Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olej

+33
MacaC
Pule
PRADedaR
Sedli
Karlučo
pepamarek
maky
pepabor
Hynek
monas.cz
lukas48
Kopy
berko
Nomed
Vacekzl
nera738
jaris
Popenec
svar
Ruda
ScenicNoir
vecino
bambinot
Grandík
MartinLM-SK
pirduch
gazer
medabeda
hallda & hallyna
Frodo
xxmirek
sali
Lazak
37 posters

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  medabeda Thu May 21, 2009 7:32 am

vecino napsal:Jaký příparavky se používají na ten výplach po vypuštění starýho oleje (než se nalije ten nový) ?
Třeba http://www.oleje-eshop.cz/Prisady/Do-maziv/4002-GOLD-EAGLE-Vyplach-motoru-MF32-.html
Nebo http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/9-1-Aditiva-a-prisady
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  vecino Fri May 22, 2009 2:31 pm

S ohledem na poměr cena / výkon jsem si vybral Castrol Magnatec Diesel B4 5W-40. Díky všem za postřehy.

Olej - Stránka 2 Castrolmagnatecdieselb4.th
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  Ruda Fri May 22, 2009 6:20 pm

Castrol je dobrá volba, měl jsem přesně tento typ jak v Pažoutovi, tak i v Octávce. Výborný na start a rozjezd, maže hned. Díky tomu byla i úspora paliva - měřitelná.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  MartinLM-SK Tue May 26, 2009 12:51 pm

Tiež zaujímavé čítanie o motorových olejoch na : http://www.mojeauto.sk/e-shop/pomoc/olej-pomoc/
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  hudy Sun Jun 07, 2009 10:24 pm

Prosímtě, k čemu jsi potřeboval hasák a kladivo?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  MartinLM-SK Mon Jun 08, 2009 4:59 am

hudy napsal:Prosímtě, k čemu jsi potřeboval hasák a kladivo?

No predsa to je povinná výbava k môjmu špeciálnemu kľúču (kĺučke od dvier) na vypúšťaciu skrutku. Very Happy Ináč to s ňou nepovolíš. V každom obchode čo som sa pýtal majú len sady kľúčov na vypúšťanie oleja. Nebudem kupavať celú sadu, keď ja potrebujem na moje vozidlo len tú 8-ku. Tak som si takto pomohol. No už som si ju dal zohnať tak nabudúce to bude bez kladiva a hasáka. cheers
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  svar Mon Jun 08, 2009 5:04 am

Hasák a kladivo plně chápu. Hasák- páka ke čtyřhranu a kladivo na poklepání zátky k jejímu uvolnění Laughing . Nepoužívám akorát ten hasák, mám ohnutý čtyřhran. V lepším případě "vypouštím" olej odsávačkou bez demontáží spodku bounce
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  MartinLM-SK Mon Jun 08, 2009 5:10 am

svar napsal:Hasák a kladivo plně chápu. Hasák- páka ke čtyřhranu a kladivo na poklepání zátky k jejímu uvolnění Laughing . Nepoužívám akorát ten hasák, mám ohnutý čtyřhran. V lepším případě "vypouštím" olej odsávačkou bez demontáží spodku bounce

Presne tak. Vďaka za tie naše zlaté české a slovenské ručičky, ktoré si dokážu poradiť v každej situácií. cheers
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  svar Mon Jun 08, 2009 6:43 am

Takže jsem čerstvě po výměně oleje a rozvodů. Olej Cartechnik 5W- 40, filtr Bosch, rozvody Conti tech, včetně vodní pumpy. Bohužel fotodokumentaci nemám, dělal to kolega, ale ústně vylíčím zážitky. Sprostý slova se nemůžou psát. lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  hudy Mon Jun 08, 2009 7:15 am

tak mě napadlo, jestli by se ta zátka se čtyřhrannou dírou nedala nahradit zátkou s šestihrannou hlavou.

Ještě k té klice, u staré R19 jsem použil též starou kliku od dveří, ale bohužel se mi z ní stala vrtule.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  svar Mon Jun 08, 2009 8:03 am

hudy napsal:tak mě napadlo, jestli by se ta zátka se čtyřhrannou dírou nedala nahradit zátkou s šestihrannou hlavou.

Ještě k té klice, u staré R19 jsem použil též starou kliku od dveří, ale bohužel se mi z ní stala vrtule.
Určitě by se nahradit dala. Viděl bych dvě možnosti. 1. navařit matku na stávající zátku, 2. udělat celou zátku novou za 6-ti hranu.
Proti vrtuli je právě to kladivo- poklepeš a jde líp povolit- závity se částečně uvolní
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  MartinLM-SK Mon Jun 08, 2009 10:44 am

Tak teraz už aspoň vieš, že :

hudy napsal:Prosímtě, k čemu jsi potřeboval hasák a kladivo?

hudy napsal:jsem použil též starou kliku od dveří, ale bohužel se mi z ní stala vrtule.

aby si mohol ešte kľučku znova použiť do dvier Very Happy
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  vecino Wed Jun 24, 2009 5:29 am

medabeda napsal:
vecino napsal:Jaký příparavky se používají na ten výplach po vypuštění starýho oleje (než se nalije ten nový) ?
Třeba http://www.oleje-eshop.cz/Prisady/Do-maziv/4002-GOLD-EAGLE-Vyplach-motoru-MF32-.html
Nebo http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/9-1-Aditiva-a-prisady

Dnes po práci jdu na výměnu oleje ... ráno jsem do oleje nalil Valvoline engine flush a pak jel do práce - cca 5 km. Nevadí, že ten přípravek bude v oleji tak dlouho byť ve stojícím autě ?
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  medabeda Wed Jun 24, 2009 6:25 am

Vecino,výplach se dává jen na určitou dobu(3-15min.dle typu) a u vozidla bez zátěže tj.na volnoběh nechat klapat Twisted Evil .
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  vecino Wed Jun 24, 2009 6:34 am

A hrozí něco, když jsem to udělal jak jsem napsal ?
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  medabeda Wed Jun 24, 2009 7:15 am

Snad nic,ale příště čti návod Rolling Eyes jsou tam podstatný věty Twisted Evil .A pokud návod není v CZ tak nekupuj Cool motor je důležitá součást Laughing a nikdo ti pak nic nedá Twisted Evil .
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  vecino Thu Jun 25, 2009 12:14 pm

Vše proběhlo ok ... u některých přípravků píšou, že se má před výměnou oleje nalít připravek a najet 15km nebo nechat motor bězet naprázdno.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  MartinLM-SK Thu Jun 25, 2009 12:46 pm

Ja som si tiež kúpil prípravok na výplach motorového oleja. V návode prípravku bolo písané vliať, naštartovať, nechať bežať 15-20 min, nejazdiť autom, vypustiť. Nakoľko si myslím, že všetky tieto prípravky sú vyrobené na rovnakej báze pochybujem, že po vliati jedného sa jazdiť môže a po druhom to zakazujú. Ale o tom som písať nechcel. Predtým, ako som tam chcel prípravok vliať išiel som sa spýtať odborníkov aké s tým majú skúsenosti. Bol som v Renault servise, neznačkovom servise a u známeho kutila. Kupodivu u všetkých troch rovnaká odpoveď : ak tam bol takýto prípravok pridávaný do oleja pred každou výmenou netreba sa ničoho obávať, ak však predchádzajúci majiteľ nič také nepoužíval a len menil olej je riziko, že ak tam prípravok dám ja uvoľnený karbón môže zapchať kanáliky v motore. Tak som ho tam pre istotu nedal a je pekne odložený v polici.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Jul 07, 2009 1:16 pm

Pri výmene oleja som si zlomil mechanickú mierku. Vo viečku je mierka prichytená v kĺbe a dá sa od viečka pekne oddeliť. Zašiel som do servisu Renaultu, že si ten kúsok plastu kúpim. Načo však robiť veci jednoduchšie a lacnejšie, keď to ide aj naopak. V servise Vám predajú mierku, ale len s viečkom.
Objednávacie číslo na môj motor podľa čísla karosérie 8200807608, názov PLNIACA ZÁTKA, cena 29,19 €

Olej - Stránka 2 P1000725c.th Olej - Stránka 2 P1000726njp.th


Naposledy upravil MartinLM-SK dne Wed Jul 08, 2009 11:32 am, celkově upraveno 1 krát
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty kontrolka oleje

Příspěvek  hudy Tue Jul 07, 2009 10:19 pm

Tak jsem se taky dostal k výměně oleje svépomocí (pocitac uz asi 14 dni psal VIDANGE A REVOIR). Pro úplnost: olej ELF Evolution SXR 5w40 5l z www.superautodily.cz za 1171 Kč včetně poštovného, olej MANN W79 z Auto Kelly (prodejna v Pardubicích - jsem jel zrovna okolo) za 343 Kč a těsnění z Renault Freiberg, Praha 6 za 11 Kč.
Zarazila mě ale jedna věc, a to že vždycky když jsem u jiných aut po výměně nastartoval, nejakých pár sekund svítila kontrolka mazání, ale u Grandíka zhasnula i s ostatními hned jako při běžném startu. Tak doufám jen, že to je normální a děsím se zbytečně.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  MartinLM-SK Thu Nov 19, 2009 4:03 pm

Tak toto som si kúpil, aby som nemusel pri výmene oleja zas ako náhradu použíť starú kľučku od dvier.

Z jednej strany je 8 a z druhej 10.
Cena 6 €.
Adresa : http://stroje-naradie.sk/firmy/naradie/72/

Olej - Stránka 2 Knaolejovvpuste.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  Popenec Thu Nov 19, 2009 5:54 pm

Ahoj.
Za chvíli budu muset měnit olej v autě. Rád bych si koupil nějaký ten ELF (ještě nevím jaký), ale při poslední výměně mi v servisu nalily do auta tento http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=815. Můžu tam pak rovnou nalít ten ELF, nebo raději doporučujete zůstat u tohohle? A hned se zeptám jaký mám použít filtr. Mě tam dali nějaký moc velký, ale vím, že se tam dává jen takový čudlík malý. Je ten větší filtr lepší?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  svar Sun Nov 22, 2009 1:59 pm

Nejde ani tak o výrobce, jak o specifikace. Máš tam polosyntetiku (10W40), některý auta jezdí na plnou syntetiku (5W40). Nedoporučuje se měnit syntetiku za polo. I když některý články píšou, že oleje jsou dnes vyráběný na stejným základu
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  jaris Sun Nov 22, 2009 3:43 pm

HOY, tak tos mi zase nasadil brouka ! Udělal jsem to přesně jako Hudy, teda zatím vše nakoupil a na výměnu se chystám. Mám asi 12000 po poslední výměně. Tak jak je to vlastně s tou synt. a polosynt. ? Poslední olej tam mám 10W40. rabbit
P.S. akorát nemám těsnění pod vypouštěcí šroub. Je nutné ho měnit?
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  svar Sun Nov 22, 2009 7:11 pm

Syntetika má větší schopnost rozpouštět usazeniny v motoru. Proto se nedoporučuje dávat synt. hlavně po minerálu. Po polosynt. bych volil kratší interval první výměny a pak normální. To těsnění není nutný měnit při každým vyšroubování zátky, je měděný a něco vydrží. Já ho neměním vůbec, olej tahám odsávačkou Olej - Stránka 2 388709
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 2 Empty Re: Olej

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» olej
» OLEJ

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru