Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vyšší spotřeba?

+39
pale007
citron99
pivot
Popenec
Hynek
Sedli
palladin
Efendy
Mamut
maky
Koci
nadvornikm
_Mickey_
Vranik
vecino
ScenicNoir
Grandík
medabeda
kratas
vlkr
mistrli
Manovar
mkb
Jarin01
mildaus
honzikf
hudy
MartinLM-SK
jaris
sali
pirduch
svar
koprda
xxmirek
velrybar90
berko
Lazak
Frodo
radek
43 posters

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sedli Mon Nov 07, 2011 11:44 am

pivot napsal:Tak EGR zkontrolovan a vyčištěn (ale nebylo prý potřeba, nebyl nijak zvlášť znečištěn). Spotřeba se bohužel stále drží na 8l/100km, při tom zmiňovaném poměru 50% město, 50% mimo a 0% dálnice. Kdo to má furt krmit Sad

No, když bylo auto nové, tak spotřebu jsem měl cca 7,2 L (dálka - mimo město). Bylo to určitě tím, že motor nebyl zajetý a hlavně jsem s tím neuměl jezdit. Postupem času jsem auto dostával do rukou (nohou) a spotřeba šla dolů.
Když jsi vyměnil filtry, vyčistil EGR, tak už snad zbývá jen ta poslední možnost, s tou těžkou nohou. vyšší spotřeba? - Stránka 6 19836
Ještě bych zkusil začít pěkně od začátku. Až pojedeš mimo město, tak vynulovat spotřebu, snažit se jet opravdu na spotřebu, nepřekračovat limity atd. Já se takhle dostanu v klidu na 5,4 (nejsem brzda provozu, jen dodržuji limity, prudce nezrychluji, využívám tempomat, atd.). Pokud se ani takhle nedostaneš níž, tak je tam na 100% nějaký problém...
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  svar Thu Nov 10, 2011 12:11 pm

Pak už jedině chyba v mezičlánku mezi sedačkou a volantem. Zkontroluj si boty, jestli nemáš nějaký těžký podrážky lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pivot Wed Dec 07, 2011 9:22 pm

Když už byl náš GS rozebran kvuli výměně spojky, vyměnili jsme palivový filtr. Spotřeba se již postupně, jak více jezdíme, snižuje. Dostali jsme se na nějakých
6,8 - 7l. Což už jde. Ta cena nafty je ale dost hrozná.
pivot
pivot

Poeet p?íspivku : 17
Location : Chomutov
Registration date : 07. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pale007 Sat Dec 24, 2011 8:06 am

A spotřeba je dle pc nebo reálná?Mě např. pc ukazuje průměr 8,2 l, reálná spotřeba dle dotankování je kolem 6l/100km.

pale007

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 18. 12. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pivot Sun Dec 25, 2011 9:22 am

No v dnesnich dnech, jak se ochladilo, uz mi PC ukazuje prumernych 7,9l/100km. Ano, myslel jsem dle PC. Dle tankovani jsem jeste nezkousel.
pivot
pivot

Poeet p?íspivku : 17
Location : Chomutov
Registration date : 07. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty nižší spotřeba

Příspěvek  pirduch Thu Jul 25, 2013 7:31 pm

Tak já nevím, na mým 1,9naftě z r.2005 mi nějak začala klesat spotřeba...Auto mám už pátej rok, spotřebu si na spritmonitoru dost hlídám a zničehožnic se dostávám o litr níž než bylo zvykem...ne že by mi to vadilo,snažím se to pochopit jako že už jsme si na sebe zvykli...ale když i do rakous na dovču a zpět s kolama na nosiči na tažným,totálně nabouchaným kufru a jistě přetížený velký rakvi na střeše jsem se vešel pod 6 litrů,aniž bych to na dálnici nějak šetřil,to už mne dost překvapilo. Tak snad si na mne ten motor něco nechystá a chce se mi jen odvděčit za trpělivost...
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  PRADedaR Thu Jul 25, 2013 8:32 pm

Asi je dobře udělaný a pěkně si sedl,pozdravuj ten svůj babinec od dědka z Moravy.
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 76
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Krvesaj Fri Jul 26, 2013 2:13 pm

V zimě kolem 7 l/100 km, Šumava a většinou jízda do práce (115 km tam a 115 km zpět), 3 chlapi + já (400 kg), pneu Matador Nordica a většinou se jezdí, když není sníh kolem 100 - 110 km/h.

V létě kolem 6,4 l/100 km, ta samá cesta, stejná posádka, pneu Michelin Energy Saver, jízda kolem 100 - 130 km/h, svižnější prostě, klimoška na auto.

Když jezdím sám a jedu na "piánko" tak jsem schopnej jet za 5,1 l/100 km, ale to fakt člověk jede do těch 95 km/h. Tak snad ta spotřeba je v rámci možností únosná...

Renault Scenic II, 1.9 dCi 88kW,

Krvesaj

Poeet p?íspivku : 8
Age : 38
Location : Strakonice
Registration date : 21. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  pirduch Wed Jul 31, 2013 7:51 pm

DedaR napsal:Asi je dobře udělaný a pěkně si sedl,pozdravuj ten svůj babinec od dědka z Moravy.

Pozdravení vyřízeno, a srdečné pozdravy putují aj na Moravu... Jo,udělaný je asi dobře,a snad už je vše OK, zažil teď dovču v Kitzbuhelských alpách a vše v pohodě,ale přesto mne ta spotřeba klesající trochu vyděsila, protože podobně mi klesla i loni přes léto a víš sám, jak a kde to pak v září skončilo...Evil or Very Mad 
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  R-ježek Sun Aug 04, 2013 7:39 pm

Zdravím chlapi, jak tady čtu o spotřebě, tak se dost divím, jaké jsou mezi všemi rozdíly. Mám RGS nafta 1.9 Dci, rok 2006, 92KW, najeto 96000 km a pomalu mi přijde, že od koupě auta kdy mělo 58000 km mi spotřeba nenápadně leze nahoru. Ze začátku jsem si pochvaloval 5,7l přes léto a v zimě do 6,2l vše i s klimou a teď jsem rád, že jedu ty samé trasy v létě za 6,0l- 6,2l a v zimě okolo 7l. To se snažím jezdit i ve městě na tempomat, hlídám otáčky, klidné rozjezdy, hlídám rychlostní limity ( na pokuty nemám Sad  ) a spotřeba stejně leze pomalu ale jistě nahoru. To jsem už začal i tzv. plachtění - klasika vyřadit jak u Š100 co jsem měl v mládí, nepouštím tolik klimu a stejně to je poznat minimálně. Taky jsem si všiml, že mám černý výfuk zevnitř a přitom ještě vloni byl vidět jen nerez a žádné saze. Je možné, že to dělá FAP ? Že by třeba odešel nebo je nějak poškozený ale nic to nehlásí? Jednou jsem měl hlášku CHECK INJECTION ale po zhasnutí a opětovném startu nic, žádná hláška. Jestli někdo ví, proč to ta auta dělají, dejte vědět, díky Ruda vyšší spotřeba? - Stránka 6 38652
PS: a taky od začátku používám aditiva do nafty jak v létě tak i v zimě ( v létě letní a v zimě zimní proti tuhnutí) Tankuji vesměs u SHELL.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  svar Thu Aug 08, 2013 8:19 pm

Dnes mě potěšila matematika. Po propočtu kilometrů a spotřebované nafty mi vyšlo shodně s pp, že spotřeba na výletu do Tater a zpět, najeto 1028 km, byla 4,9. Sice obsazení nic moc, 2 velcí a 2 malí, kufr do poloviny, ale číslo docela hezkýVery Happy 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  R-ježek Fri Aug 09, 2013 9:22 am

No tak to je fakt super číslo, a mohu se Svare zeptat jak to mám udělat aby mi to kleslo níž, co dělám blbě? Jaký máš motor, 1.5 nebo 1.9 ? Hezký víkend. Ruda
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  svar Fri Aug 09, 2013 1:34 pm

Mám 1,5 a sám se divím, že to šlo tak nízko. Třeba to není poslední záchvěv před smrtí Very Happy . Nic složitýho jsem nedělal, jenom plynulá kochací jízda, dálnice tempomat a mimo obec opravdu 90, protože naši východní sousedi mají radary skoro všude. Někde jsem četl, že počítač má dlouhodobě v paměti styl jízdy a chodu motoru. Zkus odpojit baterku, aby se všechno vynulovalo a uvidíš, co na to bude říkat. Známý mi říkal, že má pocit u fabie, že podle toho, jak jede prvních 5 km, tak má nastavený režim celou cestu. Tak nevím.....
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  mistrli Fri Aug 09, 2013 6:24 pm

Zdar,
tohle jsem tady v tématu psal 2.4.2011 :

tak mi to nedá aby jsem se nepodělil s novým "zážitkem". Ve čtvrtek jsem vyrazil na Velikonoce na Slovensko. Trasa tam: Ostrava-Jablůnkov-Žilina-Terchová(prolezení Jánošíkových dier) a dále Liptovský Mikuláš(Tatralandia)= cca. 250km. Poté nějaké popojíždění mezi apartmánem a aquaparkem denně cca. 12km. Pak jeden výjezd na Chopok (parkoviště 1120m/nm) a zpět cca.25km a nakonec cesta zpět:Liptovský Mikuláš - Ružomberok- Žilina- F-M - Ostrava (před Martinem 20min popojíždění v koloně). Dohromady cca.600km. No a proč o tom píšu??? Po dojetí na mě svítí z palubního počítače průměrná spotřeba po ujetí těch 600 km 4,7l/100km při průměrné rychlosti 60,1km/hod.Jelikož jak u nás tak i u sousedů neměli policajti co na práci tak jich tam bylo všude plno,takže 99% jízdy bylo dle předpisů. Nevím jestli je něco špatně s PC,ale ta spotřeba mi vyrazila dech. Tuto cestu jsem již absolvoval několikrát a vždy byla spotřeba okolo 5,5 l

Jen na vysvětlenou, celou dobu co mám GS si vedu na spotřeby.cz evidenci tankování, průměrnou spotřebu za ty 4,5 roku mám 5,56 l/100km, ale pokaždé když jedu na Slovensko (většinou velikonoce) tak jde spotřeba pod 5l. Asi tam mají nějakej divnej asfalt či co ...
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 57
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  svar Fri Aug 09, 2013 7:00 pm

Už i o tom asfaltu jsem uvažoval. Je pravda, že dálnice není tankodrom, provoz menší než u nás a je to poznat na plynulosti. Možná i ta nadmořská výška Laughing  a všechno dohromady a výsledek je takový.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  maky Fri Aug 09, 2013 7:58 pm

Zdarec pánové, vedle jak ta jedle, asfalt s tím nemá nic společnýho, je to o přitažlivosti!!! Jedeš na slovač ráno tudíž proti slunci je na východě!!( to má obrovskou hmotu a tudíž i přitažlivost!!) a to tu naší pičulinku na přední kapotě náramně přitahuje, no a domů ze slovače jedeš odpoledne a slunce je na západě a zase táhne tu naší pindu. To se to pak jezdí skoro zadarmo!!! Ale chudáci co jedou ráno na západ a odpoledne na východ, ti se nedopočítají!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty 6,3 l / 100 km 1.9 dci 88 kw - střešní box, auto plně zatížené, vítr a déšť. Max. 140km/h

Příspěvek  petr novy Thu Jul 14, 2016 12:52 pm

vyšší spotřeba? - Stránka 6 157jh8h

Tak cesta k Baltu a zpět s návštěvou přístavu u baltu za 6,3l/ 100 km , plně naložený s boxem na střeše..Při cestě zpět 6h děště a vítr :-(
... to samé, ale do Alp i jízda po horách, zpět přes Vídeň - Brno - Liberec za 6,7l/100 km (jizdy po městě, atd..) ujeto cca do 2000 km
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

vyšší spotřeba? - Stránka 6 Empty Re: vyšší spotřeba?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Návrat nahoru

- Similar topics
» LPG

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru