Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vyšší spotřeba?

+39
pale007
citron99
pivot
Popenec
Hynek
Sedli
palladin
Efendy
Mamut
maky
Koci
nadvornikm
_Mickey_
Vranik
vecino
ScenicNoir
Grandík
medabeda
kratas
vlkr
mistrli
Manovar
mkb
Jarin01
mildaus
honzikf
hudy
MartinLM-SK
jaris
sali
pirduch
svar
koprda
xxmirek
velrybar90
berko
Lazak
Frodo
radek
43 posters

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Vranik Thu Aug 27, 2009 6:00 pm

velmi nerad bych dělal nějaké zásadní hodnocení po 14 dnech,

nicméně výkon by dle tabulky měl vzrůst někam k 98kw a točivý moment na 308nm, ale závisí to na stavu motoru(najeté km apod)

pocitově: motor určitě lépe táhne a zejména odspodu to je řekl bych nejmarkantnější rozdíl, i ta síla je tam znát, mnohem lépe zrychluje (třeba na dálnici na 6. rychlost)

jinak předtím jsem měl průměrnou spotřebu někde kolem 5,5 teď mám 4,6-4,7
zcela upřímně , sám bych do toho nešel, ale máme od této firmy načipovány kamiony , a tam je úprava softwaru velmi markantní no a v rámci obchodních vztahů to bylo zdarma ..
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Frodo Fri Aug 28, 2009 8:01 pm

Je to až moc pěkné, není tam nějaké ALE? Proč výrobce nesešteluje motor na vyšší výkon a nižší spotřebu??? Netrpí motor tímto přečipováním? Turbo? Rád uslyším vaše názory....
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Vranik Sat Aug 29, 2009 11:45 am

mame v praci precipovana skoro vsechna auta(osobni a nakladni) coz je vic nez 60aut, a ty nejstarsi osobaky maji pres 170tis km, kamiony delaji 150tis km rocne ...
a problem byl zatim pouze s jednim osobakem , kde to bylo zpusobeno s nejvetsi pravdepodobnosti chovanim k autu

a dokonce je to delano s vedomim prodejce, bez vlivu na zaruku
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Frodo Sat Aug 29, 2009 8:41 pm

Stejně ale čekám to ALE.... Na kolik taková sranda oficielně vyjde?
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Vranik Sun Aug 30, 2009 8:49 am

nekde kolem 7tis
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  mistrli Mon Apr 25, 2011 6:52 pm

Zdar,
tak mi to nedá aby jsem se nepodělil s novým "zážitkem". Ve čtvrtek jsem vyrazil na Velikonoce na Slovensko. Trasa tam: Ostrava-Jablůnkov-Žilina-Terchová(prolezení Jánošíkových dier) a dále Liptovský Mikuláš(Tatralandia)= cca. 250km. Poté nějaké popojíždění mezi apartmánem a aquaparkem denně cca. 12km. Pak jeden výjezd na Chopok (parkoviště 1120m/nm) a zpět cca.25km a nakonec cesta zpět:Liptovský Mikuláš - Ružomberok- Žilina- F-M - Ostrava (před Martinem 20min popojíždění v koloně). Dohromady cca.600km. No a proč o tom píšu??? Po dojetí na mě svítí z palubního počítače průměrná spotřeba po ujetí těch 600 km 4,7l/100km při průměrné rychlosti 60,1km/hod.Jelikož jak u nás tak i u sousedů neměli policajti co na práci tak jich tam bylo všude plno,takže 99% jízdy bylo dle předpisů. Nevím jestli je něco špatně s PC,ale ta spotřeba mi vyrazila dech. Tuto cestu jsem již absolvoval několikrát a vždy byla spotřeba okolo 5,5 l ale... Na začátku loňské zimy jsem začal přidávát zimní VIF a celou zimu ho pravidelně užíval. Před touto cestou jsem sehnal i letní takže před odjezdem jsem ho dal. Tankuji převážně na Shell a i v tomto případě jsem tam měl Shell. Přes zimu jsem,ale nepozoroval nějakou sníženou spotřebu,nebo lepší starty a atd.,auto jezdilo pořád stejně dobře. Toto byl první pozitivní a zřejmý exces mimo obvyklé zvyklosti po 2letech co auto mám. Ještě zkusím dotankovat palivo do plné a pak to zpočítat podle skutečně natankovaného paliva. Pokud je to ,ale opravdu tak jak ukazuje PC tak zlatý VIF.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 57
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  _Mickey_ Mon Apr 25, 2011 7:32 pm

Clovece, ja ti nevim.
Na zimu mam GoldEagle aditivum, na leto uz rok davam VIF a spotreba mi neklesla ani o pid. Dlouhodobe 5,9/100, kratkodobe to umi pod 5, ale taky klidne k 7, podle toho jak a kam jedu ;-)
Vliv aditiva jsem nezaznamena, stejne tak jako kolega, ktery pouziva jak letni, tak zimni VIF...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  nadvornikm Sun May 15, 2011 8:37 pm

Zdravím, jak to tak čtu tak všichni máte spotřebu kolem 6ti litrů scratch to já mám po výměně oleje i vzduchovém filtru a pořád mám okolo 8litrů Sad jak to děláte jezdíte tak opatrně nebo čím to je? Prosím o radu nemůže to byt třeba tím že jsem neměnil palivový filtr?
nadvornikm
nadvornikm

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 24. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Koci Mon May 16, 2011 4:51 am

ahoj, nepíšeš jakej máš motor! mě píše palubní PC spotřebu tak 7,4+- ale pravidelně si to píšu a vychází mi spotřeba o 1litr menší...
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 53
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  nadvornikm Mon May 16, 2011 6:18 am

tak motor je 1,9 dci 88kw
nadvornikm
nadvornikm

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 24. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  _Mickey_ Mon May 16, 2011 6:45 am

No ja mam taky 1.9 dCi 88kW a jak se spotrebou:
Kdyz jsem auto koupil, tak jsem jezdil tak za 5,6-5,8 / 100. Potom se mi posjal ERG (EGR kurna si to v zivote nezapamatuju) s autem se dely veci a od te doby mi to prijde, ze to hur tahne a spotreba je tak mezi 5,9 - 6,4 / 100. Dlouhodoba, merena na spotreby.cz ted teda ukazuje 5,95 / 100 km.
Styl jizdy asi takovyto:
V drtive vetsine pripadu dodrzuju povolenou rychlost, tzn. jezdim do 100 km/h na dalnici 140 km/h, spotreba mi narusta, kdyz delsi cas jezdim autem do/z prace, coz je kus po meste a tam mi to je schopny vylezt k 7/100. Potom jedu nekam dal a samozrejme to zase klesne k tem 6l.

Nevim, rekl bych, ze proste normalni klidna jizda (v 99% vezu rodinu), nejancim, ale zase nejsem brzda provozu :-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  maky Mon May 16, 2011 7:22 am

Zdarec borci, tak já mám posledních 10tis. km spotřebu dle PP, 7,1l/100km. Ale jedu 80% město ráno 2km tam a odpol. 2 km zpět. Na cestě do jugošky mi to bez vynulování před jízdou kleslo na 6,7 po návratu, a potom zase pomalu na 7,1. No jasně, že mně štve, že jezdíte za 5,5l, ale na druhou stranu : Dej krávě do dížky , ona ti dá ...... dosaď si jak myslíš. Holt když si musíš vozit řiť, tak plať, no a už jste četli o tom hydrogénu???? na RC foru, teď to testujou chlapi okolo šamši. No o čipování sem taky uvažoval, ale nevím,nevím...tak ať nám to jezdí
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Mamut Mon May 16, 2011 4:28 pm

No ja mam 1,9dci -88kW
v lete mi to pri beznych cestach po meste - cca 5km s medzizastavenim dlhodobo ukazovalo 7,7
v zima ta ista trasa dlhodobo az 9,9 - hnusa zima, motor trpi
ked som isiel na dlhsiu cestu a vynuloval pocitadlo, tak som sa dostal na 5,9

Ta spotreba je z 1/2 moja vina - na krizovatke musim byt prvy, jednoducho mi to neda, musim citit odpich Very Happy. Rychlost sa snazim dodrzovat a do krizovatiek potom uz dochadzam a skor brzdim motorom ako brzdami (keby som jazdil nonstop na plyne urcite to bude horsie).
Mamut
Mamut

Poeet p?íspivku : 40
Location : Žilina
Registration date : 05. 08. 10

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Efendy Mon May 16, 2011 7:12 pm

Ahoj jsem tu nováček, ale zkusím se také zapojit. Mám Scénica viz. podpis. Je to můj první nafťák,nejslabší motor a největší auto. Musím říct že Scenic má vše co jsem původně nechtěl, ale když jsem ho viděl žekl jsem si že to zkusím. Zatím spokojenost, spotřeba mimo město 5-5,2 město kolem 7l. Mile mě překvapil motor, který je sice slabý, ale ale pro tento druh auta stačí.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  mildaus Tue May 17, 2011 4:25 am

Ahoj , tak aby bylo víc příkladů já mám 1,9 88KW, dlouhodobě jezdím 6,2l. tj. cesty 4km do práce a zpět pak nějakěj nákup to sníží.
jinkak jsem jezdil dlouhodobě mimo město 50km tam a zpět ... normál klidná jízdy do 100km/h a pak to bylo 5,4l.
Myslím že na skoro dvoutunový auto ,který není zrovna nejnižší je to dobré Smile a splnilo to moje očekávání ... m

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  palladin Tue May 17, 2011 6:45 pm

Moja 96kw 1.9 jazdí cca 18km do práce v podstate s plným zaťažením 4 chlapi cca 380kg za dlhodobý priemer 6 listrov. Po kúpe auta cez leto na dlhšie trate, len rodina, tak to bolo okolo 5,2 - 5,4l/100 km. Viem že brácho so svojou 88kw 1.9 mal čisté mesto okolo 7l.
Niekedy je zábavné sledovať okamžitú spotrebu - pri plnom plyne aj 22l/100 km Very Happy .
Nemyslím si, že by spotreba bola dáko dramaticky vysoká, tak ako napísal mildaus - na to aké je auto vysoké a ťažké nie je to zlé.
Ono keby sa to načipovalo, aby to dávalo litre nafty a dymilo ako besné, tak by to možno chodilo ako raketa, ale je to rodinný voz...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  _Mickey_ Tue May 17, 2011 6:54 pm

palladin: "Ono keby sa to načipovalo, aby to dávalo litre nafty a dymilo ako besné, tak by to možno chodilo ako raketa, ale je to rodinný voz..."

Clovece, u chipu vetsinou pisou, ze spotreba klesne...a ten kdo ma chip to i potvrzuje, tak nevim :-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  palladin Wed May 18, 2011 4:23 am

Ja som myslel tie nemenované najkvalitnejšie autá TDI za ktorými vídavam kúdoly čierneho dymu...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Tue Jul 12, 2011 4:08 pm

Ahoj kolegové, cca měsíc začínám pozorovat, že mi Scenic nějak víc bumbá. Sad Tankuji pořád ÖMV, auto má najeto 40.000 a vše se chová úplně normálně. Trasu, kterou jsem dříve jezdil za 5,4 teď dávám o litr víc. Není to rozhodně klimou, větrem ani něčím podobným, protože za 5,4 jsem s tím jezdil za stejných podmínek. Kola jsou napumpovaný dobře, to bylo první, co jsem kontroloval. Douhodobá spotřeba vždy byla 6,0 ale teď se na ni nemůžu dostat. Prostě je něco jinak. 4 desetinky na spotřebě nic není, i na peněžence se to moc neprojeví, ale vnitřně bych byl radši, kdyby to bylo jako dříve. Laughing
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  svar Tue Jul 12, 2011 6:55 pm

Co tak třeba vzduchový filtr? Může dávat menší množství vzduchu a pak jde spotřeba nahoru. Příadně už několikrát zmiňovaný EGR.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Hynek Tue Jul 12, 2011 6:58 pm

V jakém stavu je palivový a vzduchový filtr ? Kdy byl měněn ?
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Hynek Tue Jul 12, 2011 6:58 pm

Svar byl rychlejší ...
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Tue Jul 12, 2011 8:37 pm

V jakým stavu jsou zmiňované filtry fakt nevím. Ještě nikdy je jikdo neměnil, auto má najeto 40.000. Jediné, co je na tom autě měněno, tak je olej po 15.000 km. :-D
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  svar Wed Jul 13, 2011 5:05 am

Vzduchový filtr měním při 2 výměně oleje- 30 000.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  maky Wed Jul 13, 2011 5:28 am

No hoši, tak vzduchový a vůbec všechny filtry měním při každé výměně oleje po 15 000 km ( dříve u ostatních aut po 10, nebo po 5 u Š 100) A musím říci, je vždy zaprášenej až hrůza.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 4 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics
» LPG

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru