Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Držák (naviják) na rezervní kolo

+37
Vratik
wow
Niecze
deif
Memphis
loonn
Karlučo
R-ježek
sali
MacaC
pepek
piggy
pokemon1
dudu0
pet123
martin.kazik
_Mickey_
Mamut
ravachol
Hynek
vecino
bambinot
ScenicNoir
berko
mildaus
pirduch
brňák
xxmirek
Káča + Míra
Kopy
Frodo
Ruda
jaris
svar
pepabor
Lazak
hudy
41 posters

Strana 6 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Karlučo Mon Sep 22, 2014 8:05 am

Dobrá cena...
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Memphis Mon Sep 22, 2014 9:49 am

no koukám že jsem tu cenu dal opravdu dobrou Smile

Memphis

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 22. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty naviják rezerva grand scenic

Příspěvek  deif Sun Oct 12, 2014 11:22 pm

svar napsal:
pepabor napsal:Zdary řešim problem s přidělánim kola jde ten navják i do 7mistneho granta? Ta rezerva se tam vejde klasická?Zatim dik "pepabor"
Je to odzkoušený v 7 místném a funguje s plnohodnotnou rezervou. Jezdím tak už rok a zatím pohoda, sundavám ji akorát když měním kola na období (léto- zima). bounce

ahoj Svare Mám na Tebe prosbu. Sháním naviják na granda na rezervu a dočetl jsem se že umíš vyrobit. Dalo by se zaslat poštou ? A jaká by byla cena ? Jsem kousek od Prahy. Můj tel je : 724 280 620

moc díky za pomoc a ochotu, dej mi prosím vědět jestli pomůžeš. Stačí sms zavolám Ti, nebo napiš mail.

deif

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 12. 10. 14

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Karlučo Sun Nov 15, 2015 9:27 am

dudu0 napsal:
MacaC napsal:Mohl bys přiblížit co přesně jsi musel upravit? Pod pojmem trochu si každý představí něco jiného  Very Happy  díky
Navarit jekl a provrtat. a udelat vymezovaci krouzek treba ze silonu vnitrni prumer jako stredova dira kola a venkovni treba 90mm. a sirka 30mm. pristi tyden budu delat jeden tatovi, tak se kdyztak pokusim poslat fotky.

Nazdarek. K čemu ten vymezovaci kroužek?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Karlučo Fri Feb 19, 2016 10:14 am

pepek napsal:Ahoj všem
Pořídil jsem také granda zatím spokojenost ale ta rezerva je hruza . Sháním originál je to ale nemožné . Proto se chci zeptat zda někdo nezkoušel předělat to ze šarana .
Dík pepek
Taky jsem hledal naviják az jsem koupil od konkurence. Konkrétně Alhambra/ Sharan. Naviják jako takový pasovat nebude ani po úpravě ale da se z něho použít ten mechanizmus. A po menším dolaďování na origo je funkční. Ono totiž ten mechanizmus je úplně stejný.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Niecze Sun Apr 17, 2016 10:29 am

hudy napsal:Sháním držák (naviják) na rezervní kolo na Grand Scenic. U Renaultu je to cislo dilu 8200214062.

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Snavijakem
 má prosím niekto nejaký plánik  + rozmery na takýto originálny diel  ?  my tiež nemáme kde dať rezervu , a  na technickej kontrole nás  za to upozornili , že by bolo dobré mať aj rezervu . vďaka za skoré odpovede.  respektívne či niekto neskúšal tento naviják robiť aj doma poprípade nejaký domácej výroby aby sa napr. rezerva nestratila alebo nezašpinila.
Niecze
Niecze

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 17. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Svar

Příspěvek  Niecze Wed Apr 20, 2016 10:02 am

svar nedajú sa mi písať SS Crying or Very sad odkaz na admina alebo moderátorov prečo sa nedajú písať SS novým členom ? poprosím vysvetlenie .
Niecze
Niecze

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 17. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  svar Wed Apr 20, 2016 12:39 pm

Zkus si vymazat schránku
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Niecze Thu Apr 21, 2016 4:20 pm

že ma to skorej nenapadlo , v profile mám uvedený aj mail , stačí skopírovať a poslať správu .
Niecze
Niecze

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 17. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Niecze Fri Apr 22, 2016 7:35 pm

Vďaka prišli mi tie fotky .
Niecze
Niecze

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 17. 04. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Tue Nov 15, 2016 11:00 pm

Zdravím. Stal jsem se před týdnem hrdým majitelem Granda a při prohlídce a poté i na těchto stránkách jsem zjistil že mi schází držák rezervy a rezerva jako taková. Musím přiznat, že je tady tento problém pěkně popsaný i s jeho řešením. Na internetu jsem našel několik navijáků na prodej, ale podle fotek mi připadají, že mají už životnost za sebou. Mohl bych požádat Svara o zaslání fotodokumentace a případně cenu navijáku. Děkuj Karel
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Sun Jan 08, 2017 12:44 pm

Zdravím. Tak mě napadlo. Co takhle nahradit držák rezervy, nerezovou závitovou tyčí dostatečného průměru. U předchozího Scenica 1, jsem rezervu vyndaval jen na technické ( protože tam byl číslo kasle, které chtěli vidět ), ale jinak jsem rezervu nikdy nepotřeboval. Přidělám tedy rezervu závitovkou a do kufru přibalím potřebné klíče a montérky. Případně občas zkontroluji jestli se mi nepovolujou matice na závitovce, abych rezervu neztratil. :-)
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Sun Jan 08, 2017 8:21 pm

Tak mi napadlo v souvislosti s poznámkou karloscz. o kontrole utažení matic.... zdali pak jste si hoši co máte origo držáky rezervy a máte osazenou plnohodnotnou rezervu, upravili pojistku proti upadnutí rezervy při přetržení lanka ?????? Mám na mysli tu plechovou podložku která se zaklesne za háček zajištění při navinutí rezervy...  Můj dotaz vychází ze zjištění, že výška úzké rezervy je od vnější hrany otvoru pro náboj kola k rovině vnitřní plochy pláště ( položím kolo na zem vnitřní stranou  a měřím výšku od země k té hraně otvoru náboje) je 115 mm, zatímco u plechového plnohodnotného disku je to 170 mm. u hliníku jsem to neměřil, páč ho mám na autě a změřím to až najaře budu přezouvat.


Naposledy upravil maky dne Tue Jan 10, 2017 9:48 am, celkově upraveno 1 krát
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  R-ježek Tue Jan 10, 2017 9:22 am

Ahoj Maky, pěkně jsi mne vyděsil. Já mám montovaný doma u Svara udělaný navijak a tam nic není. Ale budu věřit železu a ocelovému lanku a preciznosti Svara Very Happy Zatím drží jak bejk. rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Tue Jan 10, 2017 9:37 am

No Rudlo my co máme samo domo tak se nás to netýká !!!! to jen u origo jak píšu !!! tam je možnost zacuchání lanka v půlce návinu a pak může dojít k uvolnění a rezerva leží na zemi !!! my navíjíme na trubku a lanko má prům. 6mm, ( teda moje , nevím jak svar) a protože se navíjí na prům, 6cm tak nehrozí přetržení. No a proti samovolnému vytočení brání šnekový převod. ( je samosvorný !!!) mám na autě 5 let a nehlo se ano o z kuldy chlup...
Když se podíváte na obrázek nahoře, je tam pěkně vidět na konci lanka ten zajišťovací talířek který automaticky zapadne při navinutí lanka za tu západku kterou otevírá klíč při točení s navíjecím šroubem, a brání spadnutí rezervy ( pozor naopak při spouštění rezervy musí být stisknuká dolů ať již klíčem na spuštění, nebo šroubovákem , při této práci pak dochází nejčastěji k zašmodrchání lanka v bubínku) doufám, že sem to nepopsal moc zmateně...
[IMG]https://2img.net/h/oi65.tinypic.com/1603284.jpg[/I origo naviják
[IMG]https://2img.net/h/oi63.tinypic.com/9sc577.jpg[/IM moje samodomo
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  wow Fri Apr 21, 2017 3:54 pm

Dnes mám na svém Grand Scenicu III rezervu pod podlahou. Velké DÍK SVAR, bez něj by to nebylo.
Naviják je z Espace IV.
wow
wow

Poeet p?íspivku : 1
Location : Brno,Zlín.
Registration date : 21. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Fri Apr 21, 2017 6:16 pm

1. nemám držák rezervy a zkoušel jsem rezervu přiložit do prostoru pod autem kde má být - zjistil jsem že otvor v podlaze nesměřuje do středu rezervy. Je to normální ?
2. Ten celkový mechanizmus se tam vejde i když se sklopí sedačka ?
Děkuji za zkušenosti
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Karlučo Fri Apr 21, 2017 6:24 pm

1. Ano
2. Jaká sedačka?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Fri Apr 21, 2017 9:14 pm

Milej Karlosi, ten otvor je pro hlavu čepu kterým se otáčí navíjecím bubínkem a je tudíž mimo střed kola, střed kola je mezi těmi dvěma 8čkama šroubama co jsou u sebe proti nim pak je ten jeden jako stranou ale v ose. Jestli pod podlahou nemáš v místě kam patří rezerva, pak tam nemáš ani nosný rám navijáku rezervy.. No a naviják je přišroubovaný na těchto 3 šroubech zespoda pod podlahou a je schovaný v rezervě, tudíž se sedačkou nemá nic společnýho, akorát při spouštění rezervy musíš tuto sedačku postavit do normální polohy ( na sezení!), no prohlídni si ty výše uvedené fotky a pak se podívej zespoda pod kufr.. Jo a kdyby měl někdo zájem, mám 4 plechové disky 16", 4x šroub.na sceniky a megany po 400kč. kus
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Sat Apr 22, 2017 5:31 pm

Maky, díky. Pod autem jsem už ležel několikrát, ale mám tam jen ty 3 šrouby, které mají ten mechanizmus držet.
http://www.rajce.net/f1157452120
Teprve z tvé odpovědi jsem ale pochopil jak to celé funguje. Díky
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Wed Aug 30, 2017 5:47 pm

Konečně si mohu oddychnout. Po cca roce jsem sehnal naviják. Je trochu rezavej a musím vyměnit lanko, ale to je už prkotina.
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Wed Aug 30, 2017 6:55 pm

No Karlosi moc si nevyskakuj... postup opravy je tu popsán a hlavně nezapomeň rozebítŕat opatrně aby se ti to celý nerozeběhlo než si stačíš prohlídnout kam co patří a hlavně si dej bacha až budeš odbrušovat ty čepy tak je chlaď je na nich navlíknutej ten obal navijáku a je to termoplast !!!! Ale díky tomu co sem to opravoval pro dceru, tak je to tu myslím dost dobře popsaný!! hlavně se neprď s těmi čepy a kup si rovnou ty imbus šrouby ja píši a samosvorny matky, a ty čepy si přichytni k tomu tělesu navijáku, budeš mít o ruce navíc při skládání ježka v kleci!!!! lanko pak nesmí být silnější 3 mmilimetrů !!! nevešlo by se do bubínku !!! No a pevné nervy !!
https://grandscenic.forumczech.com/t1636-oprava-navijaku-rezervy
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Thu Aug 31, 2017 12:47 pm

Díky maky. Abych se přiznal - tak jsem si příspěvku o opravě navijáku nevšimnul, takže ještě jednou díky.
A jak je to tedy s plnohodnotnou rezervou - unese jí naviják ?
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Thu Aug 31, 2017 5:32 pm

Další postřeh - myslel jsem si že klíč na práci s navijákem je stejný jako šrouby pneumatik, ale ono ne. Na kolech mám 17 šrouby a naviják má 19. Hmmm
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Thu Aug 31, 2017 7:02 pm

Trojka lanko unese i slona, ale já jsem tam dal dceři na III. granda užovku, měl to s navijákem z výroby, a je šetřílek a plohodnotnou rezervu zatím nehodlá kupovat ( teda ten 5x 113,4 disk) problém je v tom, že pokud navineš užovku, tak ti ta miska zaskočí za ten háček na pojistce a to unese tu rezervu pokud se ti špatně navine lanko a pak by se ( viz major - někdy na drncáku uvolnilo a rezerva by mohla spadnout...zatím nikdo nepopsal, že by se něco takového stalo, ale v noci sem jednou nemohl spát a bloumal po možnostech toho navijáku a druhý den změři a došel sem k tomu, že na plnohodnotnou rezervu by to nemělo zaklapnout, no a k tomu klíči ???? je to jasný jsou šrouby 17, a 19 ctky ale na navijácích to nikdo neřeší !!!! dceři zrovna klíč na kola pasuje ale tou delší stranou ( na krátké má klíč na kolové šrouby a delší straně na ten naviják...my co máme samo domo tak to máme jak se to hodí, já např sem to neřešil a mám tam 4hran... a vozím sadu golovku, také elektrickej klíč na kolové šrouby ale ten to neutáhne jede na rázy a tak to vžda udělá bzzz bác bác a zase bzzz, no prostě očima ( žert - klíčem) tu rezervu spustím rychleji než elektrikou
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

rezerva - Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 6 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru