Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olej

+33
MacaC
Pule
PRADedaR
Sedli
Karlučo
pepamarek
maky
pepabor
Hynek
monas.cz
lukas48
Kopy
berko
Nomed
Vacekzl
nera738
jaris
Popenec
svar
Ruda
ScenicNoir
vecino
bambinot
Grandík
MartinLM-SK
pirduch
gazer
medabeda
hallda & hallyna
Frodo
xxmirek
sali
Lazak
37 posters

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  pepabor Thu Jul 14, 2011 5:11 pm

Ahoj tak jsem si ho taky objednal dnes dorazil zítra koupim filtry a o víkendu hura na výměnu.Dik za typ.
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  hudy Fri Jul 15, 2011 8:05 am

Tak zrovna před deseti minutama mi PPeLka doručila kanystřík oleje. Objednával jsem (už podruhé) odsud:
http://www.superautodily.cz/index.php?stranka=e-shop&kategorie=108&produkt=9601
(datum výroby 04/2011, takže žádnej roční ležák)
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Popenec Mon Mar 19, 2012 1:35 pm

Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Hynek Mon Mar 19, 2012 6:41 pm

Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Popenec Sun Apr 01, 2012 10:48 pm

Takže olej vyměněný... Dneska (už včera) byl asi fakt ten Apríl. Během výměny svítilo sluníčko, pršelo, sněžilo, foukal brutální vítr. Už jen ta bouřka chyběla a bylo by to asi tak všechno.

Jinak nejde mi do hlavy, že jsem vylil z auta necelé 3.5l oleje a to ho tam bylo do půlky měrky, ale nalil jsem tam 4 litry a je ho tam taky do půlky měrky scratch To je divné, ne? Musím se ale přiznat, že jsem zapomněl já magor na jednu důležitou věc. Při vypouštění jsem neodkroutil tu žlutou zátku na motoru Rolling Eyes Nechal jsem to sice cca. 1/2 hodiny odpouštět, ale i tak. A nejhorší je, že jsem si na to vzpomněl, když už jsem to měl dole zadeklované a nalil tam už 2 litry nového oleje.

Jinak ještě dotaz. Přišel kolega a smál se mi, že mám po cca. 12.500km (možná víc, nevím přesně) ten olej úplně černý. On když ho mění, tak ho má docela pěkný (prý skoro stejný jako když ho tam lil nový) To je nějaké divné, ne? To že je olej černý znamená, že odvedl svou práci dobře. Prý ten jeho olej není tak černý proto, že má motor v dobré kondici (Ford Focus Combi 1.8 Duratec r.v.1999 tuším, že má) Tak jak to sakra je? Nebo máme oba pravdu alespoň v něčem?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  maky Mon Apr 02, 2012 8:43 am

Takže popíčku, za 1/ při výměně oleje není až zase takový problém, že jsi nevyndal to žluté víčko s měrkou, žádný olej tam není, jinak vyteče sám a je to odvzdušněné přes sací potrubí, tudíž pokud byl motor ohřátý ( a to je důležité aby olej byl pěkně řidký a sebral sebou všechny usazeniny - teda skoro všechny), no a
za 2/ musíš si uvědomit, že část oleje asi 1/2 litru je v olejovém filtru, který musíš vyměnit také, proto ti ho vyteče o půl litru méně, a za 3/ kudy si tam ten nový olej lil??? když si měl to víčko na hrdle??? předpokládám, že si ho sundal a olej lil a že sis jenom vzpomněl, že si ho při vypouštění neměl vyndaný??? takto by se nic nedělo!!!, olej ti po nastartování ubyde ( naplní se filtr) a budeš muset zase dolít, no a za 4/ píšeš, že se ti směje kolega, že on při vypouštění má olej jako na řízky...... kecá, v každém motoru se usazují spálené části paliva které se smývají olejem a tak když vypustíš starý tak jsou v něm ty usazeniny a spálený parafín, ale né všechny vytečou , naleješ čerstvý olej a zase se rozpustí další usazeniny a olej je po pár kilometrech zase černý....ale proto tam je filtr, který ty části usazenin a špony ze tření součástek zachytí....ale ten drobný kal projde a není na závadu, teda už sem viděl olej v motoru a nebyl měněnej, snad 100 000km, jen dolejvanej bylo to jako vazelína, za studena netekl....tak se nenech hecovat a klídek...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Popenec Mon Apr 02, 2012 9:51 am

Díky za osvětu Maky, to jsem potřeboval vědět. Jinak s tím špuntem... jo vzpomněl jsem si až když jsem ho oddělal a naléval jsem tam nový olej Rolling Eyes Když je to odšpuntováné, tak to z toho prostě lépe teče, no.

Ještě jedna věc. Na netu jsem kupoval olejový filtr Mann a podle obrázku to měl být ten velký, ne ten čudlík, co se teď dává. No, velký filtr to není, ale on ten šmejd je ještě menší než ten čudlík, co jsem tam dával minulý rok Mad To mě poser záda... Kdo chce moc má ještě větší h...o Crying or Very sad

Foto:

Olej - Stránka 5 Dsc0099sb


Olej - Stránka 5 Dsc0100rw
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  maky Mon Apr 02, 2012 10:06 am

Protože olej měníš dříve než předepsaných 30 000km, prd se děje, tak to máš jako bonus, lepší se ti tam vešla ruka .... ale mám ještě jednu připomínku... protože si měnil olej, filtr, tak si asi měnil také vzduchový filtr, kabinový filtr a palivový fitr????? nebo nééé, a nezapomněl si také vyčistit to sítko ( dusič plamene) v odvětrání klikové skříně ????? to je ta hadice z bloku motoru a vede do sání..... nahoře je v té hadici takový kartáček ten je nutno vytáhnout a vyčistit....( teda já ho ještě na renckovi nevyndaval, ale u předchozích aut pravidelně při výměně vzduchového filtru)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  svar Mon Apr 02, 2012 12:37 pm

Makyho zpráva zpracovaná opět nejlépe, jak mohl. Akorát bych to doplnil. Ten posměváček kolega s tím najede kolik km? Pokud má nájezd 2000 za rok a pak mění olej, tak se nedivím, že je čistý. Pro změnu dnes kolega rozdělal felicii, sundal víko ventilů a hned měl na dílně exkurzi. To se hned tak nevidí, ve víku tolik karbonu, že tam byly otisky od vahadel Question
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Elf Evolution SXR 5W-40

Příspěvek  pepamarek Fri Apr 06, 2012 12:27 pm

Ahojte,

chystám se na výměnu oleje a jak sleduji tenhle topic, tak mi z toho vychází jako nejvhodnější výše jmenovaný olej.
Ale - praví se tam: "Benzínové a dieselové motory kromě motorů s částicovými filtry "
Poradíte mi prosím někdo, jestli ve svém autíčku částicový filtr mám či ne (tj. můžu/nemůžu ten olej použít)?
Mám Grand Scenic 2004 1,9dCi 88 kW, dovoz Belgie.
FYI - cenovým vítězem je http://www.autodily-prostejov.cz/motorove-oleje/elf-evolution-sxr-5w-40-5l.html

Díky, Pepa Marek
pepamarek
pepamarek

Poeet p?íspivku : 12
Age : 57
Location : okolí Brna
Registration date : 17. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  svar Fri Apr 06, 2012 3:11 pm

pepamarek napsal:Ahojte,

chystám se na výměnu oleje a jak sleduji tenhle topic, tak mi z toho vychází jako nejvhodnější výše jmenovaný olej.
Ale - praví se tam: "Benzínové a dieselové motory kromě motorů s částicovými filtry "
Poradíte mi prosím někdo, jestli ve svém autíčku částicový filtr mám či ne (tj. můžu/nemůžu ten olej použít)?
Mám Grand Scenic 2004 1,9dCi 88 kW, dovoz Belgie.
FYI - cenovým vítězem je http://www.autodily-prostejov.cz/motorove-oleje/elf-evolution-sxr-5w-40-5l.html

Díky, Pepa Marek
Nahni se pod auto a pokud výfukový potrubí vypadá těsně za motorem pod podlahou tak http://uloz.to/xP7kUrY/fap-jpg tak je tam. Pokud vypadá tak https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/694/fotografie0261y.jpg/ tak tam není. Zbytek se dočteš tu https://grandscenic.forumczech.com/t216-fap
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Popenec Mon Jul 09, 2012 4:39 pm

Asi jsem blb, ale může mi někdo říct, jak mám udělat, aby mi to zase ukázalo interval výměny oleje? Zbývalo mi ještě nějakých 12 500km do konce tzn. 0, ale nedávno mi naskočil obrázek klíče a píše mi to "Change oil soon" nebo tak nějak. Postup pro vymazání intervalu znám, ale k čemu mi to bude, když nevím, kolik jsem už doteď najel... Jinak už mi to tam svítí asi 2 měsíce Rolling Eyes
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  svar Mon Jul 09, 2012 6:35 pm

Asi ti skočil časový údaj výměny. Můžeš mít nastavený rok a pak to chce výměnu i když nemáš kilometry. Nech si to na diagnostice změnit
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Popenec Tue Jul 10, 2012 3:09 pm

Tak to je dobrý, no Rolling Eyes Na diagnostiku kálím. Prostě to jen smažu a bude. Olej vím kdy jsem měnil, tak tomu dám rok od poslední výměny a půjde ven. Mám to teď zajímavé s těma hláškama. Teď mi to píše, že nemám zapnuté automatické svícení, že bych měl vyměnit olej a ještě k tomu mi poslední týden pořád píská el. brzda se stopkou a žlutým trojůhelníkem. Brzdit to brzdí normálně a když se večer ochladí, tak už to nepíše. Asi se poněkud zbláznila elektronika z těch věčných třicítek... Rolling Eyes
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  maky Wed Jul 11, 2012 6:45 am

Céčé, popenec, já to vidím tak, že to tvoje autíčko normálně začalo žárlit, to není možný,.... že takto trojčí po tvé svatbě....jestli ty ho po nocích nezanedbáváš?????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Karlučo Tue Dec 18, 2012 3:01 pm

Zdar lidi. Mám GS II 1.5 dci.Budu měnit olej v motoru ale vůbec nevím jaký je tam ted. 5W-40 nebo 10W-40? Popřípade jakou znacku?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  mistrli Tue Dec 18, 2012 3:11 pm

Zdar,
už 4 roky liju do svého 1,5dCi toto : http://www.olejshop.cz/oleje/automobilove-oleje/p/motorovy-olej-elf-evolution-sxr-5w-40-5litru/ a měním co cca. 10-11 000 km
A maximální spokojenost . . .


Naposledy upravil mistrli dne Tue Dec 18, 2012 3:15 pm, celkově upraveno 2 krát
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  svar Tue Dec 18, 2012 3:11 pm

Ve velké většině mají tyto motory náplň 5W-40 ( plná syntetika). Na značce nezáleží, pokud nejsi zarytý fanda některé, důležitá je specifikace a deklarovaný nájezd km. Už jsem to tu někde psal, že mám olej 5W-40, deklarovaných 20 000 km, měním ho po 15 000 a zatím motor poslouchá. Ovšem každýho věc, jak a co udělá....
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Sedli Tue Dec 18, 2012 5:58 pm

Ahoj. Mám dotaz. Chci vyměnit olej - vždy měním po 15.000,-- až doposud v autorizovaném servise. Ale nechce se mě dávat zbytečně tolik peněz navíc, když mi jde jen o razítko v servisce. Takže jsem se rozhodl, že si olej vyměním sám a do autorizovaného pojedu až příště, tedy další zápis v servisce bude po 30.000,-- a to je vlastně dle doporučení Renaultu správně. Ale to nechci řešit. Zajímá mě, jaký máte názor kdybych tam nalil Castrol 5W40. 1,9 dCi 96kW bez FAP. Po celou dobu tam byl dávan od Renaultu ELF.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Sedli Wed Dec 19, 2012 3:48 pm

Chlapi, sakra - můžete mě napsat, jestli to tam můžu nalejt? Zejtra to má jít na výměnu.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  maky Thu Dec 20, 2012 6:05 am

Člověče sedli nezmatkuj, kilometr sem kilometr tam, prosím Tě přece na 15 000 pintlich nezastavíš uprostřed cesty a vyměníš olej a pak jedem dál..., ale zdali tam dáš, Castrol, nebo Elf, BP, a já nevím co ještě... je úplně jedno, hlavní je 5W40 a plná syntetika, teda může být i polosyntetika , ale to bych tam nedával!!!!rozdíl je pár korun a kvalita o řády výše! tak a pod auťák a makej, nezapomeň, než tam začneš lejt nový olej vyměnit olejový filtr!!!!!! a chtělo by to před vypuštěním oleje ohřát motor na provozní teplotu!!!!líp se to vypláchne.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  PRADedaR Fri Feb 08, 2013 2:28 pm

Zdar kluci,ráno kouknu pod motor a co tam vidím? no přece louži oleje volám servis přijel hned dolil olej,říká nastartuj a hned zdechni to v olejovém filtru byla díra prasklina tak 4 mm.čím to muže být?muže být na vině menší filtr?? scratch
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  maky Sat Feb 09, 2013 7:07 am

čauky dedoR, malý filtr jako velký filtr musí udržet stejný tlak oleje, to že se do menšího vejde míň oleje není důvod k jeho roztržení. To je způsobeno výrobní vadou!!!! byl při lisování nastřižen!!!!! jestli není poškozený od sundání a máš od něj účet tak ho reklamuj!!!! a dostaneš nový zadarmo!!! a když né děkuj bohu, že se ti neroztrhl při delší jízdě, než bys to zjistil tak by byl motor v limbu!!!!Jo a při reklamaci chtěj ještě zaplatit olej!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  PRADedaR Sat Feb 09, 2013 8:08 am

Zdar klucí,Maky dík za dobré slovo ale filtr už není tak smula. geek
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  maky Sat Feb 09, 2013 10:28 am

houby smůla dedoR mohl bejt taky není motor!!!!( teda nechci napsat to ošklivé slovo kde mohl být motor abych nebyl plísněn.)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Olej - Stránka 5 Empty Re: Olej

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» olej
» OLEJ

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru