Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tempomat

+30
petr novy
hop2286
vlada
R-ježek
pokemon1
Petr Gabriel
hudy
panda
vlkr
Akinor
Efendy
mkb
lenin2001
silanko
LubosM
rokvac
Děda
Kopy
mistrli
citron99
_Mickey_
xslide
maky
razziel76
Koci
svar
Hynek
KŇAF
Popenec
sali
34 posters

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty tempomat

Příspěvek  lenin2001 Sun Apr 17, 2011 3:41 pm

Tak snad se mi taky podaří to dát do provozu, ale chci se jen zeptat. Pokud vezmu vše podle prvního obrázku na 1. listu, znamená to, že vše, tedy jednotlivá tlačítka ovládání se zapojí mezi právě ty dva kabely na té černé svorkovnici (kumulátoru) ?
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  sali Sun Apr 17, 2011 6:01 pm

Ano všechny tlačítka jsou připojeny na ty dva růžové dráty. Jeden je vstup, druhý výstup a podle toho jaké zmáčkneš tlačítko se vrátí do řídící jednotky motoru vstupní proud snížený o patřičnou hodnotu rezistoru a řídící jednotka podle tohoto rozdílu vykoná předem definovanou funkci. Je jedno na který konec schematu zapojíš vstup a kam výstup na funkci to nemá vliv. Trocha návodu na montáž tlačítek je ještě tady.
https://grandscenic.forumczech.com/t691-kompletni-navod-na-instalaci-tempomatu-do-renault-scenic-ii-od-xslide
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  mkb Mon May 02, 2011 4:59 pm

Možná jsem to přehlédl, ale nikde není u odporů uvedena "watáž". Je to známo? Předpokládám, že stačí 0,25W.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  silanko Tue May 03, 2011 8:17 am

Ano ta wattáž je OK

silanko

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 12. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  mkb Tue May 03, 2011 2:25 pm

Dík.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Hotovo

Příspěvek  lenin2001 Tue May 10, 2011 6:49 pm

Držel jsem se návodu na prvním listu a vše se nakonec podařilo. S materiálem jsem se vešel do 100,--Kč (vše zakoupeno u www.ges.cz), práce asi na 2 hodinky, ale teď už bych to zvládl tak za hodinku. Všem kdo se bojí vzkazuji, není čeho, když se budete držet návodu, není co zkazit.
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  silanko Tue May 10, 2011 10:04 pm

Daj sem foto ako sa ti zadarilo.

silanko

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 12. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Tempomat

Příspěvek  KŇAF Sat May 21, 2011 9:04 pm

Pánové vidím že tempomat ve scenicu máte už zmáklej uplně do posledního detajlu.Já ale potřebuju navést jak udělat toto semé do druhého auta.Nenarazil někdo z Vás při bloudění na stránkách Renault na dodělání tempomatu do Renault nové Kangoo 2009.Možná Vam to bude vadit že sem pletu jiné auto ale říkám si že víc lidí víc vidí a taky líná huba holé neštěstí . Prosím pokud někdo někde na něco narazil dejte vědět. Díky KŇAF.

KŇAF

Poeet p?íspivku : 10
Location : 285 06 Sázava
Registration date : 06. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  svar Sun May 22, 2011 9:05 am

Mrkni na stránky renaultclubu, jsou tam nějaký poznatky kolem kanga a clia. Prý je to podobný.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Efendy Mon May 30, 2011 7:11 pm

Tak jsem se rozhodl že se také do tempomatu pustím. Šroubovák udržím, s pájkou jsem celkem kamarád, vyvrtat díru také zvládnu ale elektrikář jsem asi stejně jako pilot letadla. Tlačítka jsem si vybral použiju jen +-,R a orig. otočný vypínač. Budu nakupovat v gme.cz, problém nastalpři výběru rezistorů, vím že mají nějaké hodnoty a tím končím. Nečekal jsem že je takový výběr a možností (Metal oxidové do 5W,atd.) Prosím tedy o radu, byl by někdo laskav a vybral v gme ty správné rezistory pro + - R a napsal odkazy? Nerad bych něco pos....,předem děkuji za ochotu

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Popenec Wed Jun 01, 2011 12:36 pm

Hoj,
včera jsem rozebral ty plasty pod volantem i já a zjistil jsem, že tu přípravu pro tempomat mám i nejspíš já. Koukněte na foto a potvrďte, že to tak je prosím http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=6e692e6d968096d648393f48a5a54e5e

Mohli byste mi třeba z tohoto obchodu http://www.gme.cz/cz/elektronicke-soucastky/rezistory-pevne/01001.html#p2 naházet do košíku ty rezistory? Je jich tam milíón pět a a každý má jiná nějaké čísla i když je to třeba ten 100ohmový. Se v tom absolutně nevyznám. Ještě hlavně budu potřebovat ten otočný ovládač s tou krabičkou. Doufám, že to seženu...

Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Popenec Wed Jun 01, 2011 3:00 pm

Hmm... z jednoho vrakoviště mi napsali, že mi ten tempomat (tu krabičku) prodá za 2500kč. To si to raději koupím nové v Renaultu za tuším, že tu někdo psal 1500kč.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Efendy Wed Jun 01, 2011 3:24 pm

Popenec napsal:Hmm... z jednoho vrakoviště mi napsali, že mi ten tempomat (tu krabičku) prodá za 2500kč. To si to raději koupím nové v Renaultu za tuším, že tu někdo psal 1500kč.
Já ji sehnal za 500Kč zkus se poptat tam, psal jsem email a druhý den přišla odpověď http://www.renaultdily.cz/
Nepotřebuješ žádnou krabičku, jen ten ovladač, který přiděláš na plastovou zásleku kterou tam máš.
(kolečko pro zapínání/vypínání tempomatu/omezovače rychlosti je to u volantu pod páčkou na blinkry)

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Efendy Wed Jun 01, 2011 4:09 pm

Lidičky dobří, hoďte nám odkazy nebo objednávací čísla na ty rezistory....moooc děkujeme předem.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  citron99 Wed Jun 01, 2011 5:14 pm

Efendy napsal:Lidičky dobří, hoďte nám odkazy nebo objednávací čísla na ty rezistory....moooc děkujeme předem.

Pokud budeš používat klasické rezistory, ne SMD, postačí uhlíkové do 0,25W, v GME pod označením RRU... ohmická hodnota. Jen 900ohmů musíš poskládat, taková hodnota se nevyrábí. Very Happy
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Popenec Thu Jun 02, 2011 10:18 am

Sakra, tak přišla mi odpověď ze všech vrakovišť co jsem napsal - nemáme Crying or Very sad

Jen ten, co mi to prodával za těch 2500kč mi pak ještě odepsal na otázku proč je to tak drahé, když většina z vás to koupil za cca. 500kč. Jeho odpověď zní: Musím prodat celý komplet s páčkami,kroužkem airbagu,prostě celý lukas který je pod volantem Ale ty páčky mi jsou přeci k ničemu, ne? Myslím, že Mickey to tu psal, že je k tomu potřeba celý nový volant s airbagem atd.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jun 02, 2011 10:47 am

No cely ten kram pod volant je dobrej jedine k tomu, kdybys to chtel montovat cely origo jako ja (jsem asi jedinej na tomhle foru :-) ).
Jinak bych se juknul na allegro. Ja tam celej ten bazmeg co nabizi tobe za 2500 sehnal za 1600 i s postovnym.

Mickey

PS - A kdyz uz budes na allegru, tak si tak kup airbag a packy a mas to komplet ;-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Efendy Fri Jun 03, 2011 5:34 pm

Popenec napsal:Sakra, tak přišla mi odpověď ze všech vrakovišť co jsem napsal - nemáme Crying or Very sad

Jen ten, co mi to prodával za těch 2500kč mi pak ještě odepsal na otázku proč je to tak drahé, když většina z vás to koupil za cca. 500kč. Jeho odpověď zní: Musím prodat celý komplet s páčkami,kroužkem airbagu,prostě celý lukas který je pod volantem Ale ty páčky mi jsou přeci k ničemu, ne? Myslím, že Mickey to tu psal, že je k tomu potřeba celý nový volant s airbagem atd.
Tak dnes přišel ten ovladač, rezistory napájeny, jen zacvaknout a napojit ty dva dráty. Největší vopruz je vše poskládat do té krabičky


Naposledy upravil Efendy dne Mon Jun 06, 2011 4:18 pm, celkově upraveno 1 krát

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Efendy Mon Jun 06, 2011 4:16 pm

Namontováno, odzkoušeno, děkuji za návod už jen aktivovat zobrazování na displeji a můžu vyrazit na 1500km štreku (doufám že s tempomatem neusnu)

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Efendy Mon Jun 06, 2011 4:21 pm

myckei napsal:No cely ten kram pod volant je dobrej jedine k tomu, kdybys to chtel montovat cely origo jako ja (jsem asi jedinej na tomhle foru :-) ).
Jinak bych se juknul na allegro. Ja tam celej ten bazmeg co nabizi tobe za 2500 sehnal za 1600 i s postovnym.

Mickey

PS - A kdyz uz budes na allegru, tak si tak kup airbag a packy a mas to komplet ;-)
Celej ten krám je pokud se nepletu k ničemu v obou případech, protože jediné co je jiné u auta s tempomatem a bez tempomatu je právě ta páčka jinak je vše uplně stejné (mimo volantu).

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jun 06, 2011 6:43 pm

"Celej ten kram" je k tomu, ze na tom je ten cudlik na ovladani tempomatu a hlavne taky komutator, kterym prochazi draty dal do volantu.
Jinak volant je stejnej, jinej je airbag ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Efendy Mon Jun 06, 2011 8:34 pm

myckei napsal:"Celej ten kram" je k tomu, ze na tom je ten cudlik na ovladani tempomatu a hlavne taky komutator, kterym prochazi draty dal do volantu.
Jinak volant je stejnej, jinej je airbag ;-)

Mickey
Tak jsem zase chytřejší, ja myslel že satčí jen vyměnit pytel, sehnat tlačítka do volantu a je to.. a on ještě komutátor, zmetek jeden Smile. Nicméně na volantu to musí být fajn ale za ty prachy, je to pod volantem lepší Smile

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Akinor Sun Jun 26, 2011 5:25 pm

Ahoj mam takový dotaz mam Megane II 02-05 hatchback a chtěl bych si udělat taky tempomat. Nemůžu najít jiný návod kromě tohoto chtěl jsem se zeptat jestli je to stejné jak u sceniku tak i u megane. Díky za odpověd:)

Akinor

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 26. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  svar Sun Jun 26, 2011 5:31 pm

Akinor napsal:Ahoj mam takový dotaz mam Megane II 02-05 hatchback a chtěl bych si udělat taky tempomat. Nemůžu najít jiný návod kromě tohoto chtěl jsem se zeptat jestli je to stejné jak u sceniku tak i u megane. Díky za odpověd:)
Zkus to pročíst tu http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=42&t=13139&hilit=tempomat
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  mkb Mon Jul 04, 2011 4:57 pm

Tak jsem se konečně dal do tempomatu. Vše O.K. Ale narazil jsem na ty plastové pojistky, co drží PINY v pozicích komutátoru (foto 3).
Sali prosím tě čím, nebo jak si je uvolnil.? ( On možná bude problém v tom, že na to prd vidím. A když koukám přes lupu, tak mi zas chybí ruka. Very Happy Very Happy )
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tempomat - Stránka 4 Empty Re: Tempomat

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru