Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"CHECK INJECTION"

+23
petr novy
udatni
jirik_h
F_L_Y
tatranka
ivangs
Pajin
_Mickey_
berko
palladin
stevpp
maky
vendelin
bambinot
svar
Vranik
hudy
Koci
xxmirek
medabeda
mildaus
Lazak
jaris
27 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  bambinot Fri Dec 04, 2009 7:48 pm

Vranik napsal:
svar napsal:Nějací repasisti jsou.....http://www.stapler.cz/stranka-opravy-vstrikovacich-cerpadel-a-vstriku-64 , http://www.turbo-tec.eu/cz/wtryski_elektromagnetyczne.php . Myslím, že se dají najít i další.


ja jsem nekde videl za snad v polsku delaj komplet repas za dobry peniz

Polsko není také moje parketa, asi bych se toho osobně obával, nějakých zásahů do motoru. Zatím jsem to nenašel, pro zajímavost číhni zatím sem. http://obchod.top-oil.cz/www/prilohy/tl/w_121_hp3.pdf
www.top-oil.cz
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty CHECK INJECTION

Příspěvek  bambinot Fri Dec 04, 2009 8:05 pm

Tak jsem to konečně našel Vraníku, tady máš odkaz: JET SERVIS, Letiště - Budova 74, 503 41 Hradec Králové
Telefon: 608 070 263, Email: info@jetservis.cz www.jetservis.cz
bambinot "CHECK INJECTION" - Stránka 2 38652
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  Lazak Fri Dec 04, 2009 8:21 pm

Tady kousek u nás v polsku znám borce co dělá repasy vstřiků, ale je to špička, dělá to v chirurgických rukavicích a dokonalé čistotě. Je tady vyhlášený v širokém okolí na diesly. Pro tebe je to, ale z ruky.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  Vranik Fri Dec 04, 2009 9:56 pm

Lazak napsal:Tady kousek u nás v polsku znám borce co dělá repasy vstřiků, ale je to špička, dělá to v chirurgických rukavicích a dokonalé čistotě. Je tady vyhlášený v širokém okolí na diesly. Pro tebe je to, ale z ruky.

tak poslat by asi nebyl problem ...
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  Lazak Sat Dec 05, 2009 11:53 am

Tady ti dám na něj kontakt a zkus se s ním domluvit: pan Sklorz +48338527442 a je to město Goleszow.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  vendelin Wed Aug 04, 2010 8:39 pm

Zdravim vas,
som mesiac novym majitelom jazdeneho GSII (50 000km ) 1,5dCi 76kw, tak sa sem votriem do diskusie Smile

Uz som si tu precital uzitocne informacie, tak pridam svoje skusenosti s hlaskou " check injection ".

U mna sa tato hlaska objavi cca kazdych 200-300km, vykon je ok , len stupne okamzita spotreba. Po vypnuti motora a nasledovnom nastartovani hlaska zmizne.
Pri prvej diagnostike v servise vymenili rele zhavenia, ale po ubehnuti cca 250 km opet svietilo " check injection ".
Tak som znova zasiel do servisu, vysledok je ze mam vadny zhavic v module ktory zvysje teplotu pri spalovani pevnych castic, takze sa nevytvori potrebna teplota na spalenie pevnych castic a motor prejde do nahradneho rezimu, ten sa resetne po vypnuti motora. Samotny zhavic sa vraj neda vymenit, treba vymenit cely modul ( 290 eur + praca ).
Modul som nechal objednat, az ho vymenia a urobim dalsich 300km bez " check injection " budem Very Happy


vendelin

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 24. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  vendelin Wed Aug 25, 2010 7:31 pm

Zdravim, tak len v kratkosti ak by ste niekto riesil tento problem , vymena zhavica podla predosleho prispevku pomohla, mam ubehnutych 1000km bez hlasky check injection, dufam ze ju uz neuvidim ani ziadnu inu ...

vendelin

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 24. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  maky Tue Sep 28, 2010 12:42 pm

Zdar hoši, jen tak mimo mísu, mám dojem že se nám tu vyskytl menší zmatek a vendelínama, na autě nápis Vendelín a sedí v něm Jaris, na tématu nick Vendelín a za ním je kdo?????? teda všiml sem si toho už na srazu, že jaris kalí vodu a teď máme nového kolegu ?????? uveďte to pro méně chápavéna správnou míru!!!!! díky maky a propo Jarisi jak to vypadá s vanou????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  Koci Tue Sep 28, 2010 1:09 pm

....maky:

A také tady máme koprdu (nick) a pana Koprdu zo Slovenska............. bounce
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  vendelin Tue Sep 28, 2010 2:19 pm

maky napsal:Zdar hoši, jen tak mimo mísu, mám dojem že se nám tu vyskytl menší zmatek a vendelínama, na autě nápis Vendelín a sedí v něm Jaris, na tématu nick Vendelín a za ním je kdo?????? teda všiml sem si toho už na srazu, že jaris kalí vodu a teď máme nového kolegu ?????? uveďte to pro méně chápavéna správnou míru!!!!! díky maky a propo Jarisi jak to vypadá s vanou????

Zdar, ano som novy kolega, s Jarisovym Vendelinom nemam nic spolocne Smile , tento nick mi prischol asi pred 20 rokmi ked som v skole replikoval jeden vtip o Vendelinovy.
Tak dufam ze som nesposobil velky zmatok Wink

vendelin

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 24. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  maky Tue Sep 28, 2010 6:54 pm

Áno,áno, pána Koprdu alias NERA,atd, kruci kdo se v tom má vyznat???????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  hudy Thu Dec 30, 2010 12:19 am

Tak uz mi zase po studenem startu sviti tato hlaska, tak doufam ze jde opet jen o spatnou zhavicku.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  hudy Sat Jan 15, 2011 11:28 pm

Tak je to tak, změřil jsem žhaviče a jeden je přepálenej, tak jsem v sobotu koupil v autokelly za 280 jednu od Bosche, v nedeli vymenim, jesi pujde povolit a budu mit tak dlouhej trubkovej klic a budu doufat, že hláška zmizí.
Když už jsem byl v autokelly, tak jsem jim udelal kšeftík za 1464 peněz a vzal rovnou i všechny filtry, takže jen co se víííííc oteplí, tak budu montovat a měnit.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  stevpp Wed Feb 02, 2011 2:08 pm

Zdravím Vás
mám granda pol roka ale za ten čas mi "check injection" svieti už 4x a v Renaulte mi vravia že to preto že jazdím krátke trate .Jazdím do práce 20 km a zpäť 20km to podla mna nie je krátka trať.Doteraz mi to vždy iba odblokovali cez počítač a poslali ma previezť sa na dialnicu,pričom vo výkone rozdiel nebadať a po mesiaci chyba znova zasvieti.Zdá sa vám to normálne ?Nepomohla by výmena FAP filtra? Mám najazdených 160000 a predávajúci mi potvrdil že pri predaji mi vymenil rozvody,olej a filtre.Dík.

stevpp

Poeet p?íspivku : 6
Location : Poprad
Registration date : 30. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  svar Wed Feb 02, 2011 2:26 pm

FAP se čistí elektronicky, navíc signalizuje na přístrojovce, Akorát je lepší, když začne, tak to dojet do konce. Ale tady bych sázel na klasiku- žhaviče
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  palladin Thu Feb 03, 2011 6:48 am

Ja jazdím do práce cca 20km, chceck injection som ešte nemal ani raz. Iba raz sa mi stalo že písalo particular filter cleaning či ako, lebo deň pred tým sa nepodarilo vypáliť filter normálne. Smola je v tom, že začne vypaľovať filter po zahriatí , u mňa to je po prejdení 8-10km a vlastne nestihne dokončiť cyklus (10-15km pri 60km/h). Bežné vypaľovanie filtra nie je nijako signalizované, zistím to iba podľa dunivého zvuku a podľa okamžitej spotreby...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  stevpp Tue Feb 08, 2011 1:19 pm

Tak som teda vyskúšal tie žhaviče kablom a iskru hádžu takže by mali byť v poriadku a teraz idem pokračovať EGR ventilom.Skúsim ho vyčistiť.Ale našiel som dve firmy čo dokážu FAP odststrániť a prehrať soft/začínam nad tým rozmýšľať/.Nemá s tým niekto skúsenosť čo to urobí s autom?

stevpp

Poeet p?íspivku : 6
Location : Poprad
Registration date : 30. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  svar Tue Feb 08, 2011 7:27 pm

Doplnění- FAP jde vypálit- vyčistit i přes diagnostiku
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  palladin Thu Feb 10, 2011 5:35 am

Odstránenie FAPu by malo zvýšiť výkon, niekde som sa dočítal na cca 140hp, jedine by mohol byť problém pri STK resp. EK. Inak minule som čítal ponuku firmy (robili aj FAP) ale čiptuning 88kw na 145 HP, ale najväčšia finta je v krútiacom momente - zvýšenie na 320 nm. No a ak si dobre spomínam,tak 6kvalt ND-0 je stavaný na 300nm. Takže aj pri tom odstránení FAP a úpravách by som si dal pozor na výsledné parametre.

Zistil niekto na originál diagnostike presnú chybu? Ak by si mal problém s počítačom, tak sa pozri na autobazareeu, videl som tam inzerát v Žiline niekto opravoval riadiace jednotky a neboli to závratné sumy.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty GRAND SCENIC 1,9 88kw 2007

Příspěvek  stevpp Thu Feb 10, 2011 2:39 pm

V Renaulte mi hlášku vymazali 21.12.10 a presne o mesiac pribižne po 500-600 km chyba naskočila zase. Vtedy v decembri na diagnostike vravel mechanik že je 10 posledných pokusov o regeneraciu neúspešných,len neviem či je to vypnutím motora pred ukončením reg. alebo to nebolo vypnutím motora a chyba bola nejaká iná.Mne je divné iba to že za pol roka čo mám auto už 4x svieti CHECK IN. a zatial nikdy som si nevšimol kedy alebo po kolkých km chce robiť tú reg.Mám taký pocit že reg. od augusta auto neurobilo ani raz.A divné mi je aj to že jeden chlapík tu z PP mi vravel že ked jemu zasvieti CH. I.iba sa prevezie po dialnici/ urobí reg/a kontrolka mu zhasne.Ja som urobil tú istú trasu /30km tam 30 späť/nasledujúci den po zasvietení CH. I. 80km/h ale kontrolka svieti!?!Aj chlapík čo tie autá vozí zvonku/dal mi na auto 1 rok záruku!/mi vravel že ak tá chyba nabehne ešte raz tak mi vymení FAP filter,lebo aj podla mna je asi už tak zabitý že už ani nemôže prebehnúť reg čo som našiel aj v serv. manuale.Ale aj tak ešte pripúšťam aj možnosť že to môže byť aj tými kratšími trasami .Teraz som už v R nebol a chcem ísť až po vyčistení EGR ale chcem pozrieť aj iné servisy a zistiť čo si o tom myslia oni.Lebo nevidím význam v tom aby sa to iba vymazalo z PP.Buď sa vypáli filter na diagnostike alebo sa vymení/aj keď repas/ len nech sa to vyrieši.Ale musím povedať že ináč som s autom spokojný,miesta je dosť/ 4 deti/,len dotiahnuť do konca tú "maličkosť".
Zajtra sa chystám na EGR ventil potom dám vedieť.

stevpp

Poeet p?íspivku : 6
Location : Poprad
Registration date : 30. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  berko Thu Feb 10, 2011 4:24 pm

vypálit FAP na PC a maš asi vadne čidlo tlaku za FAPem ja za ně dal asi 6500kč,vypalováni doporučuji přes diag ve značkovém servisu někdy se musi vyměnit po vypáleni i olej,NEVĚŘ NIKOMU KDO TO ŘEKNE ŽE TI TO UDĚLA DOMA V GARÁŽI BUDEŠ POKUSNEJ KRALIK JAKO JÁ,kdybych jel hned do rendlu tak bych ušetřil asi 5000kč
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  Lazak Thu Feb 10, 2011 9:32 pm

88kW diesel má FAP? scratch

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  _Mickey_ Fri Feb 11, 2011 6:46 am

Nema ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty GRAND SCENIC 1,9 88kw 2007

Příspěvek  stevpp Fri Feb 11, 2011 10:39 am

EGR je čistý takže to bude FAP alebo niečo iné. V neznačkovom servisemi práve tiež vraveli že to môže byť to čidlo ale samozrejme že pôjdem do Renault servisu na reg. len tam ich to čidlo nenapadlo.
Ak mi potvrdili v dvoch servisoch že mám FAP tak ja neviem ,síce ja som ho ešte nehľadal ale žeby ma mali až za takého blbca?Však aj ten čo mi ho predal sa špecializuje na SCENIC a vravel že je s FAP.
SCENIC verzia JMGDD6 typ motora F9QK816 objem 1860 výkon 88 kw prevodovka 6 emisie 49II-03/EURO 4/
tolko tech.preukaz - babo raď...

stevpp

Poeet p?íspivku : 6
Location : Poprad
Registration date : 30. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  _Mickey_ Fri Feb 11, 2011 10:45 am

Tyjo, tak jestli to ma FAP, tak to cumim. Zatim jsem se vsude docetl a dozvedel, ze FAP ma akorat verze 96kW.
Ale muzeme se mylit...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 2 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru