokojenosti + každých 120tis. nebo 5 let rozvody. Motor 2,0 dCi, který chválí i novináři, co by se jinak francouzkého dieslu dotkli leda 6ti metrovým chlorovaným klackem by byl vůbec nejlepší volbou.

Ovládání auta a rozmístění ovladačů (ESP, parkovací senzory, ovládání fce automatické karty atd.) je dobré nastudovat v návodu k obsluze, který je volně ke stažení na oficiálních stránkách Renault v sekci MŮJ RENAULT.

Interiér Grand Scenic 5 míst najdeš pěkně nafocený tady na foru v galerii. Hledej topic KOPRDA

Rezerva se montovala seriově pouze do krátkých podvozků, Grand ji měl pouze a vždy bez ohledu na počet sedaček pouze za příplatek. Dodělat naviják na rezervu není problém stačí napsat svarovi a montáž je otázkou chvilky.

snad sem trochu pomohl sali alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sameucho Sat Nov 13, 2010 11:48 pm

Tak som sa sem opat vratil (skor sa nedalo), predovsetkym preto aby som vsetkym zucastnenym podakoval za prispevky a rady:

Myckeimu za odpoved na otazku ohladne ESP a osobnu skusenost s jeho autom.

Edgu1mu za upriamenie pozornosti na motorovu verziu 1.9 88kW s ktorou ma aj osobnu skusenost. Jelikoz tato verzia verzia (ako spomenul myckei) nema FAP, vykonovo je dostatocna a su s nou dobre skusenosti, zaradil som ju do 'zoznamu' akceptovatelnych a hladanych motorizacii. Zial tychto motorov je v ponuke ojazdenych Scenicov strasne malo.

Rostinimu za osobnu (a kladnu) skusenost s motorizaciou ktoru hladam, popis toho co obnasal servis po kupe a nazor na FAP.

Salimu za odkaz na prispevky od KOPRDA pre foto 5 miestneho Grandika, nazor na to jak funguju fora (naozaj suhlasim), osobnu skusenost s jeho autom, nazor na 1.9 dCi motor a vysvetlenie ako je to s rezervou.

Medzicasom som si dost podrobne prestudoval (aj) toto forum a ked som sa dozvedel s cim vsetkym musim pri (a po) kupe pocitat (nie len Grandika, zrejme vseobecne), uprimne priznavam, mam este vacsiu obavu kupit ojazdene auto (a hlavne diesel) nez doteraz. Najviac ma vyplasil pribeh Froda na tomto fore. Strucne zhrniem najcastejsie problemy ktore mozem cakat ak budem mat 'stastie':
- porucha roznych snimacov majuca za nasledok pokles vykonu ci celkovy nefunkcnost auta
- palivova sustava (kovove piliny z dovodu nekvalitnej nafty) ... vid Frodo
- vstrekovace, zhaviace cievky
- turbo
- rozvody, vodna pumpa
- panel displeya (casto poruchovy z dovodu neodborneho 'stacania' km)
- FAP
- nadmerna spotreba oleja
- zavarenie motora: generalka
- zabudol som na nieco? Smile

A to este nehovorim ze:
- auto moze byt kradnute (KO nie je zarukou povodu)
- auto moze byt burane (hoci je inzerovane ako neburane a garazovane a so servisnou knizkou)
- auto bude mat takmer isto stocene km

Je tu este niekto kto si mysli, ze nie som paranoidny? Wink

Tak 'kluci a devcata', ja neviem. Grandik, ktory mam vyhliadnuty sa za tie dva tyzdne odkedy som ho nasiel este nepredal a medzicasom k nemu (v tom istom bazare) pribudol este dalsi (rovnaky motor, menej km, novsi, lepsie vybaveny, krajsi, lacnejsi!) ...? Chcel som si ich ist dnes pozriet, zial pochorel som ... Rozmyslam, ci nepockat do noveho roka. To uz nie je daleko, cena potom mozno pojde dole.

Medzicasom som viac-menej zavrhol C4GP: posedel som si v nom, no necitil som sa tam dobre. Prilis sikma strecha - buchal som hlavou do tieniacej roletky v hornej polohe (a to mam iba 176 cm), 'uzko' na zadnych sedadlach, len 5 kvalt, len 80kw (za rozumnu cenu) ... hoci dizajn sa mi nesmierne paci.

V hre stale ostal Ford S-MAX ... i ked je uz pre mna trochu privelky (a aj pridrahy)

A ako som minuly tyzden zistil Ford prisiel s novym C-MAX Grand - posuvne dvere, fajne 1.6 benzinove motory, velkost tak akurat ... skoda len ze jazdene auta este nie su k dispozicii.


Este by som sa zaverom tohoto prispevku chcel optytat: ak je v inzerate pri Grand Scenicu uvadzane, ze auto ma elektricke zrkadla, mysli sa tym len vyhrievanie spatnych zrkadiel, alebo aj ich elektricke sklapanie (pre pripad prejazdu manzelkou cez uzku garazovu branu Smile ). Maju Grandiky elektricke sklapanie zrkadiel? Diky.


sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  Lukyn Sun Nov 14, 2010 8:05 am

Ahoj,
já bys si diesel nikdy nekoupil. Pokud nenajedeš víc, jak 25 000 ročně, ropák se nevyplatí. Nejlepší možná volba - 2.0T :-), spotřeba 8,6 l/100 neni žádný drámo, výkon 160 koní je taky znát a bohatě stačí. Jediná nevýhoda je spotřeba cca 2 dcl oleje/1000 km. U benzínových turbomotorů je to prý normální. U nás v republice asi ani na Slovensku tento motor ale bude problém sehnat. Na mobile.de je jich ale dost.
Zrcátka v elektrice podle mě znamená, že máš elektrické nastavování.

Přeji šťastnou ruku při výběru :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  Popenec Sun Nov 14, 2010 8:09 am

Ahoj,
A nepřemýšlel jsi třeba ještě o Seat Altea popřípadě XL? To auto jsem hrozně chtěl, ale v té době bylo ještě mimo mé finanční možnosti a proto padla volba na krátkého Čendu. Já jsem s ním tedy zatím spokojený. Budou to už dva roky co ho mám a odešla mi jen jedna cívka a nějak zablbla elektrika, ale přehrání softwaru to spravilo. Auto po tom přehrání neskutečně ožilo, což je fajn. Každopádně pokud tvá volba padne na jakéhokoliv Renaulta, tak tě z vlastní zkušenosti upozorňuji ať do Renault servisu NEJEZDÍŠ . Jejich servis (teda jestli se to tak dá nazvat) je ubohý....

Jinak přeji hodně štěstí při výběru. Hlavně se přijď pochlubit, jak to nakonec dopadlo a které auto to u tebe vyhrálo Wink

Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  maky Sun Nov 14, 2010 4:04 pm

Čus bus snad budoucí bratře v rendlu, tak ta elektrická zrcátka jsou elektricky sklápěcí, nastavitelná, vyhřívaná a samozatmavovací, ale jinak na to jdeš správným způsobem, seřadit požadavky, zatrhnout pod co už neslevím, hlavně bacha na výbavu, když je v základu, již jí nemusíš draze dokupovat, stanovit si priority (např: tempomat, autoklimu, atd) pak si sednout (což jsi již udělal), no a nakonec si srovnat problémy (mají je všechna auta ve stejném stáří podobné), a přečíst si návod k použití (pokud se na měj dostaneš, lecos napoví o nákladech na údržbu), no a nakonec aby šlo panince k barvě soupravičky..... ( pozor kabátek, kabelka, botičky a šatičky,ba i barva laku na nehty je důležitá) no a nakonec penízky ......Rozmysli si zda budeš tahat vlek, jak budeš jezdit naloženej. Ale ze své zkušenosti Ti musí říci že co se týká výbavy tak RGS je oproti konkurenci vybaven tak, že teprve nyní je doháněn a to ještě s bídou (6 rychlostí, posuvné a sklopné střední sedačky, automatická brzda, bezkontaktní karta, senzor stěračů, další 2 zásuvky na 12V pod zdníma sedačkama, posuvnej boxík mezi sedačkama a jiné velmi příjemné vychytávky... no máš velkou odpovědnost a dej si záležet, přeci jen 200tis, kč není málo. Tak šťastnou ruku přeje maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  _Mickey_ Mon Nov 15, 2010 6:54 am

Maky, neda mi to male rypnuti ohledne vybavy: kterej FRANCOUZ vymyslel, ze neni 12V zasuvka v kufru, to byl ale snekozrout!
To ma uz nasich 12 let nebo kolik stara felicie a pomerne bych to ocenil i ja, bo priplatkove 12V zasuvky pod druhou radou sedadel nemam a nic se mi do auta dodatecne montovat rozhodne nechce...

To ja jen tak ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  palladin Mon Nov 15, 2010 11:30 am

Preto to nemá v kufri 12V zásuvku, lebo si môžeš kúpiť chladničku namiesto strednej sedačky a zapojíš to pod ňu...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  _Mickey_ Mon Nov 15, 2010 11:36 am

Sice odbocujeme od tematu, ale to mi nejak uniklo.
Dyt ja v tom kufru muzu mit 1000 veci, ktery potrebujou 12V ne jen lednicku...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  palladin Mon Nov 15, 2010 11:51 am

Ono veľa vecí je robených podľa určitej predstavy , alebo požiadavky trhu a nám to môže prísť divné...
Keby som potreboval, tak pomedzi sedačku si ten kábel potiahnem z kufra. Je to vec pohľadu.
Tak ako sa divili kolegovia, že oni by nevedeli jazdiť prístrojovkou v strede a chodili sa pozerať ...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  maky Mon Nov 15, 2010 1:52 pm

Čus bus, hoši, myckei máš naprostou pravdu, také mi ta zásuvka v kufru chybí, chtěl sem jí používat na napájení akuvrtačky pro snadné spouštění rezervy, abych nemusel šukat klikou, ba také pro ledničku by se mi hodila v kufru, ale já mám těch zásuvek víc,(na řadicí konzoli, ve středovém boxu, a pod těma zadníma sedačkama, což ocení např. malá vnučka která tam má zapíchnuté DVD a maminka si vedle chrochní na PC. no tatínek jako spolujezdec si užívá se svým Pc v boxové zásuvce a já si z konzolkové poháním přenosnou navi), no ještě nemá zásuvku babča a ta prokletá lednička v kufru.Je to k naštvání. P.s. ještě sem se nedíval zda není zásuvka v motorovém prostoru, mám přenosnou lampu na 12V, maky P.P.S uvažuju o koupi jaderné elektrárny, budou ve výprodeji za hubany poté co se rozjel byznys se solárníma.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  _Mickey_ Mon Nov 15, 2010 1:56 pm

Elektrarny mi vezmi sim dve :-)
Ja mam v celem tom svem megaaute jenom 2 zasuvky (u ridice a v posuvnem supliku). Coz jak rikas ty, je navi + notes pro mladase.
Takze cokoli dalsiho (lednicka, nabijecka na fotak a ano, i ta autolampicka by se obcas hodila) uz neni kam zpojit. Mit ty 2 zasuvky pod zadnima sedackama, tak to neresim, ale takhle tahat pres pul auta kabel, kdyz dam treba lednicku do kufru, to nic moc. Treba to ma Scenda III uz lip udelany.

Mickey

PS - A uz dost zasuvek a zpet k tematu o rozsireni nasich rad.
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  palladin Tue Nov 16, 2010 5:33 am

Osobne by som doporučil ak sa dá vyhnúť vozidlu s filtrom pevných častíc. Je to ďalšia vec na ktorú treba dávať pozor a v prípade poruchy sú tam slušné pálky za jednotlivé diely. Hlavne by som FAP nechcel ak by sa malo jazdiť veľa po meste.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sameucho Sun Nov 28, 2010 10:48 pm

Vrele diky vsetkym ktori prispeli svojimi radami a najma osobnymi skusenostami do tejto temy. Vobec neprekaza ani male odbocenie na temu jadernych elektraren Wink

Stav od mojho posledneho prispevku je nasledovny: vyhliadnuty RGS sa stale nepredal. Preco? Velmi pekny, vyborna vybava, dobra cena ... je to podozrive.... alebo len nahoda, hluche obdobie ...? Samozrejme, ked sa preda, bude uz neskoro chciet ho. Kazdopadne som zatial nemal cas ist ho pozriet, mozno najblizsi vikend. Cim viac vsak brazdim internetom a citam rozne info na temu podvodov pri kupe auta - kradnutych aut, stocenych km, falsovanych ci chybajucich servisnych kniziek, kamuflovanych buraciek je mi z toho nanic. Uvedomil som si zaroven, ze snad viac nez 95% ponukanych aut je dovoz. V praxi to znamena zhorsenu moznost overenia inzerovanych udajov - km, aky ma povod, pocet predoslych majitelov, servisnu historiu. Nechapem ako mozu v bazare inzerovat ze auto bolo neburane po prvom majitelovi a garazovane, ked k nemu nemaju ani len servisnu knizku! Ako sa da overit pocet predoslych majitelov dovezeneho auta? Preco bazare uz v inzeratoch automaticky neuvadzaju VIN k danemu autu? Tych co to robia je ako safranu. Na Slovensku takmer nikto, v cechach je to v tomto smere zda sa lepsie. V zasade mam dojem, ze kym u nas je kupa auta cez bazar loteria s velkou pravdepodobnostou podvodu, v zahranici je to presne naopak. No, mame co dohanat.

Tak som sa trochu vyzaloval, idem k veci. Vcera som bol v nedalekom bazare obzriet jedneho S-MAXa. Pekny, cenou trochu nad moje moznosti ale keby som velmi chcel, naskrabal by som. Motor 92kw, 5 miest, tonovane skla, dobra vybava, jedine co mi chybalo bola absencia roletiek v zadnych dverach a absencia rezervy (ako u vsetkych S-MAXov). Co mi ale najviac prekazalo bol pristup predajcu - servisna knizka nebola, zato vedeli, ze auto bolo garazovane, neburane a po prvom majitelovi. Uvedene km negarantuju a do zmluvy nepisu. Na moj navrh dat pozriet auto v servise s tym, ze prehliadku zaplatim ja ak sa nimi deklarovane udaje sa potvrdia inak prehliadku platia oni som dostal zamietave stanovisko (hoci s prehliadkou v principe suhlasili). Najblizsi autorizovany servis FORD je vsak cca 30km, suhlasili s prehliadkou len v niektorom miestnom servise. Auto bolo deklarovane ako vyrobene 07/2008, podla VIN dekodera vsak bolo vyrobene 11/2007. Sice mohlo stat 0.5 roka niekde u predajcu, ale nezda sa mi to (ako som pisal skor, som paranoidny Smile ). Prevodovka len 5 kvalt - inzerovali 6 stupnovu. Bazarnik ma presviedcal ze toto su novsie a lepsie motory do ktorych sa opat dava 5 stupnova prevodovka?! Same kaleraby ... Zaver navstevy bazaru koncil neochotou predajcu otvorit dalsie vystavene auto, tak som im dal zbohom. Ale ten S-MAX bol inak velmi fajn Sad

No nic, dnes som dal vyhladat auta s poznamkou 'kupene v SR' a objavil som dalsi RGS nad ktorym sa da uvazovat - pekny, zachovaly 88kw 1.9 dCi, r.v. 09/2006 s priatelnou cenou 8000,- Eur predavany udajne z rodinnych dovodov. Podla vsetkeho plna vybava (hoci bez ovladania radia na volante), panoramaticka strecha (ktoru by som radsej nie) ale inak vsetko ostatne potrebne zda sa ze ma. Jedine km ma viac (160000) nez bol moj limit (125000) ale ked beriem ze je to udaj na ktory by sa malo dat spolahnut na rozdiel od inzerovanych km z bazarov, tak je to stale prijatelne. Napokon u dizlaka by tento stav km nemal byt az aky zly, ci nie? Ak uvedene km sedia a chlapik sa on staral, mal by uz mat menene aj rozvody, vsak? Zajtra tam brnknem, uvidim co sa dozviem. Mozno motyka vystreli ale ak nie, budem trpezlivo cakat dalej.

Mimochodom, mam otazocku - da sa v RGS jednoducho vybrat 2. rad sedadiel? A pripadne aj treti (teda neviem ci by to bolo na nieco dobre ked tieto su zapustene v podlahe, ale napadla mi taka otazka)? A este jedna otazka - da sa v druhom rade sedadiel menit sklon opierky?

Zatial dik a este k vasim reakciam:


ad Rostini: A FAP tím si nelam hlavu přečti si to na foru je toho tam dost. ale není to nic špatnýho.

ad Palladin: Hlavne by som FAP nechcel ak by sa malo jazdiť veľa po meste
... krasny priklad preco je v konecnom dosledku tazke sa rozhodnut. Bud sa neopytas a mas malo info, alebo sa opytas a mas privela info. Vysledok je rovnaky Smile Ale v tejto konkretnej veci davam za pravdu Palladinovi. FAP filter radsej nie, hoci moj zamer je pouzivat auto prilezitostne na dlhsie cesty, ale jeden nikdy nevie. Kazdopadne FAP je jedna z veci co sa moze pokazit, kazi sa, je to drahe a ked to tam byt nemusi radsej to nechcem. Nie je to vsak rozhodujuce kriterium vyberu.

ad Lukyn: já bys si diesel nikdy nekoupil. Pokud nenajedeš víc, jak 25 000 ročně, ropák se nevyplatí. Nejlepší možná volba - 2.0T :-)
Ano, mne by benzin vyhovoval viac, a uvadzana spotreba by bola prijatelna. Lenze ako pises dalej tato motorizacia u nas je nedostupna, osobny dovoz z Deutschlandu pre mna nie alterantiva a tiez nie som typ dobrodruha ktory by si to dal doviezt na zaklade obrazkov z internetu. Ja ak 3x osobne nevidim a neohmatam tak nekupium.

ad Popenec: z vlastní zkušenosti upozorňuji ať do Renault servisu NEJEZDÍŠ . Jejich servis (teda jestli se to tak dá nazvat) je ubohý....
Toto pocuvam alebo citam vsade kde zakopnem o znacku Renault. Smutny a zahanbujuci nazor zakaznikov tejto znacky na danu automobilku.

ad Maky: no a nakonec aby šlo panince k barvě soupravičky..... ( pozor kabátek, kabelka, botičky a šatičky,ba i barva laku na nehty je důležitá)
Paninka si na barvu nepotrpi, ale ten vyhliadnuty kus z bazaru by nam ladil s dlazbou pri dome Laughing Zhodou okolnosti ma rovnaku farbu ako ten tvoj Wink

ad Mickey: kterej FRANCOUZ vymyslel, ze neni 12V zasuvka v kufru
Suhlas! 12V zasuvka v kufri by mi chybala. Ale auto ktore by splnalo vsetky moje poziadavky a voslo sa do mojho rozpoctu este nevyrobili, budem sa eventualne musiet uspokojit bez 12V zasuvky v kufri, pripadne si ju tam dobastlit.

Zatial tolko, dajte prosim vediet ako je to s tymi sedadlami.

Dik


Naposledy upravil sameucho dne Mon Nov 29, 2010 9:39 am, celkově upraveno 3 krát

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  palladin Mon Nov 29, 2010 7:23 am

Jedna vec ma napadla, ak budeš pozerať to auto, pozri sa na to koľko vypisuje palubný počítač do výmeny oleja - Páčka stieračov - položka SERVICE IN. Ak tam bude údaj nad limit napr.u mňa je 15 000 km, ale hodnota bude napr. 45 000 km, tak vec, že to niekto stočil cca o 30 000. Veľa ludí stáča km a na toto si nedajú pozor. Ešte som nepočul o long life nad 30 000km.
Keď som ja kupoval auto, zavolal som do Renaultu, povedal som im o čo ide a oni mi pozreli ako to bolo v taliansku v servise s čím a pri akých km.
Ja som mal iba jeden záznam v Renaulte, ale po roku malo 43 000km, takže po 3 rokoch pri predaji 140 000km je reálny údaj.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sameucho Mon Nov 29, 2010 9:33 am

Diky, Palladin, to je dobra rada a prisla velmi vhod. Tento tyzden by som rad obehol tie dva vozy - vyskusam, pozriem, uvidim Smile Akurat co som cital vyjadrenie nejakych "menicov km" (utajeny test isteho automagazinu) , pri "kalibracii tachometra " udajne nezabudaju na ziadne skryte a ine pamate riadiacej jednotky Sad Dost tomu verim. Ak sa tym niekto zivi, a robi to vo velkom asi ma dost skusenosti. Zrejme zalezi na tom komu to da clovek stocit.

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  maky Mon Nov 29, 2010 10:00 am

Buď zdráv saméucho, jóó jó, je to potíž koupit auto (já když sem ho sháněl pracovně nazýval hodinky s vodotryskem), ale zase si ho budeš více vážit, když si počkáš, nejhorší je vybírat až přebereš????? Ale teď ke tvému dotazu, ano sedadla ve střední řadě jsou posuvná každé samostatně a v určitém rozsahu i sklopná,(nemá žádne jiné auto), a samozřejmě se velice snadno vyndavají každé zvlášt. 3 pohyby páčkou a jsou venku, každá extra, ba i zadní jdou vyndat, ale tam už s nářadím.Pouze vada na kráse je , že auto nemá lůžkovou úpravu ( vyřešil Jaris systémem dvou desek). No a máš naprostou pravdu že je ostudné jak se na foru hodnotí práce renault servisů, ale to není naše ostuda, ostuda je, že to odpovědné pracovníky nechává chladnými, on systém zaplať a neotravuj je výhodný jen pro jednu stranu. Ba a i odbornost dílenských mechniků je žalostná (viz případ můj s navigací, a případy ostatních majitelů, když se systémem hokus pokus v dobách diagnostiky opravují auta výměnou celků a po výměně všeho možného ti řeknou kup si nové auto). Ale to jen tak na okraj, sám mám rendu již rok a musím přiznat, ještě sem se nenabažil slasti z pohodlného svezení a dalších libůstek co toto autíčko nabízí( a to mám služebáka forda focuse, a transita,),Jak praví klasik je to dražší, ale je to něco!!!!!!!!! Tak vybírej vlakovej hrdino sami tvé myšlenky ve foru zformujeme (C: Šimek a Grosman z povídky můj první klobouk)
maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  palladin Mon Nov 29, 2010 10:43 am

Je možné že to upravia, ale napr. u brata bol servisný interval 60 000 a to mal akože 90tis keď to kupoval 5 ročné, minule som kdesi na RC čítal o tomto pri Espace... A ešte aj to, ak sa mení olej po, 15 000 tak by Ti to malo matematicky vychádzať +/- autobus. Mne to súhlasilo s rozdielom dákych 100 km, mal som pri kúpe 138 5XX km a servis bol 11 XXX km ...
Ako som si všimol aj keď sa to nedá úplne presne, ale okolo 150 000 už býva ošúchaná hlavica radiacej páky (myslím že facelift to má už kovové), takisto aj ovládanie okien (ten plast okolo). A s tými plastami to majú vraj aj passaty a iné značky...
Ešte ku kvalite, je zaujímavé väčšinou ak sa pokazí niečo v aute (hlavne elektronika) sú to tie "francúzske" súčiastky ako bosch, siemens, nagares a pod...
Zháňanie dielov? Ja napr. poznám jedného pána z TO a naposledy (asi 1/2 roka dozadu) mal 3 scénici II + vel satis na dvore, vozí renaulty na ND z talianska a robí to hádam vyše 10 rokov...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sameucho Mon Nov 29, 2010 10:53 am

ad Maky: nejhorší je vybírat až přebereš?????
Maky, vsak si sa Ty rozpraval s mojou zenou!? Wink

ad Maky: auto nemá lůžkovou úpravu ( vyřešil Jaris systémem dvou desek)
O tom viem ale vobec mi to nebude chybat

Dik za info ohladne sedaciek.

A kedze ste chlapci momentalne tu, povedzte mi prosim - vymena rozvodov sa robi pri 120000 km? ... sa mi tak zda, nemam cas to hladat. Ak ma teda inzerovany voz 160000km, mal by mat rozvody menene? Chlapik tvrdi, ze by to mal mat uvedene v servisnej knizke ale ze tomu nerozumie kedze je to zrejme po francuzsky (dovoz z B).

160000 km je vela ci malo? Kupili by ste RGS s takym stavom km?

Dik


Naposledy upravil sameucho dne Mon Nov 29, 2010 2:09 pm, celkově upraveno 1 krát

sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  sameucho Mon Nov 29, 2010 11:02 am

ad palladin: u brata bol servisný interval 60 000 a to mal akože 90tis keď to kupoval 5 ročné
...
Mne to súhlasilo s rozdielom dákych 100 km, mal som pri kúpe 138 5XX km a servis bol 11 XXX km ...
Nie som si isty ci dobre rozumiem tvojej matematike a uvedenym prikladom (najma tomu s autom tvojho brata). Vezmite prosim na vedomie, ze ja mam len staru felicku, bez takych fajnovosti ako palubny pocitac... Nemam s tym ziadne skusenosti. Sad

Rozumiem tomu teda tak, ze pri servisnom intervale 15tisic mal byt servis pri 130tis km. Cize podla stavu tachometra malo byt auto 85xx km po servise ale podla najakeho ineho pocitadla bolo po servise 11xxx km? Cize +/- autobus OK?



sameucho

Poeet p?íspivku : 28
Registration date : 01. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  maky Mon Nov 29, 2010 11:43 am

Zdarec chlape, až budeš 38 let ženatej za jednu babu, tak poznáš, že přísloví o pytli a šátkem ovázaných očích a té samé ženské ( všechny baby jsou opravdu úplně stejné, teda pokud myslíme vnitřek hlavy.. nevím jak se to co u chlapů mozek menuje u bab, oni zase tvrdí že chlapy mají mozek v poklopci) platí ad absurdum!!!!
Ale teď vážně, ano výměna rozvodů je bezpodmínečně nutná po ujetí 120000km, nebo po uplynutí 5 let. To je nutné proto aby nepraskl rozvodový řemen a nedošlo ke zničení motoru (potkali se u Kolína písty s ventilama), samozřejmě že se najdou průzkumníci co vědí že....... každá věc je x násobně jištěná a že když výrobce uvede že po 120 000, tak ten řemen nepraskne hned po ujetí 120001 km,ale že je tam minimálně 50% rezerva a pak si klidně koupíš autíčko které má najeto 180000km a je tam původní řemen, protože je to jeden z nejdražších servisních ůkonů, ale zase máš dalších 120000km pokoj. Jinak ale platí, že disel má o min. plovinu delší životnost než benzín, ( mně u fordů na transitu tvrdili, že bude pořádně zajetej okolo 100000km, řekl bych, že je to asi pravda.) Tak pak platí, že ty naše chrchláky ( jak nám říkají prdlavkáři) vydrží docela solidně těch nějakejch pár tisíc km.( 300000 - 500000????????) ale stále platí láska a péče!!!!!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  _Mickey_ Mon Nov 29, 2010 11:46 am

Ahoj sameucho :-)

Vymena rozvodu by mela nasledovat pri splneni jednoho ze dvou kriterii: 5 let provozu nebo najetych 120000km (samozrejme potom 10let/240000km...).
Opet se ale obecne tvrdi, ze kdyz koupis auto o jehoz minulosti moc nevis, je lepsi rozvody vymenit.
Ja jsem to u svyho nedelal hned, nebo v nemecke servisce bylo zaneseno snad vse. Takze je to na tobe. Skoro vsichni tvrdi, ze koupit auto z bazaru znamena do nej i pro svuj klid neco nainvestovat a vymenit nutne spotrebaky.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Kupa Scenic II Empty Re: Kupa Scenic II

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru