Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Makyho sloupec

+13
hudy
lantra
petr novy
PRADedaR
svar
Pule
Jirin_CZ
berko
mildaus
_Mickey_
Popenec
Koci
Lazak
17 posters

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  R-ježek Fri Nov 20, 2020 12:15 pm

Tak ať to zase pěkně jezdí a nic se netento. Mne čeká olej v sobotu tak se těším. Trochu tělocviku k zemi, vztyk plížením nazad a vpřed, jak by byla fajn rampa, díra nebo dílenský zvedák. Tak musí stačit hever a špalky pod kola. Udělal jsem si ale radost a nemusím už mlátit do kliky od dveří a koupil si za 76,- na eBay čtyřhran 8x8 na golu. To bude paráda. Makyho sloupec - Stránka 10 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  maky Fri Nov 20, 2020 12:22 pm

Jo já na to používám kličku od soustruhu !! a na zvedání jsem si koupil v Peny nájezdový rampy za 5oo kč. ale i tak se svými 125 kilíčky je to naprd.. tak ať se dílo daří !!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  sali Fri Nov 20, 2020 12:24 pm

Tak už jenom držet palce aby si těsnění pod hlavou neřeklo že už toho má taky dost a bude ti auti dobře sloužit.
Hoj Sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  maky Fri Nov 20, 2020 1:20 pm

No nerad bych byl abys měl taky pravdu, ale páč olej byl čený bez emulse, tak snad se to nehlo, vodu jsem dolejval co 10 km a vždy byla alespoň v nádržce, akorát ta první chvíle mohla být na hraně, než jsem zastavil, počkal 20 minut a pak dolil asi 4 litry ?? ale proč to takto prasklo netuším... na druhou stranu15 let ?? Tak držím palce všem
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  svar Fri Nov 20, 2020 3:13 pm

Ano, měl jsem pravdu, protože už na několika autech na dílně byla tato naprosto stejná závada. Prostě ten plast je uštván léty a kilometry a prostě křehne a prdne. Ještě je další místo, vývod z vodní pumpy, ale to se dělá dost blbě. Tam taky ulítne kus osazení na trubce a gumička sjede. Navíc se ty trubky dost blbě scháním. Tak ať jezdíš v pohodě.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  R-ježek Fri Nov 20, 2020 5:52 pm

Chlapi a kolik máte najeto když to tak praská? Já mám teď 188 tis. a rok 2006, tak doufám, že si nemám rovnou shánět nový termostat nebo trubky. Shocked
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  svar Fri Nov 20, 2020 6:43 pm

Nebudu tě strašit, ale asi jsi v ohrožené skupině, auta měly najetý od 170 do 215 000. To bylo asi u 5 aut. A kolik jich jezdí? Ale není to pravidlo. Třeba budeš vyjímka. Doufej. Mám na takový srandy asi štěstí. Co se nikomu nestalo, to jsem dělal, buď na svým nebo na cizím. Někteří majitelé mě podezírali, že se na jejich autech opravdu děcka učí a závady jim umělé vytvářím.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  maky Fri Nov 20, 2020 7:22 pm

No Rudlo já mám 15 let přesně a najeto 278000... No ale taky jsem si všimnul, že se mi trhá guma horní uložení levého tlumiče, přes to, že jsem ho dal loni nový !!! asi zkouší mou trpělivost !!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  R-ježek Fri Nov 20, 2020 10:54 pm

svar napsal:Nebudu tě strašit, ale asi jsi v ohrožené skupině, auta měly najetý od 170 do 215 000. To bylo asi u 5 aut. A kolik jich jezdí? Ale není to pravidlo. Třeba budeš vyjímka. Doufej. Mám na takový srandy asi štěstí. Co se nikomu nestalo, to jsem dělal, buď na svým nebo na cizím. Někteří majitelé mě podezírali, že se na jejich autech opravdu děcka učí a závady jim umělé vytvářím.

Tak to je hustý. Ale když se to dá opravit a nenechá to člověka někde v horách nebo na dálnici tak asi dobrý. Pomalu Rendovi vyhrožuji, že ještě jedno STK a dost ale nemám to ❤ se ho zbavit. Je do držák a i v rodině je oblíbený. Ale pokukuji po G.Espace 2012 ale asi už je to promarněný sen. Je to už staré za ty prachy. Renda bude než klekne.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  R-ježek Fri Nov 20, 2020 10:55 pm

Maky to už je pěkný lán cest. A stále drží a vypadá k světu. Je to o tom, jak se o to člověk stará . Tak to mam ještě co najet 😁
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  maky Sat Nov 21, 2020 8:24 am

No Rudo, ono pozor, ten prasklý termostat je docela stop ! závada, auto bez vody a za pár kiláků máš těsnění pod hlavou  propálený a zapečený písty, zadřený motor a odjezd na podvalu na vrakáč... Já měl ( teda aspoň doufám ) kliku, že jsem hned jak začal jít studený vzduch věděl, že je zle a na prní pumpě zastavil.. A ještě větší klika byla, že to jen prýštilo a neblilo... No a to, že jsem s tím při dolévání vody dojel domů, byl vysloveně hazard !!! Spávně to mělo jít na podval, nebo alespoň na tyč, popř. lano,. ale jeď 90 kiláků po okreskách na laně, když při hodně opatrnosti a líbání božskych nohou to risknout po dálnici na vlastní pohon... ... no měl jsem štěstí a snad se to už dál neposere .. No a k té chvále mého mazla, tak jen ze třetiny, 70 procent je kvalita z výroby... jasný, že slušný zacházení atd. a těch kiláků si myslím , že je také alespoň o min. 50tis. více a když jsem to koupil, tak servisky byla prázdná až na první záručku v Belgii, a pak už nic jen na tacháči 117500km ! ( jasný na 120 hned rozvody... ) ale jinak jsem s tím spokojený.. a jiny asi nechi, ano nikdy neříkej nikdy, ale dneska za 220 tisíc kč, nic podobnýho 4 roky starýho a se 120 tisícema nekoupíš !!! To, že jsem hned musel dělat rozvody, koupit plecháče a zimní pneu, za dva roky leťáky tak to už je jen nutnost pro zachování pohody při jízdě..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  svar Thu Nov 26, 2020 10:58 pm

Včera jsem měl případ úniku vody a byla to gumička na trubce od vodní pumpy.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  R-ježek Thu Nov 26, 2020 11:07 pm

svar napsal:Včera jsem měl případ úniku vody a byla to gumička na trubce od vodní pumpy.

A to může nastat kdy a proč? Špatně dělané rozvody nebo nedodržení termínu nebo kilometry?
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  svar Fri Nov 27, 2020 6:29 am

Je to věc materiálu a času. Byla tam rozpadlá gumička- O kroužek.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  maky Mon Aug 09, 2021 10:32 am

Zdarec syncí, tak na téma prasklý termostat, už snad bude jen dobře, od závady jsem najel 3,5t. km a zatím vše ok, teda voda se neztrácí, olej stále pěkně černý a neubejvá, ale... Teď jsem si všiml při montáži kol od Jirky Chalupskýho, že na pravém předním je vůle do stran, a na 99 % je v háji to pouzdro na řízení jak je zde popisováno, akorát už zmizely fotky a ještě bych prosil autora zda by neuvedl od koho to futro kupoval a za kolik ( našel jsem ho za nehorázných 450 - 880 kč !!), a k lepšímu se se mnou rozloučila spojka ( 280 tis.km !!) , tak příští týden na servis a výměna, má někdo nějakou pofoukávačku na bebí a kapesník na mé slzy ??? Díéky za účast kamarádi.. Na sraz tím pádem už jsem zapomněl..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  svar Mon Aug 09, 2021 12:04 pm

Třeba http://www.auto-francie.cz/p/pouzdro-mechanizmu-rizeni-renault-megane-2-scenic-2-grand-scenic-2-8200463517 možná najdeš i levnější podle OE čísla. Dal jsem to, protože vím, že ho nabízí.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  maky Mon Aug 09, 2021 1:00 pm

jojo, už jsem je všechny projel, ba i slováky , tam je daleko nejlevnější za 250 kč, ale zase kurevský poštovný !! Tento jak je na obrázku navíc nemá jakési 2 O kroužky jako ostatní ??
https://ceskedily.cz/opravna-sada-prevodka-rizeni-febest-set006
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Makyho sloupec - Stránka 10 Empty Re: Makyho sloupec

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru