Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vyšší spotřeba?

+39
pale007
citron99
pivot
Popenec
Hynek
Sedli
palladin
Efendy
Mamut
maky
Koci
nadvornikm
_Mickey_
Vranik
vecino
ScenicNoir
Grandík
medabeda
kratas
vlkr
mistrli
Manovar
mkb
Jarin01
mildaus
honzikf
hudy
MartinLM-SK
jaris
sali
pirduch
svar
koprda
xxmirek
velrybar90
berko
Lazak
Frodo
radek
43 posters

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Wed Jul 13, 2011 7:18 am

No, viděl bych to na ten vzduchovej. U Scenica mám problém i vyměnit žárovku... Surprised Takže nevím, jak se k takovýmu filtru leze a jestli je to složitý. A v neposlední řadě - jakej filtr kupujete a co ta sranda stojí?
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  svar Wed Jul 13, 2011 7:21 am

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Thu Jul 14, 2011 10:35 am

Tak jsem si přečetl návod, otevřel kapotu, mrknul na to, vytáhl telefon a obědnal se do servisu. :-D Obdivuji vás, že si to dokážete vyměnit svépomocí. Radši jsem se nepouštěl do žádnejch větších akcí. V úterý tedy jedu do servisu, tak pak napíšu, jak jsem dopadl.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Popenec Thu Jul 14, 2011 10:50 am

Tož neblbni.... Když to zvládnu já, tak to zvládne každý. Jsem absolutní analfabet na cokoliv, ale tohle je jedna z nejlehčích věcí. Ono to jen vypadá, že je to těžké. Taky jsem měl strach, když jsem to rozebíral poprvé. Dokonce jsem si to musel rozebrat i teď na dovolené, protože jsem se díval, kolik to zachytilo prášku z hasičáku. Stačí ti na to 10 gola a křížový šroubovák. Je to otázka cca. 10 min. to rozebrat a dalších 10 min to složit.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Thu Jul 14, 2011 11:09 am

Rozebírat tohle auto fakt není nic pro mě. :-D Asi kdybych se tak nebál, že to podělám, tak bych se do toho pustil... Mrknou se mi i na naftovej filtr, jestli není potřeba vyměnit a uvidíme. Hlavně aby to pomohlo...
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  hudy Fri Jul 15, 2011 8:07 am

Jen tak pro zajímavost, řekli ti v servisu nějakou předběžnou cenu?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Fri Jul 15, 2011 8:40 am

Neřekli, ani jsem se neptal. Vycházím z hodinové sazby a ceny filtru. Řekl bych, že to bude max 1.500,-- i s pročištěním naftovýho.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  mistrli Fri Jul 15, 2011 9:14 am

Zdar,
jestli se nepletu tak naftový se nečistí, ale mění. A jeho cena je podle typu od 1200 do 2000kč.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 57
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Fri Jul 15, 2011 9:15 am

Tak to nevím, protože o čištění naftovýho je zmínka i v sevisní knížce i servisák to říkal, takže se asi nějak čistit dá. Sice mi není jasný jak, ale uvidíme, co předvedou
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  maky Fri Jul 15, 2011 10:19 am

Jóó milej sedlíčku, tak naftovej jemnej filtr, se opravdu čistit nedá, možná pouze a zdali pak ho máš hrubej palivovej filtr (bývávala sklenička, ale ta už se nedává, pouze plast a ten mám dojem rozebrat nejde), tak se nenech ojebat jemný palivový filtr je buď plstěný, nebo papírový, v obou případech se vyhazuje!!!!!! vyčistit tak maximálně můžeš tu nádobku do které se zasouvá!!!, ale bacha na chlupy!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Fri Jul 15, 2011 4:16 pm

Hmm, no uvidíme, co s tím vyvedou. Nebudeme předbíhat. Pak dám vědět.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Wed Jul 20, 2011 5:52 pm

Tak včera jsem byl v servise. Takže vyndali vzduchovej filtr a přinesl mi ho ukázat. To tam prý ještě neměli. Ten filtr jsem měl úplně plnej much. Takhle vypadá prej po 100.000. :-D Takže si můj filtr vystavil do vytríny. No a nechal jsem vyměnit teda i ten naftovej. Takže suma sumárum jsem tam nechal 1.950,--. Čekal jsem to horší. Jinak spotřeba se zase dostala na obvyklých 6.0 - 6.2.
Jenže mám další problém. Sad Něco mě hučí v autě. Má to zvuk, jako klima z venku, nebo jako ventilátor. Ale ani jedno neběželo, ani vnitřní větráček. A vybrují pedály. A začlo to dělat hned když jsem vyjel ze servisu. Takže zejtra jsem tam objednaný znovu, že na to mrknou. Nevíte čím by to mohlo být? Já si říkal, že jak se v tom vrtali, tak se tam může něco dotýkat motor a chvěje to a rezonuje. Nevím, je to názor laika.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pivot Thu Oct 13, 2011 9:02 am

Ahoj všichni, hlásím se do stavu. Jsem čerstvě majitelem Granda a tudíž novým členem fóra. Dlouho jsem po Grandovi pokukoval a nedávno jej konečně i zakoupil ( 1.9dCi, 88kW, r.v.2004). S autem jako takovým jsem spokojen, ale hrozím se té spotřeby, kterou mi PP ukazuje. Zatím jsem najezdil tedy jen pár desítek km po městě, ale spotřebu mi to píše 9,1/100km. Mám vyměněny rozvody, olej, olejový i vzduchový filtr. Dosavadní auto co ještě mám Xsara Picasso 2.0HDi r.v. 2000, má spotřebu 6,5l/100km. Nejezdím nijak sportovně, nejsem žádnej závodník. Můžete mi někdo poradit jak postupovat? Předem díky
pivot
pivot

Poeet p?íspivku : 17
Location : Chomutov
Registration date : 07. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Thu Oct 13, 2011 9:16 am

No, pokud jsi PP vynuloval a jezdil po městě, tak bych se té spotřebě vůbec nedivil. Já nuluji při každém tankování. Když se s tím otočím po městě hned po vynulování, tak spotřeba klidně těch 9 L je, ale jakmile s tím zajedu mimo město, spotřeba klesá a průměrná spotřeba na každou nádrž vychází cca 6.0 L. Jinak o několik příspěvků výše jsem psal, že se mi spotřeba zvýšila. Problém byl ve vzduchovém filtru, byl úplně ucpanej. Při této výměně jsem nechal vyněnit i palivovej a spotřeba opět na 6,0. L
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Hynek Thu Oct 13, 2011 9:45 am

Jak píše Sedli, po městě bych se tomu nedivil. Když se vyjede z města, spotřeba klesá. Mám průměr 6,2 se stejným motorem a kW.
V každém případě, je třeba pravidelně měnit filtry, jak vzduchový, tak palivový, je to znát.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pivot Thu Oct 13, 2011 10:38 am

Děkuji za postřehy. Uvidím co bude až vyjedu z města. Pak tedy maximálně ještě zkusím vyměnit ten palivovej filtr. Díky
pivot
pivot

Poeet p?íspivku : 17
Location : Chomutov
Registration date : 07. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  citron99 Thu Oct 13, 2011 9:49 pm

pivot napsal:Ahoj všichni, hlásím se do stavu. Jsem čerstvě majitelem Granda a tudíž novým členem fóra. Dlouho jsem po Grandovi pokukoval a nedávno jej konečně i zakoupil ( 1.9dCi, 88kW, r.v.2004). S autem jako takovým jsem spokojen, ale hrozím se té spotřeby, kterou mi PP ukazuje. Zatím jsem najezdil tedy jen pár desítek km po městě, ale spotřebu mi to píše 9,1/100km. Mám vyměněny rozvody, olej, olejový i vzduchový filtr. Dosavadní auto co ještě mám Xsara Picasso 2.0HDi r.v. 2000, má spotřebu 6,5l/100km. Nejezdím nijak sportovně, nejsem žádnej závodník. Můžete mi někdo poradit jak postupovat? Předem díky

9,1L se mi zdá hodně, pokud tedy nemáš místo nohy cihlu, já jezdím čistý město s mým automatem za 7,5L, s mým předchozím 6,5L. Než palivový filtr, zkus nejdříve vzduchový.
Teď jsem si všiml, že vzducháč máš vyměněný. Tady mé znalosti aut bohužel končí
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  hudy Thu Oct 13, 2011 10:02 pm

Je to tak, chce tomu nechat chvilku casu, a projet se aspon par kilaku "venku" krajinou a prumerna spotreba na pocitadle klesne. Me osobne docela znatelne (i kdyz zas az tak znatelne to neni, cca pul litru) stoupne spotreba se sebemensim venkovnim ochlazeni.
Co se tyce vzduchoveho filtru, letos jsem ho konecne po 4 letech vymenil (respektive poprve za dobu co auto vlastnim), byl teda hooodne zamouchovanej, tak jsem cekal zazraky, ale se spotrebou to bohuzel ani nehnulo.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  honzikf Sat Oct 15, 2011 12:11 pm

hudy napsal:Je to tak, chce tomu nechat chvilku casu, a projet se aspon par kilaku "venku" krajinou a prumerna spotreba na pocitadle klesne. Me osobne docela znatelne (i kdyz zas az tak znatelne to neni, cca pul litru) stoupne spotreba se sebemensim venkovnim ochlazeni.
Co se tyce vzduchoveho filtru, letos jsem ho konecne po 4 letech vymenil (respektive poprve za dobu co auto vlastnim), byl teda hooodne zamouchovanej, tak jsem cekal zazraky, ale se spotrebou to bohuzel ani nehnulo.

Vidíš Hudy,
to je potvrzení, že ekologie ještě není tak vyvinutá, aby auta jezdila na vzduch. What a Face
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pivot Wed Oct 19, 2011 4:27 pm

Tak se hlásím znovu po vyjetí z městského provozu. Spotřeba tedy již klesla, ale jen na nějakých 7,8 l/100km a dnes mně navštívila i hláška "CHECK INJECTION" a chvílemi to vůbec natáhne. Vypadá to asi tedy na ten EGR ventil ? Co vy na to? Díky všem za postřehy
pivot
pivot

Poeet p?íspivku : 17
Location : Chomutov
Registration date : 07. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  _Mickey_ Wed Oct 19, 2011 5:51 pm

Jo, presne takhle se to projevovalo me. Akorat, ze kdyz jsem jezdil v nouzaku, tak spotreba spis klesla, pac to nejelo :-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Lazak Wed Oct 19, 2011 5:54 pm

Mickey a že bys mu řekl jak vyřešit ten CHECK INJECTION? No tak ukaž své odborné znalosti vyšší spotřeba? - Stránka 5 38652 vyšší spotřeba? - Stránka 5 872773 vyšší spotřeba? - Stránka 5 38652
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 46
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  _Mickey_ Wed Oct 19, 2011 5:57 pm

No me souvisela hlaska Check injection s nespravne fungujicim EGR. U me nepomohlo ani cisteni a musel ven a vymenit za novy.
Potom zmizela jak hlaska ...sakra...uz nevim...nejaky Emission ci co...a i tahleta.
Takze ja bych sel po ventilku...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pivot Tue Oct 25, 2011 7:22 pm

Tak jsem odvezl Granda k bratrovi do autonemocnice. Překontroloval žhavičky - všechny OK. Našel však v motoru vypadlou hadičku, která si zřejmě přisávala ten nesprávný vzduch, od té doby se "Check injection" neobjevilo a auto táhne a jede jak má. Jen ta spotřeba se drží nad 8l/100km při poměru 50%město, 50% mimo a 0%dálnice. Tak zítra je na řadě kontrola EGR. Uvidíme jak dopadne.
pivot
pivot

Poeet p?íspivku : 17
Location : Chomutov
Registration date : 07. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pivot Mon Nov 07, 2011 11:28 am

Tak EGR zkontrolovan a vyčištěn (ale nebylo prý potřeba, nebyl nijak zvlášť znečištěn). Spotřeba se bohužel stále drží na 8l/100km, při tom zmiňovaném poměru 50% město, 50% mimo a 0% dálnice. Kdo to má furt krmit Sad
pivot
pivot

Poeet p?íspivku : 17
Location : Chomutov
Registration date : 07. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 5 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» LPG

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru