Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vyšší spotřeba?

+39
pale007
citron99
pivot
Popenec
Hynek
Sedli
palladin
Efendy
Mamut
maky
Koci
nadvornikm
_Mickey_
Vranik
vecino
ScenicNoir
Grandík
medabeda
kratas
vlkr
mistrli
Manovar
mkb
Jarin01
mildaus
honzikf
hudy
MartinLM-SK
jaris
sali
pirduch
svar
koprda
xxmirek
velrybar90
berko
Lazak
Frodo
radek
43 posters

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Frodo Tue Feb 24, 2009 8:29 pm

Tak jsem Vám včera psal sáhodlouhý koment, ale dnes ho tady nemůžu najít - takže znovu a lépe!
V sobotu jsem si po dlouhé době zakoupil hlásnou troubu "koncernu" - Svět motorů. Hlavně kvůli porovnání našeho Scenika a Fordu C-MAX v sekci bazar. Ford vyšel v porovnání lépe v dílenském zpracování, v motoru (2,0 TDCi 100kW verzus 1,9 cDi 88 kW) a ve spolehlivosti (umístění v TUV). Scenik byl komfortnější, bezpečnější a levnější. Těžkou volbu měli v bodě "jízda". Ford měl výhodu v motoru, takže mu nakonec dali bod, ale s tím, že kdyby někdo chtěl vyšší komfort jízdy, šel by do Scenicu. Kdyby byli fér a tento bod rozdělili na půl, bylo by to 3,5 : 3,5 bodu. Takže na stejno. Byli nervózní z palubky, že není před řidičem, ale my, kteří jsme s našimi Grandíky něco ujeli víme, že to není vůbec na škodu!
Druhý článek, ketrý mne dostal se jmenoval "Boříme mýty...". Vzali Fabii 1,2 HTP a dvakrát po sobě projeli stejnou trasu. Jednou tak, že při brždění, dojíždění k semaforům a jízdě z kopce podřazovali a po druhé vyřazovali... Co mne dost šokovalo byl výsledek - při jízdě na neutrál (např. z kopců) ušetřili na stejném úseku 0,7 l/100 km. Logika (má - a možná chybná) mi říká, že když z kopce vyřadím, musí motor odebírat palivo, aby se udržel v chodu na volnoběžných otáčkách - tudíž má nějakou spotřebu. Pokud naopak nechám zařazeno a motor je roztáčen koly, pak řídící jednotka vypne přívod paliva, a motor nespotřebovává nic! (Pokud se otáčky nesníží natolik, aby zase musel motor držet min. otáčky).
Je má logika dobrá, nebo ne. Rozumíte tomu?
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  jaris Tue Feb 24, 2009 8:54 pm

HOY, k té spotřebě asi takhle: když přijíždím domů, mám to asi 1,5km z kopce a pak asi kilák po mírně svažité rovině. Dokud jsem jezdil feldou (bez palub. PC) měl jsem vyzkoušené, že pokud nahoře vyřadím, dojedu až domů na neutrál. S Grandem jedu na 6 st. na nulovou spotřebu, ale na začátku roviny musím přidat, abych dojel. Zkusím to změřit na neutrál a pak na 6st. a dám vědět, co žere míň. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Feb 25, 2009 6:19 am

Tak je to tak, ako to píšu vo "Svete motorov". Na mojom Sceniku, ak brzdím motorom spotreba na palubnom PC spadne na nulu. Kolega ma Octáviu 1,9 TDI, 110 PS a on má tiež pri brzdení motorom nulovú spotrebu. V práci však máme Suzuki Ignis 1,4 benzín a tam pri brzdení motorom palubné PC vykazuje spotrebu. Z toho mi vychádza, že nie každý motor dokáže odpojiť prívod paliva ak je vozidlo brzdené motor. Je to určite v konštrukcii motora.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  hudy Wed Feb 25, 2009 10:54 am

Taky jsem si vyjimecne koupil tento Svět motorů. Co se týče srovnání C-max a Scenic, šlo o krátkého scénica, takže nebyla brána v potaz větší užitná hodnota Grandíka.
S tou spotřebou se mi to taky nezdá, ale i kdyby to bylo jak píšou (což zakládají na praktickém vyzkoušení), tak co ušetří na palivu, o to dřív musí zaplatit za opotřebované brzdy.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  hudy Mon Mar 02, 2009 11:19 pm

Tak jsem přemýšlel o tom článku ze světa motorů ( http://www.i-svetmotoru.cz/article/71547.motoristicke-myty/ ) a jediné co mě napadlo je, že tu první jízdu (s podřazováním) jeli se studeným motorem (neboť píšou, že vyjeli od redakce), tudíž byla spotřeba o něco vyšší. Zkoušel jsem o víkendu jet s vyřazováním před začátkem obce a před červenou na semaforech (pokud možno tak abych nemusel moc dobržďovat) a je třeba o dost dřív sundat nohu z plynu a vyřadit než když se dojíždí se zařazenou rychlostí. Takže pod plynem držím motor kratší dobu než při podřazování, ale zase při neutrálu nějaké to palivo protýká, zato při brždění motorem by nemelo. Jelikož ale stylem jízdy s vyřazením rychlosti začínám zpomalovat mnohem dřív, tak tím víc brzdím ostatní řidiče za sebou. A tady mi v časopise chybí údaj o průměrné rychlosti, s kterou jednotlové jízdy ujeli. Tento údaj by mohl mnohé napovědět.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  jaris Tue Mar 10, 2009 9:53 pm

HOY, po zhlédnutí videa se vám vaše spotřeba bude zdát zanedbatelná..... rabbit
https://www.youtube.com/watch?v=ENo-X2r7LkQ&NR=1
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  honzikf Wed Mar 11, 2009 12:35 am

Zatím jsem nedosáhl menší spotřeby než 7,5l nafty na 100km. Jsem ještě v záběhu, až se to trošku zašpiní, spotřeba snad půjde dolů.

Tak po čtvrt roce provozu mi to pomalu klesá. Oleje zatím neubylo ani prd, najeto cca. 3500 km. Jen tak dál...


Naposledy upravil honzikf dne Thu Apr 30, 2009 3:25 pm, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Doplnění)
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  MartinLM-SK Mon Apr 20, 2009 10:19 am

Tak a zima je uzavretá /13.11.08 - 17.3.09/
Mesto - 70%, Dialnica - 10%, Mimo mesto - 20%

Priemerná spotreba : 7,19 lit./100 km
Priemer na 1 lit. / 13,97 km
Priemer na 1 km / 0,09 €

Som spokojný a Laughing .
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Apr 29, 2009 7:41 am

Frodo napsal:Vždy jsem měl problém dostat se pod spotřebu 5,5 l/100, po výměně - jako po mávnutí čarovným proutkem jezdím kolem 5,0 - 5,2, žena dokonce pod 5. Přemýšlím proč?

Len čisto teoreticky, ak chcem mať priemernú spotrebu 5 litrov na 100 km :

Podľa tabuľky od xxmirka má Renault Grand Scenic spotrebu od 4,6 – 7,4 litra na 100 km. Tzn.: ak má vozidlo priemernú spotrebu 5 litrov musí jazdiť v pomere 84% diaľnice a 16% mesto (rozumie sa nie fyzicky jazdiť napr. po diaľnici, ale mať takú spotrebu).
Ak som správne počítal scratch Question
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  mildaus Wed Apr 29, 2009 9:20 am

ahoj,tak já se taky pochlubím ... teď po výměně oleje a filtrů ... mimo město + dálnice do 130 5,3l/100 za posledních 300km vyšší spotřeba? - Stránka 2 104611

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Frodo Wed Apr 29, 2009 4:36 pm

Vidím, že to pěkně sumírujete, tak se přidám. Uzavření loňské zimy - od 1.11. 08 do 31.3. 09 jsem na zimních gumách najel 14 609 km a při čerpání vždy do plného jsem měl průměrnou spotřebu 5,49 l/100 km. Provoz po všech cestách - dálnice, mimo město i hodně ve městech. Odhadnout poměr si netroufám. Auto obsazené ve dvou s plným kufrem. Jsem spokojený, mohlo by to být horší ... Twisted Evil
Za pár dní jdu na výměnu oleje, tak jsem zvědavý na pohyby ve spotřebě - po minulé výměně jsem šel o 0,4 l/100 dolů.... Ozvu se jak to dopadlo.
P.S.
Grand 2008, 1,5 Dci, 78 kW, 6tikvalt


Naposledy upravil Frodo dne Thu Apr 30, 2009 12:11 pm, celkově upraveno 2 krát
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  hudy Thu Apr 30, 2009 11:43 am

Prosím, uveďte ke spotřebě vždy i objem vašeho motoru. Děkuji
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  xxmirek Mon May 11, 2009 8:23 pm

MartinLM-SK napsal:Tak a zima je uzavretá /13.11.08 - 17.3.09/
Mesto - 70%, Dialnica - 10%, Mimo mesto - 20%

Priemerná spotreba : 7,19 lit./100 km
Priemer na 1 lit. / 13,97 km
Priemer na 1 km / 0,09 €

Som spokojný a Laughing .

Ahoj Martine,
styl Tvého ježdění a mého je dosti podobný.Město - 60%, dálnice - 10%, mimo město - 30%
Průměr za letošní zimu : 6,6 l nafty
Motor 1,9 88 KW, Dci, 6 rychlostí, verze grand
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 58
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  MartinLM-SK Tue May 12, 2009 6:05 am

Ahoj Mirku,

naozaj pekná spotreba. Mne to malíčko zvyšuje moja milovaná polovička vyšší spotřeba? - Stránka 2 594167 a jej štýl jazdy vyšší spotřeba? - Stránka 2 19836 .
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty spotřeba

Příspěvek  Jarin01 Thu May 14, 2009 6:32 pm

Tak já mám benzínovou 1,6 16V a zatím jsem najel něco kolem 300km a průměr mám těch 7 litrů , což je v celku dobré s automatickou klimou.
Jarin01
Jarin01

Poeet p?íspivku : 20
Age : 53
Location : Heřmanův Městec
Registration date : 08. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pirduch Thu May 14, 2009 8:40 pm

Tak já mám 1,9Dci, a motám se pod 5,9l/100km...
Přesněji viz: http://www.spritmonitor.de/en/detail/301150.html
Jsem na tom cca 40%město, 60% mimoměstskej provoz...
Co se spotřeby týče,jsem až překvapen,teď naposled jsme byli v Německu plně naloženi ještě s rakví na střeše,
po dálnici tempomat na 150km/hod...a spotřeba 6,3l...
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Lazak Fri May 15, 2009 5:38 am

Ty jo můžeš mi říct jak jezdíš atd? Já se motám kolem sedmi a nedostanu to dolu i kdybych to asi tlačil z kopce dolů... scratch
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 46
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  hudy Fri May 15, 2009 7:43 am

Me pocitac ukazuje prumernou spotrebu 6,4 (tahle cifra tam sviti uz poslednich asi 3000 km), ale kdyz pocitam spotrebu podle účtenek, čili podle toho kolik jsem podle výdejního stojanu vždy od plne do plne natočil a podělím to kilometrama ktere mi tachometr od posledniho tankovani ukaze, tak mi vyjde cca o 0,5 litru menší spotřeba než ukazuje počítač. To znamena, že tech 5,9 by to v lete mohlo i být. (Převažuje cesta po dálnici a mimo obce)
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  mkb Fri May 15, 2009 8:22 am

Měření mi také dělá chybu, ale tak do +0,2. Ono se to špatně kontroluje. Chce to delší období. Tento údaj je za 1. pol. 2008. Mám auto k živnosti, tak že píši jízdy a hlavně velice poctivě čerpání benzínu (každý náklad dobrý).
Jinak co se spotřeby týče, záleží myslím převážně na řidiči. Pokud jedu mimo města a dálnice, po silnicích 1.tř., v sobotu odpoledne, nepředjíždím za každou cenu a kolem 90km/h umí to 5,7l/100 ale stejnou trasu za 8 a to si myslím, že nejedu nijak rychle.(motorizace viz podpis). Ale v dlouhodobém průměru kdy jezdím do práce ve městě a často po dálnicích tak 8,5. Mě se to ubírání plynu nějak nesedí. Very Happy
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Manovar Fri May 15, 2009 1:07 pm

Tak já jezdím tak z 95% město, 5% mimo, mám 1,9 cDi, 96 kW, Euro 4, v zimě na zimním obutí mi počítač ukazoval spotřebu 7,1 l, po výměně pneu a používání climatronicu mi to ukazuje 7,0l. Je ale fakt, že jak vyjedu mimo město a hodím tam tempomat, není problém jet kolem 6-6,5 l. Osobně jsem si myslel, že po výměně zejména olejového a vzduchového filtru spotřeba nějak výrazně klesne, ale nestalo se tak. Nicméně já jsem se spotřebou vcelku spokojen, přeci jenom je to těžké a vysoké auto, což je ovšem vykompenzováno užitnými vlastnostmi jako pohodlí, bezpečnost a vnitřní prostor, což oceňuji každý den s našimi dvěma pig pig Very Happy
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 49
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  berko Fri May 15, 2009 1:30 pm

Manovar napsal:Tak já jezdím tak z 95% město, 5% mimo, mám 1,9 cDi, 96 kW, Euro 4, v zimě na zimním obutí mi počítač ukazoval spotřebu 7,1 l, po výměně pneu a používání climatronicu mi to ukazuje 7,0l. Je ale fakt, že jak vyjedu mimo město a hodím tam tempomat, není problém jet kolem 6-6,5 l. Osobně jsem si myslel, že po výměně zejména olejového a vzduchového filtru spotřeba nějak výrazně klesne, ale nestalo se tak. Nicméně já jsem se spotřebou vcelku spokojen, přeci jenom je to těžké a vysoké auto, což je ovšem vykompenzováno užitnými vlastnostmi jako pohodlí, bezpečnost a vnitřní prostor, což oceňuji každý den s našimi dvěma pig pig Very Happy
mam 1,9 92kw FAP a jezdim za 6,5-6,9 l/100 km vyšší spotřeba? - Stránka 2 104611
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pirduch Fri May 15, 2009 6:45 pm

Lazak napsal:Ty jo můžeš mi říct jak jezdíš atd? Já se motám kolem sedmi a nedostanu to dolu i kdybych to asi tlačil z kopce dolů... scratch

Nu přiznávám,že dost často jezdím tkzv.na spotřebu, tj.nespěchám,dojíždím na křižovatky,netrhám asfalt...používám dost aj tempomat...a převážně jezdím v autě sám (i když u takhle velkého a těžkého auta by to až takový vliv jako třeba u Twinga mít nemělo...)
Výměna filtrů mi spotřebu snížila asi tak o 0,4l...
Ale taky je pravda,že občas si zase zaspěchám či vyrazím do hor jen tak se projet...a to mi to zas trochu zhorší...
Takže asi takovej průměr...holky jsou ještě malý a lehký,cement s tím nikam nevozím...ovšem dvojčecí kočár taky něco váží...
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty vyšší spotřeba?

Příspěvek  mistrli Sat May 16, 2009 5:43 am

Já teda s 1,5 78kw ať dělám co dělám tak jezdím pořád za5,7l. 95% jízd je městský a příměstský provoz a jezdím dá se říct pořád ve 2 lidech.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 57
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  vlkr Sun May 17, 2009 10:02 pm

Vidím že tady převažují dieslové motory, tak pro benzíňáky - máme doma Granda 2.0 16V, 6 rychlostí s automatickou klimou, a od loňského července mám (jezdím převážně já) průměrnou spotřebu 7,5-8 litrů/100. Jezdím hlavně z práce domů a zpět (Olomouc-Šternberk) a mimo město nemám se spotřebou problém. Ovšem ve městě je to nic moc, jednou ponatankování jsem odjel na školení a moje polovička dokázala dvěmi jízdami po městě udělat průměr 11,3! Naštěstí potom jsem se do dalšího tankování dostal do obvyklých čísel. Zácpa a popojíždění ve městě dovedou bez problémů přidat na průměru i o litr i dva navíc. Jinak z dovolené mám zkušenosti z dálnicí, tam si vezme v průměru 8-9 l při 130km/h dle profilu cesty. No a nakonec rekord, po narození dvojčat jsme jeli koupit double-kočárek do Vlčnova a po natankování, vynulování palub. PC a dojetí zpět to ukazovalo 6,8.

Zdraví

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  kratas Mon May 18, 2009 9:14 am

A zkoušeli jste někdy porovnat údaje PP s natankovanými litry? Od plné nádrže do další plné nádrže. U mne vychází skutečná spotřeba o 7.5-15% vyšší než udává PP. Motor mám 1.5 dci 78kW. PP ukazuje na delší trasy bez dálnice 4.8, podle litrů na stojanu 5.5 l/100. Jak to vychází u Vás ??? Shocked

kratas

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 15. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 2 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» LPG

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru