Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

baterie

+32
Karlučo
mack3
kris
petr novy
maky
mistrli
PRADedaR
R-ježek
jirkaol
Popenec
Ruda
berko
placi414
edgu1
RGS
budulajs
popík
lenin2001
mkb
Lazak
nera738
Koci
hudy
MartinLM-SK
sali
jaris
svar
Grandík
d2d
palladin
vecino
mildaus
36 posters

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  R-ježek Wed Nov 05, 2014 6:39 pm

Bohužel krutá a drahá pravda Rolling Eyes
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  maky Wed Nov 05, 2014 7:44 pm

Ba syncí dnes sem v 6.00hod. ráno při jízdě do Prahy uprdával na značně sjetých ( 2mm vzorku) letních continentálkách, pěkně pomočíno ( spadlá rosa!!) ale 8 - 9 teplejch st. Pro jistotu sem na mostě přes Labe u Brandejsa vypnul tempomat a slevil na 130!!§, 140 mi přišlo dost!!, ale autí jelo jako sáňky a tak sem v obchodě zakoupil Exide Premium EA 760, 12V , 77 Ah. má býti vyrobena v 05/2014???? tak uvidíme, ale ta původní se asi zastyděla a maká jako pomatená!!! Tak ať nám to jezdí zadarmo!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  mistrli Wed Nov 05, 2014 7:51 pm

To je dobrá zpráva těch 9 let. Moje je zatím původní něco přes 7-let, tak by mohla ještě nějaký čas vydržet baterie - Stránka 4 388709 Chtěl jsem ji teď dopřát nějakou tu "omlazovací " kůru - nabíječka přes víkend, ale má to vůbec smysl když maká jako nová???
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  PRADedaR Wed Nov 05, 2014 8:07 pm

Zdar kluci, ono ti grandíci sou tak jako my ,jak se nám něco nezdá tak kšaa mě odešla loni  tak sem dal novou pak přišel mladý,že mu klekla ve fordu ,že skusí tu mou starou myslím baterku a co myslíte točí nebo netočí no přece točí jak o život pak přijde baterie - Stránka 4 519902 hodně baterie - Stránka 4 998869 a potom opravdu baterie - Stránka 4 109403
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  maky Thu Nov 20, 2014 11:20 am

Zdarec syncí, tak včera se opravdu naposled svezla původní baterie v mém mazlu a skutečně se odebrala do věčných lovišť po 9 letech a jednom měsíci dá se říci na den!! ale před odchodem musela dostat pár křísících zásahů a když sem včera ráno nenastartoval použil sem jako posilující zdroj tu novou a autí chytlo!!!, odjezdilo celý den a dnes sem bez pardónu vyjel, původní vyndal a namontoval novou Exide Exel 77Ah, 760 A., autí chytlo na první pootočení startéru!!, nechal vymazat závadu ruční brzdy ( opravdu souvisela s nízkým napětím!!), a mazlík vykročil do dalších spokojených let užívání!!! S pozdravem "Ať nám to jezdí zadarmo!!!"
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  petr novy Fri Nov 21, 2014 7:06 pm

ahoj..souhlasím, že slabá baterie je prevít...mě takhle minulý rok auto zcela znepojíznila, když se vinou nízkého napětí zbláznil elektrický zámek řízení, ve kterém je ještě navíc imobilizer..takže rozebrat zámek a znovu sesadit..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  kris Fri Mar 13, 2015 6:21 am

Tak vcera som vymenil baterku po 5 rokoch,slúzila do pohody Crying or Very sad (Energizer),ale v poslednej dobe ,uz to po dlhšom státi alebo otvorených dverí bez nastartovaného motora veru islo točiť dlhšie.Navyse sa my objavila hlaska Servic+P (aj ked ručná funguje v pohode) ,po diagnostike vyhodilo chybu nízké napatie.
Teraz je tam BOSCH Silver S4 74Ah 680A.. Laughing Dúfam,ze aj táto poslúzi aspon 5 rôčikov ,bez vacsích problémov. klop-klop Very Happy

Scenic II 1,9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  mack3 Fri Mar 13, 2015 6:58 pm

Já měnil minulý týden.Ještě tam byla originál Varta Renault.Bez měsíce vydržela 8 let.Teď Varta 74 Ah
mack3
mack3

Poeet p?íspivku : 9
Location : Teplice v Čechách
Registration date : 23. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  mistrli Mon Jan 04, 2016 4:56 pm

Tak jsem dnes prohrál psychologickou válku s mou baterii. Přes víkend při startování (šlo velmi ztuha) se ozvalo pípnutí pak STOP na displeji a motor sice naskočil, ale jen tak tak. Dal jsem na nabiječku a dnes při odjezdu z práce to taky točilo jen tak tak (venku -14°C). Nevydržel jsem tedy a zakoupil VARTA SILVER Dynamic 12V, 74Ah, 750A, pravá E38 za 2239kč. Doma nyní vyměnil a ...opravdu je to poznat Very Happy . Původní VARTA byla z 7.12.2006 => takže 9let a 1 měsíc
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  Karlučo Sun Sep 04, 2016 8:46 am

Nazdar kluci. Popisu problémy ze startovním. Sednu do auta, vlozim kartu, seslapnu spojku, zmacknu start,žhaví to, startér ma snahu ale jen se prevaluje. Pustim spojku,startér se přestane prevalovat,naskočil radio, ventilátor. Znovu zmáčknutí spojku, zmacknu start a normálně to nastartuje. Žádné neobvyklé hlášky to neukazuje. Napětí baterky v klidu 12.4V,při startování pokles na 10.8V, při nastartovanem motoru 14.5V. Zatím se mi nepodařilo změřit baterku když se startér jen tak prevaloval. Stáří baterky neznámé, výrobce neznámý. Kontrolní oko na baterce ukazuje ze je OK. Může byt baterka v pánu nebo je to něco jiného?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  vykypetr Sun Sep 04, 2016 3:34 pm

Zdravím
Měl jsem ten samý problém a byla baterie KO nedržela kapacitu. Napětí pohoda ale po změření měla kapacitu sotva poloviční. Kopena nová a je po problému.

vykypetr

Poeet p?íspivku : 37
Age : 49
Location : Rakovník
Registration date : 11. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  Karlučo Sun Sep 04, 2016 3:39 pm

Jako úplně stejný problém? Při prvním startování se startér jen převálcoval a při druhem točil bez problémů? Přijde mi to takový divný. Vždyť když je baterky kaput tak startér prevaluje porad a ne jak u mne.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  vykypetr Sun Sep 04, 2016 3:59 pm

No mě to dělalo že převalil tak asi 2x a konec chvilku jsem to nechal a pak to naskočilo a asi do týdne už ani to baterka napětí pohoda. Pro jistotu jsem ji nechal nabít přes noc a stejně už nic neudělala. Start přes kabel a hurá pro novou do servisu a po změření měla polovinu kapacity stáří asi 5 let.Já mám ale benzín tak nevim jak to funguje u nafty.

vykypetr

Poeet p?íspivku : 37
Age : 49
Location : Rakovník
Registration date : 11. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  maky Sun Sep 04, 2016 4:03 pm

Karlučo, to co popisuješ vypadí na zasrané nebo volné kontakty, chtělo by to aby ti někdo zastratoval a ty poslouchej kde to bude prskat, nebo to vem od baterky očistit, nakonzervovat dotáhnout a hlavně také ukostření motoru !!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  Karlučo Sun Sep 04, 2016 4:24 pm

Taky si říkám ze spis kontakty. Něco jsem zkontroloval a našel jsem minusovej kabel který vede od baterky a konci na kostricim místě prevodovky. Ten je veden tak blbe,ze se krizi s plusovym kabelem na startéru. Samozřejmě plusovej ma prodřenou izolaci a med je dost zkorodovana. Mohlo by to být ono ale nejsem si jistý.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  Karlučo Tue Sep 13, 2016 3:34 pm

Takže žádná slabá baterka,žádný špatný kontakt ale startér odešel do uhlíkového nebe. Dnes už při startování cvakla cívka a nic. Startér jsem vymontoval (mimochodem přístup úplně na kkt) a jsou doslova uhořelé uhlíky a zavitovy zkrat na rotoru.Starter neopravitelný, takže novy za 3600 nebo pouzitý 1200.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  R-ježek Wed Sep 14, 2016 7:14 pm

Tak to je škoda, upřímnou soustrast. Hlavně že už víš co tomu je. baterie - Stránka 4 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  svar Wed Sep 14, 2016 8:51 pm

Karlučo napsal:Takže žádná slabá baterka,žádný špatný kontakt ale startér odešel do uhlíkového nebe. Dnes už při startování cvakla cívka a nic. Startér jsem vymontoval (mimochodem přístup úplně na kkt) a jsou doslova uhořelé uhlíky a zavitovy zkrat na rotoru.Starter neopravitelný, takže novy za 3600 nebo pouzitý 1200.
Dají se sehnat repasy. Vypadá jak nový, akorát některý díly jsou použitý. U starteru bývá tak 80% dílů nových, budou chtít starý díl zpět a cena bývá zajímavá.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  Karlučo Thu Sep 15, 2016 6:11 am

Ano ty o těch repasech vím. Jenže zrovna na 1.5 jsem nebyl schopen sehnat. Ostatní motorizace byli bezproblémů.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  R-ježek Thu Jan 19, 2017 1:36 pm

Nazdar pánové, dnes mám den blbec. Zkoumám jak odstranit hlášku chyba parkovací brzdy, prostříknu i konektor od park.brzdy přímo na motorku brzdy a klekne mi baterie? baterie - Stránka 4 519902 Opravdu po necelých třech letech nejspíš K.O. Naměřil jsem pouhých 9,3V. Fakt super. Teď zjistit proč. Může to být třeba že jsem zatahoval a povoloval brzdu bez motoru? Že by přetížení? baterie - Stránka 4 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  svar Sat Jan 21, 2017 8:59 am

Dej jí ještě šanci, zkus ji nabít a uvidíš, jak se bude chovat. Může to být momentální stav.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  R-ježek Sat Jan 21, 2017 11:42 am

Tak s baterií je amen,po kontrole u baterkáře jí dalo zabrat to věcné startování a krátké trasy po městě.Ikdyž ji nabiju, neni jisté kolikrát bude schopná nastartovat. A to jsem měl VARTA Silver Dynamic 74ah a 750a. Tato se prý po startování dobije zpátky na plno po cca 15 - 20 minutách a logicky mi z toho vyplývá, že se jen vybijela a na pořádné nabití neměla chuderka čas. Ty popojíždění po městě, 8 minut atd je fakt naprd. Už se pomalu poohlížím po benzínové verzi granda a mladší rok. Ale ještě chvíli musi Renda vydržet. baterie - Stránka 4 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  svar Sat Jan 21, 2017 6:46 pm

Varta mi taky vydržela jenom slabý čtyři roky a chytla náhlou smrt. Není to určitě o naftě nebo benzínu, spíš svícení všema žárovkama- denní svícení. tam je citelný rozdíl v odběru a náročnosti na dobíjení.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  Ivan Wed Jan 25, 2017 6:11 pm

Ahojte

dnes výmena origo za Varta blue 74ah
origo vydržala 9rokov a dva týždne

ivan

Ivan

Poeet p?íspivku : 20
Location : Rohožník
Registration date : 08. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  MacaC Sat Nov 10, 2018 11:55 am

Ahoj též se přidám - včera klekla moje stará baterie, sice pomohli ještě kabely takže do práce a z práce sem odjel ale nabití přes noc ani prd.... měření ukázalo 9,5V. Tak jsem zatnul zuby a protože auto je třeba vysolil 2900 za Vartu 64AH 540A. Uvidíme jak dlouho vydrží. Twl ty marže v těch kamenných obchodech mi serou.... koupit to přes net tak je to i s dopravou podstatně levnější. Ale co se dá dělat.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

baterie - Stránka 4 Empty Re: baterie

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru