Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tempomat

+30
petr novy
hop2286
vlada
R-ježek
pokemon1
Petr Gabriel
hudy
panda
vlkr
Akinor
Efendy
mkb
lenin2001
silanko
LubosM
rokvac
Děda
Kopy
mistrli
citron99
_Mickey_
xslide
maky
razziel76
Koci
svar
Hynek
KŇAF
Popenec
sali
34 posters

Strana 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Tempomat Empty Tempomat

Příspěvek  sali Mon Nov 09, 2009 8:55 pm

Podle Lazakova návodu jsem "úspěšně" namontoval tempomat

https://grandscenic.forumczech.com/interier-f11/tempomat-t59.htm?highlight=tempomat

Tempomat Schemadj

Tempomat Sdc10961

Tempomat Sdc10962

Tempomat Sdc10963j

Tempomat Sdc10967s

Tempomat Sdc10973v

Tempomat Sdc10974

Návod na dodatečnou montáž tempomatu do vozu Renault SCENIC II

Základním krokem k úspěchu je zjištění, jestli máme přípravu pro tempomat z výroby. Foto 4 Povolte dva TORX šrouby na spodní straně sloupku řízení. Uvolněte horní část plastu nad ovladači blikače a stěračů. Drží spolu se spodní částí pomocí 4 ks plastových západek, které najdete na zadní straně přepínače. Plastové obložení sloupku řízení drží na spodní polovině pouze na kovové sponě, kterou uvolníte lehkým tahem. V místě, kde bude po montáži originální otočný přepínač tempomat/omezovač, je nyní pouze záslepka, do které jsou přivedeny 3 kabely do bílého konektoru Foto 2 a na zadní straně komutátoru ( přepínače blikače) je v konektoru obsazena pozice pin 1 a 2 (označeny kroužkem na Foto 1). Pokud ano, máte přípravu pro tempomat a můžete pokračovat zakoupením origo přepínače v Renaultu obj. číslo 8200206738 kupoval jsem za cenu 1250,- vč.DPH.

Pokud máte v ruce přepínač, osadíte jej tlačítky podle chuti nebo toho, co máte po ruce.
K tlačítkům budete potřebovat ještě 4ks rezistorů o hodnotách
270 pro +, 100 pro -, 900 pro R, 3,9 pro 0. viz schema zapojení
2 kabely o délce cca 10 cm, smršťovací bužírku a 2 konektory. Nyní strávíte cca 1 hodinu s pájkou a vrtákem nebo pokud vám práce s takovouto elektronikou nic neříká, můj případ, tak pohledáte v okolí a požádáte kamaráda.

Nyní, když už máte vše připraveno, vytáhnete při vypnutém zapalování konektor z komutátoru, uvolníte a odložíte žlutý krycí plast, tím získáte přístup k plastovým pojistkám, které vždy po 1 kuse z každé strany přidržují PINY 1 a 2 na pozicích v konektoru. Řešení s vytažením mi přišlo nejvhodnější pro případ, že kolem mne jednou půjde volant s originálními tlačítky. Po uvolnění pinů vrátíte na konektor žlutý plast a zasunete zpět do komutátoru. Otočný ovladač osazený tlačítky nacvaknete namísto původní záslepky, spojíte k sobě právě uvolněné kablíky s vstupem a výstupem, na přepínadle, do otočného přepínače připojíte bílý konektor. Vrátíte zpět všechny plasty a můžete vyrazit na zkušební jízdu. Ovládání a funkce jsou popsány v návodu k obsluze auta, takže jenom stručně tlačítko + a - uložení, zvýšení nebo snížení uložené rychlosti, tlačítko R vyvolání uložené rychlosti, tlačítko 0 vypnutí tempomatu. Pokud budete chtít zobrazovat zprávy o uložení a nastavení rychlosti tempomatu nebo omezovače, budete muset ještě do autorizovaného servisu Renault a nechat si toto aktivovat za nějaký malý poplatek lišící se od servisu k servisu.

Poznámka k funkčnosti mého provedení:
1. - funkci omezovač nejde přetlačit plným plynem, nejsem jediný komu to nejde na RC foru už o tom někdo psal, ale nikdo to neřešil. Asi stejně jako já omezovač nepoužívá.
2. - tlačítko 0 mi nefunguje, zřejmě jsem hodnotu tak malého odporu, který je v plánku, dosáhl použitým tlačítkem a v kombinaci s rezistorem je to moc a ŘJ na něj nereaguje, ale zjistil jsem, že vypnutí tempomatu brzdovým pedálem je daleko pohodlnější a reaguje na sebemenší dotek o brzdový pedál.Na RC foru někteří uvádějí, že použili pouze tlačítko bez rezistoru a funguje jim to? Zatím nechávám beze změny a počkám si na verzi EVO I Surprised))), pokud někdy přijde?

V praxi už si ho užívám celé tři týdny a při jízdě po dálnici je až neskutečné, kolik pozornosti jsem dřív věnoval hlídání si rychlosti. Nyní mám více času se věnovat provozu, více času, který v dálničních rychlostech může rozhodnout!?

BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ: Ke konektoru zasunutého na zadní straně komutátoru Foto 1 se chovejte s citem. Zbývající kabely jsou pro klakson a AIRBAG

Hodně štěstí alien

občas se mi tu ztrácí přímo vložene fotky tak sem tu přidal link na rajče
http://tn-cz.rajce.idnes.cz/Tempomat_Renault_Scenic_2004/#

Nedostatek číslo 1 odstraněn chyba byla mezi sedačkou a volantem viz níže


Naposledy upravil sali dne Mon Feb 21, 2011 9:37 pm, celkově upraveno 5 krát (Reason for editing : Editace fotek)
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Popenec Mon Nov 09, 2009 9:13 pm

Tak to je super... Myslíš, že by to zvládnul i člověk který umí jen dolévat benzín, vodu do ostřikovačů a vyměnit si olej??? To znamená já Very Happy Těším se na další fotky. Možná by jsi je i mohl popsat, co je který drátek a co s tím dál děláš.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Mon Nov 09, 2009 10:36 pm

Jasně, že zvládnul, stačí jako v mém případě najít v okolí šikovného člověka co umí s pájkou a zapojí tlačítka. Zbytek je lehoučký. Na návodu se pracuje. Nevím proč mi nějak nejde nahrát víc než jedna fotka, takže zatím rajče a popis bude co nevidět.

EDIT: Nahrání fotek vyřešeno, popis taky. Toš hodně šťastných kilometrů.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Dík.

Příspěvek  KŇAF Sat Mar 06, 2010 9:15 pm

Vážení,nikdy jsem nebyl registrovanej,ale když jsem našel Váš návod ,dokonce se mi povedlo vše i rozchodit(sice v jednodušší podobě).Nedalo mi Vám poděkovat!!!.Vyřešil jsem vše velmi jednoduše,vypínačem tempomat zapnu,jedním tlačítkem + přidám požadovanou hodnotu a jedu.Investice nula, vše dala dílna.Moc, moc super věc, ta mi v autě chyběla.ZDRAVÍ KŇAF.

KŇAF

Poeet p?íspivku : 10
Location : 285 06 Sázava
Registration date : 06. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Tempomat

Příspěvek  Hynek Tue Mar 30, 2010 2:09 pm

Tak jsem, po emailové spolupráci s KŇAFem, zprovoznil tempomat a omezovač. Díky za rady.
Podle návodů, které jsou tady nafóru, jsem to všechno provrtal, propájel, pospojoval ...
Měl jsem z toho strach, protože el. není můj kůň. Ale šlo to dobře. Není se čeho bát.
Funguje to všechno jak má. Laughing
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  svar Tue Mar 30, 2010 3:58 pm

Nahoď dokumentaci výsledku
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Tue Mar 30, 2010 4:46 pm

Svar byl rychlejší, ale dejte fotky finalní podoby ať se ukáže, že to jde esteticky třeba líp než moje humpolácké tlačítka Very Happy
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Hynek Tue Mar 30, 2010 7:50 pm

Zítra nafotím a pokud se to povede, vložím.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Hynek Wed Mar 31, 2010 10:46 am

Tak tady je to:

Páčka je na přepínání tempomat, vypnuto, omezovač.
Ostatní čtyři tlačítka jsou na ovládání.
Ovládání je pro prsty levé ruky, stejně jako ovládám blinkry.
Cena materiálu cca 250,- + práce.

http://img225.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img225/6923/20100331456.jpg
http://img225.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img225/7780/20100331455.jpg
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  svar Wed Mar 31, 2010 12:53 pm

Dobrá práce, ale nějak jsi malinko slevil z původních požadavků Question
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Hynek Wed Mar 31, 2010 7:45 pm

Pravda.
Ale když jsem viděl, kolik by to stálo v originále ..., přišla na řadu "ruční" práce.
Měl jsem totiž obavu z toho, že z jiných, než originálních dílů bych to nesvedl.
Pak jsem našel odvahu, se do toho pustit a s výsledkem, funkčností, jsem velmi spokojený. Laughing
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Koci Wed May 12, 2010 8:06 am

Chlapi a co toto http://www.levnealarmy.cz/eshop/tempomaty/packovy-ovladac-levy-pravy-cm35.html?id_block=1
mě se to docela líbí, ale nevim jestli by to nepřekáželo dalším ovladačům? scratch
Nenašel jsem tam velikost tý páčky.
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Hynek Wed May 12, 2010 8:26 am

Myslím, že pokud by se to dobře umístilo, nemuselo by to být špatné.
Jen dobře napojit dráty ...
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Tempomat

Příspěvek  razziel76 Thu Jul 22, 2010 7:51 pm

Zdravím všechny na fóru. Jak jsem slíbil salimu, že napíši, tak už mám za pomoci kamaráda elektrikáře hotový spínač. V pondělí jedu do Renaultu na montáž a povolení v počítači.
Níže zasílám foto. Akorát jsem si objednal černá tlačítka a přišla mi modrá.


Tempomat P7223720
Tempomat P7223722
Tempomat P7223723
Tempomat P7303783
Tempomat P7303784
razziel76
razziel76

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 28. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Mon Feb 21, 2011 9:33 pm

Dneska jsem učinil velký objev. Ukazuju známému že mi funguje tempomat i omezovač stejně jako originál. Až na nedostatek u omezovače. Dostali jsme se k ukázce funkce omezovač. Zapnu nastavím a jedem. Plyn tlačím až k podlaze, omezovač funguje a nepustí. V tom hlásím že ať šlapu na plyn jak šlapu tak ho nepřetlačím a demonstrativně uvolním a znovu prudce šlápnu na plyn a ups omezovač vypnul, v motoru chytli saze a Lucifer vystřelil vpřed.
Tedy objev: omezovač můžu vypnout prošlápnutím plynu stejně jako v originále jenom jsem na to nešel prvně správnou cestou.
Nedostatek číslo 1 odstraněn chyba byla mezi sedačkou a volantem
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  maky Tue Feb 22, 2011 11:52 am

Zdarec hoši, tak by to mělo ještě pokračovat, tato funkce omezovače dovolí zrychlit pro předjetí a po opětovném uvolnění a přidání by omezovač měl znovu omezovat nastavenou rychlost. Tak hovořil pan Merunka o naprosté novince u Forda Fiesty jak to u fordů nadstandartně vybavili......( sraby, naši mazlíčkové to mají milion let.....) Jó a ještě chválil 16stovku duratec jakýže je to skvělý motor, že má 110 koní ( ten samej máme ve Focusu a je to naprostá srágora), jóó holt už ford není to co bejvávalo....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Tue Feb 22, 2011 12:32 pm

Ano správně překonáš nastavenou hodnotu pouze na omezenou dobu a po návratu rychlosti pod nastavenou hodnotu opět omezuje. Ale já neuměl do včera krátkodobě překonat nastavenou hodnotu omezovače a hledal jsem kde udělal tvůrce chybu. Proto jsem omezovač ani nepoužíval, protože nemožnost překonat nastavenou hodnotu mně přišlo jako nebezpečné.
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Thu Feb 24, 2011 1:14 pm

Zdravím,

velice mě zaujala možnost domontování tempomatu, a asi do něj také půjdu.

jen se chci zeptat, proč má tempomat tolik tlačítek?


Chtěl bych mít co nejjednodušší variantu, tedy rozjet auto na potřebnou rychlost (třeba 130km/h) zmáčknout tlačítko a tím by se tempomat aktivoval. Při zmáčknutí brzdy by se vypl. nastavování rychlosti tlačítkem bych ani nepotřeboval.

Prosím tedy o sdělení, na co je tolik tlačítek.

Díky za informace

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  _Mickey_ Thu Feb 24, 2011 1:55 pm

Mno.

Tlacitka takto:
na volantu 4: + - pridani rychlosti, - - ubrani rychlosti, R - vyvolani ulozene rychlost, O - vypnuti tempomatu
pod volantem otocny prepinac: omezovac / vypnuto / tempomat

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Thu Feb 24, 2011 1:57 pm

Díky moc.

je nutné, tam tyto všechny tlačítka zapojovat?

Stačilo by mě jedno, pro aktivaci tempomatu, je to možné? Další věci jako omezovač apod. nepotřebuji.

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  _Mickey_ Thu Feb 24, 2011 2:06 pm

Jo, tak to si musis pockat na odpoved tech, co to delali svepomoci. Ja to mam v originale, takze nevim.
Myslim si, ze teoreticky by to jit melo, co na to praxe, to uz je jina.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Thu Feb 24, 2011 2:08 pm

Díky moc.

prosím tedy o radu někoho, kdo to montoval.

Díky

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Thu Feb 24, 2011 3:32 pm

Není nutné montovat všechny tlačítka k nastavení se požívá tlačítko + nebo - tak zabuduj jedno tlačítko s příslušnou hodnotou odporu podle plánku a straně 1 otočný přepínač a je to.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  xslide Thu Feb 24, 2011 3:41 pm

Díky, a ten otočný přepínač je také nutný?

Stačilo by mně fakt jednoduše zapnout tempomat jedním tlačítkem a vypínat brzdou

xslide

Poeet p?íspivku : 20
Age : 33
Location : Brno
Registration date : 24. 02. 11

http://www.slesinger.net

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Thu Feb 24, 2011 3:55 pm

No nějak musíš propojit kabely toho bílého konektoru co patří do otočného ovladače. Tak ještě jeden vypínač na spojení těch kabelů. Natvrdo bych to nedával. Který kabel s kterým spojit ti, ale neřeknu ne že bych nechtěl, ale dal jsem otočný ovladač a ten to za mně rovnou vyřešil.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru